Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mit tegyek, ha nem kaptam...

Mit tegyek, ha nem kaptam kollégiumot, de az albérletet meg nem bírom fizetni?

Figyelt kérdés

Első évben végig kollégista voltam, a másodikban nem adták meg a kollégiumot. De nincs pénzem a drága pesti albérletre.

Pedig szegény családból származom, plusz jó tanuló voltam, 4.3-as átlaggal. Nem értem, hogy lehetséges, hogy nem kaptam.

Nem akarok hitelt felvenni erre. Lehet ott kéne hagyni és elmenni valami OKJ-re. Sokan csinálják ezt.



2020. júl. 30. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
pedig ha szülők nem tudnak kisegíteni, akkor diákmunka és diákhitel kell, illetve költözz össze másokkal úgy olcsóbb. Amúgy a kormány nem engedi a kollégiumok kinyitását, valószínűleg emiatt "nem kaptál"
2020. júl. 30. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
92%

Mi így oldottuk meg:

Szegeden járok egyetemre, tavaly elutasították a kollégiumi kérelmemet. Fogtam és hajléktalannak nyilváníttattam magam hivatalosan az okmányirodában.

Már aznap kaptam szobát a koleszban.

2020. júl. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:
91%

Wow utolsó, erről nem is hallottam. Mennyivel egyszerűbb lett volna nekem is.

Amúgy ha a kérdező ezt nem vállalná be, várólistáról szerintem most be lehet kerülni, mert sokan nem fognak beiratkozni ősszel. Én első évben úgy kerültem be.

2020. júl. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
ingázol, halasztasz
2020. júl. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
84%
Négyen is alhattok egy szobában. Koliban se egyedül vagy egy szobában. Hányan is lennétek? 3-4 ember szokott ott is lenni, nemde,
2020. júl. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nincsenek barátaim, nem tudok összefogni senkivel.


Protekcióra adnak itt kollégiumot...

Tavaly nekem is volt 2 szobatársam, pestiek voltak és kollégiumot kaptak.. Bent sem aludtak, üres volt a szoba mindig. Néha feljött szarni, aztán le is lépett. Foglalták a szobát csak

2020. júl. 30. 21:43
 7/7 anonim ***** válasza:
72%
Nem csak barátoddal aludhatsz egy szobában. Olyan helyre menj, ahol szobatársat keresnek! Vagy írd ki Facebookra! Koliban is oda osztanak be, ahová akarnak, nem kívánságműsor!
2020. júl. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!