Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nem emlékezett rám a tanár?

Nem emlékezett rám a tanár?

Figyelt kérdés
Még pont karantén előtt történt, hogy helyettesített nálunk egy tanár aki pár éve tanított engem. Beírt hiányzónak és én pár napra rá odamentem hozza szünetben szólni, kedves volt meg minden, mondta hogy ő nem írt be engem (később kiderült hogy egy másik tanár írt be az ő helyettesítésére vmiért...). És kérdezte hogyha ő nem tudná kitörölni, akkor szól az ofőmnek, és nem emlékezett rá ki az ofőm. De még aznap amikor láttam a folyosón, szólt hogy kihúzott engem. Ha kihúzott akkor tudta a nevem meg ilyenek, nem?
2020. aug. 2. 14:42
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Lehet időközben eszébe jutott a neved vagy csak simán tudta a neved de az ofődet nem tudta, hogy ki.


Egy gimiben úgy néz ki, hogy egy tanár tanít x gyereket. Ebből elballagnak az év végén és jön a következő tanévben az utánpótlás, emellett esetleg kap másik osztályt egy olyan helyett, amelyiket éppen tanít.


Ezeknek a gyerekeknek megtanulja a nevét, megismeri őket (milyenek az órán, mi a tárgyban a gyengeségük, erősségük, mivel lehetne a gyengeségüket erősíteni, hogy neveljék őket) és ez bőven elég.


Amikor már elballagtak a diákok vagy nem ballagtak el, de nem tanítja őket a tanár és összefut eggyel, akkor vagy azonnal be is ugrik a neve, hogy milyen volt az órákon vagy csak arcra lesz ismerős, hogy mintha ő is ott ült volna az óráin és lelkesen jelentkezett; de egyik esetben se mindig ugrik be neki több információ, hogy pl ki volt az ofője. Vagy lehet nem is fogja felismerni.


Az egyetemen hasonlót fogsz megtapasztalni diákként, amikor beülsz a 150 fős előadásra és majd random emberek mondják, hogy Te ott ültél a közelükben, de nem emlékszel rájuk. Pedig minden héten ott vagy. Nekem is volt olyan, hogy kisebb létszámú gyakorlat után 1 évvel odajött valaki köszönni és nem emlékeztem rá ki ő.

2020. aug. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!