Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit mondjak a vezetés oktatómnak?

Mit mondjak a vezetés oktatómnak?

Figyelt kérdés
Nemsokára (tavasz elején) lejár a 2 évem (a sikeres kresz vizsga és a sikeres forgalmi közötti idő). Viszont, nincs pénzem. Március elején próbáltam meg újra vezetni, de minden pénzem ráment. Szülői segítséget már nem kapok. 4-szer buktam forgalmin, sajnos még alkalmatlan vagyok a vezetésre, és már elég sokat is felejtettem, jó lenne sok órát venni. De nincs diákmunka ebben a f*s kisvárosban (bocsánat a káromkodásért, ideges vagyok, sose beszélek így), áprilisban már betelt minden, a környező nagyvároskból (legközelebbi is 1,5 órára van vonattal) pedig nem fogadnak el ennyire messziről jövő diákokat (május óta próbálkozom, de hiába vagyok ebben a kis f*s városban informatikus egyetemista, arra hivatkoznak, hogy nem vagyok helyi lakos náluk). Közben mivel március óta nem beszéltem az oktatómmal, elkezdett hívogatni hogy velem mi legyen, mert csak foglalom a helyet de nincs előrehaladás, lehet kipaterol, stb. Már nyáron nem lesz munkám, szeptembertől meg nem tudok egyetem miatt vállalni munkát mert most jön a legnehezebb félév, amiben meg fogok roskadni, melózni mellette nem tudnék. És a félév tart január végéig minimum. Most mi legyen? Hagyjam a fenébe? Pateroljon ki? Hagyjam elveszni azt a közel 400.000 ft-ot amit beleöltem?

2020. júl. 20. 12:36
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
14%
Jekentkezz vizsgara es nyujts at egy vastag boritekot :D
2020. júl. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:
A probléma az, hogy az összvagyonom jelenleg erős 2 ezer forint, családi segítséget meg nem kapok :D
2020. júl. 20. 12:43
 3/54 anonim ***** válasza:
43%

Ha négyszer buktál forgalmin, akkor saját magad és embertársaid testi épsége érdekében maradj a tömegközlekedésnél és a biciklizésnél.


Igen, így elveszik 400e Ft-od, de amikor belekezdtél, nem tudtad (vagy nem akartál szembesülni vele), hogy te erre alkalmatlan vagy. Ha alkalmas lettél volna, akkor maximum második alkalommal átmentél volna. Tehát nemcsak kevesebbe lett volna, de bele is fértél volna a 2 évbe, vagyis a mostani problémád föl se merült volna.

Szerintem nem véletlen az sem, hogy a szüleid MÁR (!) nem segítenek ebben anyagilag. Úgy látszik, ők már belátták, hogy ez nem neked való.

2020. júl. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
68%
Ja, ezt most hagyjad inkabb szerintem is. Soknak tunik az a 400e, de ha belegondolsz, kijossz az egyetemrol es masfel havi fizetesedrol lesz szo, annyira nem veszes. Most koncentralj a tanulmanyaidra. Nem veszett karba teljesen az a 400e amugy sem, mert ha par ev mulva visszaternel a vezetesre, legalabb a kresz mar menni fog es a vezetesben is lesz egy csomo gyakorlatod mar es nem a 0-rol kell majd kezdened.
2020. júl. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem a problémát. Ha nincs pénzed, akkor miből akarsz menni vezetni? Hiába lenne időd, hiába lenne idő az oktatónál, ha nincs rá pénzed.

Szerintem egyenlőre hagyjad. Azért én nem adnám fel végleg. Nem biztos, hogy veszélyes vagy. Bár ezt neked kell tudni, hogy mi nem megy és miért. De láttam már olyat, aki az oktatójával annyira nem jött ki, hogy a vezetésre is rányomta a bélyegét. Amikor elment másik iskolába, másik oktatóhoz, akkor sokkal jobban ment neki. De ezt te érzed. Ha tényleg annyira rossz, akkor inkább hagyd.

2020. júl. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim válasza:
42%
Esetleg vedd fel a diákhitel pluszt, most kamatmentesen és abból finanszírozd. Egy év türelmi időt kapsz és amikor vége a félévednek és tudsz félrerakni akkor majd abból fizeted. Én nem hagynék kárba veszni 400e Ft-ot. Mellesleg a 4 bukás még nem is számít olyan nagyon soknak, ahol én tanultam az oktatóm azt mondta hogy náluk a rekord 11 volt és a 12-re ment át a delikvens.
2020. júl. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
50%

"Mellesleg a 4 bukás még nem is számít olyan nagyon soknak, ahol én tanultam az oktatóm azt mondta hogy náluk a rekord 11 volt és a 12-re ment át a delikvens."


Elég baj, hogy aki ennyire nem alkalmas a vezetésre, azt a 11-12. alkalommal még rászabadítják a többi emberre!

2020. júl. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:
Nem vagyok alkalmatlan, már második oktatómnál vagyok költözés miatt, azt mondja nincs velem semmi egetrengető baj, alkalmas vagyok, egyszerűen vizsgadrukk. Oktatóm állítása szerint profin átvettem az új kocsit, értelmes gyerek vagyok, órákon semmi problémát nem vett észre bennem és buzdított is a gyors vizsgára, csak megviselt a vizsga meg az új környezet, mert a városba jövetelkor csak 6 órát (3 alkalmat) vettem ami nem elég még kezdőként egy új vizsgaközegben. Azért is buktam meg, mert egy nagyon sz*patós részt húztam tételként, és valószínűleg nem lett volna baj amit csináltam, de sajnos meg kellett nyomnia a féket ott. 2 bukásomat nem is számítom bukásnak, ott a vizsgabiztosok akartak megbuktatni, de ezt az előző oktatóm is elismerte, akkor jöttem át ide az újba.
2020. júl. 20. 13:15
 9/54 anonim ***** válasza:
40%
Ha ilyen mértékű vizsgadrukk van benned, akkor az egyetemen hogyan tudsz teljesíteni? Azért itt nem biztos, hogy csak az idegesség az oka a sikertelenségnek.
2020. júl. 20. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
93%
Pénz nélkül nem tudsz mi csinálni. Csak az a baj hogy kezdheted elölről az egészet ha eltelik a 2 év.
2020. júl. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!