Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Középiskolában miért erőltetik...

Középiskolában miért erőltetik a tanárok is, hogy mindenképpen egyetemre kell menni, meg hogy az viszi sokra aki tanul?

Figyelt kérdés

Ők maguk tudhatnák a legjobban, hogy ez nem igaz, hisz egy tanár is kap 140-et. Én is azt hittem, hogy ha elmegyek egyetemre akkor király életem lesz, nem lesznek anyagi gondjaim. De a valóság az, hogy ma már értéktelen a diploma, mert mindenki egyetemre akar menni és már mindenkinek van diplomája, olyan lett, mint az érettségi. Manapság egy szakmával sokkal többre lehet menni. Volt egy tök jó tanuló csaj, aki diplomát szerzett, most a benzinkúton pénztáros... Egy gyerek meg kibukott a suliból, elment szakiskolába asztalosnak, ő meg viszi haza a félmilliókat.

Én is de megbántam, hogy egyetemre mentem, mentem volna inkább el egy szakmunkásképzőbe 8. után.



2020. júl. 15. 14:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
A diploma nem jelent azonnali félmilliós fizetést, csak előnyt. Attól ugyanúgy dolgozni kell a pénzért, hogy van egy marketinges vagy akármilyen diplomád.
2020. júl. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
34%
Mert a középiskolai végzettség nem végzettség, csak egy kalap definiálatlan szar. Szerintem a szakmai identitás egy nagyon fontos dolog, én úgy gondolom, biztos megélhetése akkor lesz az embernek, ha ért valamihez. Hogy azon kívül mivel bohóckodik és próbál szerencsét és abból mi jön be neki, az az ő dolga és mondhatni szerencsejáték. A tartós munjanélküliek nem a diplomás/okj-s bagázsból kerülnek ki, meg3ha keveset is keresnek.
2020. júl. 15. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
79%

Ezt én sem értem. Nálunk a 22 főből egyetlen ember nem adta be a jelentkezést egyetlen egyetemre sem, de az osztályfőnök kigúnyolta állandóan emiatt. Ő erőltette, hogy egyetemre KELL menni. Én is elvégeztem de ugyanígy feleslegesnek tartom. Egy jó szakmával ezerszer jobban lehet keresni.

N

2020. júl. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
94%
Mellesleg egyetemre nem csak az megy, aki hülyére akarja magát keresni. Én sem azért mentem, tény, azóta lett olyan végzettségem, amivel megvan a stabil 400. Ettől függetlenül van olyan diplomám, ami szimplán csak érdekelt és a diákkedvezmények mellett kifejezetten nem bántam meg, hogy azt is elvégeztem, amíg volt lehetőségem
2020. júl. 15. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%
Nem igaz hogy csak diplomával lehet jól keresni. De az sem, hogy a diploma értéktelen lenne. Ha jó szakmát választasz, értesz hozzá és nem égsz ki gyorsan akkor nagyon jól meg lehet lenni, de ugyanez igaz egy jó diplomára is. Mindenkinek a személyiség, képességei döntik el hogy melyik a jó választás neki, nem lehet általánosítani.
2020. júl. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
95%
Most akkor én meg kérdezzem meg, hogy miért erőltetik annyian a szakmákat és miért hiszik azt, hogy mindenkiből "jó szakmunkás" lesz, aki félmilliókat visz haza?
2020. júl. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
89%

Én először szakmát végeztem el, aztán az érettségit. Azóta is a szakmában dolgozok, jó fizetéssel, és egyáltalán nem hiányzik, hogy nem jártam egyetemre és nincs diplomám. :)

De valamihez, meg diploma kell. Szóval inkább foglalkozás függő.

De mindkettővel kereshetsz nagyon jól, és nagyon rosszul.

2020. júl. 15. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
29%
Valószínűleg elő van nekik írva, hogy ezt kell mondani. Az államnak is érdeke, hogy minél több diák legyen, mert így ez a több százezres embertömeg nem munkanélküliként jelenik meg a statisztikákban. Egyébként semmi értelme a diplomának, csak néhány olyan területen, ahol nem lehet anélkül dolgozni (pl. orvos, jogász). Sokkal jobban jársz nyócosztállyal és egy jó szakmával. Én is megbántam már, hogy időt pazaroltam a diplomára, felesleges volt.
2020. júl. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
93%

Személyes véleményem szerint a tanárok nem azt eröltetik, hogy legyen egy papírod, hanem azt, hogy legyen életcélod és az elképzelésükben, ha már tudod, hogy milyen irányba mész az az elképzelésükben egyenlő azzal, hogy van életcélod.


Illetve a másik, hogy sok ember nem azért megy egyetemre, mert tudja, hogy mihez kezd majd a diplomával; hanem, mert érdekli, amire jelentkezik és majd ott rájön, a szakon belül mi érdekli igazán és mivel foglalkozna szívesen és ezt a tanárok is jól tudják.


Ráadásul szerintem a tanárok úgy is gondolják, hogy mentőöv is lehet a diploma. Pl valaki elmegy tanárira, kap egy diplomát, majd elmegy egy multihoz, ahol 3 év után létszámcsökkentés miatt kirúgják, majd nem találm munkát, de ott van a anár diplomája, ha nem talál másik helyet.


Én úgy vagyok vele, hogy különbözőek az emberek. Van, aki úgy érzi jól magát, hogy szerez egy diplomát, majd egy munkát, ahol het 40 órát ledolgozik ésnapi 8 óra munka után megy haza a családhjához és évente 1-2 alkalommal a családdal elutazik. Van, aki az tanulással töltött évei után családja miatt vagy csak úgy magától belekezd egy vállalkozásba és ezzel nagyon jól megvan. Van, aki az érettségi bankett után ül fel az első repülőre és megy külföldre mosogatni, bébiszitterkedni, majd szépen ott kialakítja az életét. tb. Nem lehet ezek közül egyikre se azt mondani, hogy rosszul csinálja, ezért is vagyok pl a máltai lányokra mérges kicsit, hogy ők pedig lebutázzák azt, akik mondjuk nem úgy szeretnének élni, ahogy ők, de a tanároknak se kell lehordani azt a gyereket, aki nem megy egyetemre. Szerintem tiszteletben kell tartani a másikat.

2020. júl. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
7%
Ez egyetemfüggő is. Ha Pistike szemetet tanul például, szabad bölcsészet, társadalmi nemek tanulmányok, filozófia, magyar-irodalom, andragógia, könyvtáros, műveldésszervező, kommunikációmédia, politológia, finnugorisztika, anglisztika, germanisztika, meg a legtöbb nyelvisztka akkor nem lesz munkája, mert ezek értéktelen tudást jelentenek, lehet velük bölcselkedni, de gyakorlati hasznuk nincs. A nyelvszakoknak sem, mert nyelvet úgysem az iskolában tanulja meg az ember. Viszont ha Pistike elmegy mondjuk orvosnak vagy közgazdásznak, na akkor jól fog keresni.
2020. júl. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!