Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Kereskedelmi középiskolába...

Dardius99 kérdése:

Kereskedelmi középiskolába járok ezen belül másodikos vagyok. Az angolt mindenképpen tanulom. De második nyelvnek a japánt választanám. Érdemes belevágni?

Figyelt kérdés
Kedvem,időm és kitartásom is lenne hozzá,de érdemes?Kereskedelmi főiskolát fogok szerintem végezni.Esetleg ha találnék kint munkát ki is költöznék.Mennyi idő alatt sikerülni.Egyébként ha érdemes lenne,hogyan tudnám minél hamarabb elkezdeni pl:módszerek,Internet,tanár?

2015. szept. 22. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Inkabb a nemetet ajanlanam.
2015. szept. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hogyha kedved, időd és kitartásod van hozzá, akkor vágj bele.szerintem. Hogy a kereskedelmi szakhoz mennyire lenne köze, meg nem mondanám, valószínűleg nem sok. Viszont ha tovább tanulnál (de ha nem, akkor is) jobb, ha több nyelven tudsz, a mai világban szinte muszáj. Hogy a jövőben mit fogsz csinálni, az úgyis alakulni fog. Két nyelvvel több az esély.


Az alapokat elsajátíthatod netről, van egy csomó jó oldal (japanpelcek, Hato Aoi youtube/facebook...), aztán eldöntheted utána, mennyire akarod folytatni, mennyire érdemes.

2015. szept. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Egy Némettel, Orosszal vagy Kínaival többre mennél, de te tudod.
2015. szept. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hátrányod nem lesz belőle, van ismerősöm aki középiskolában második nyelvként tanulta a japánt, bár ő azért, mert spanyolra akart menni, csak oda nem volt hely és maradt ez :D Nem is érdekelte, nem is szerette, de ez az ő dolga. Én japán szakra járok egyetemen, nem azért, mert annyira érdekel, hanem mert valamire mennem kellett, és nem olyan rossz, mint gondoltam, hogy lesz. Én kínaiul is fogok tanulni itt a suliban, szóval mindkét fontos kelet-ázsiai nyelvbe belekóstolok. Európában marhára keresettek a sok nyelven, pláne keleti nyelven is beszélő személyek, ha szakfordító is vagy, tiéd a pálya. Ha meg mellette van még egy másik diplomád is, nem leszel sokáig munkanélküli.
2015. okt. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!