Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Diákok, van bennetek rossz...

Diákok, van bennetek rossz érzés, mert Augusztus van vagy ez csak velem volt így)?

Figyelt kérdés

Diák koromban augusztusban mindig volt egy rossz érzésem, mert elrepült a nyár és úgy éreztem nem használtam ki (amúgy dolgoztam, utaztam, nagyszülőztem, pihentem, stb).


Mindig feszült voltam emiatt, ha bele gondoltam, hogy már egy hónap sincs és kezdődik a suli.


Ez csak augusztusban jött elő, júliusban nem.


Ez csak velem volt így?


2020. aug. 3. 18:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Hàt en eddig dolgoztam.nekem most kezdödik a nyàri szabadsàg vakacio
2020. aug. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
87%
Nekem ilyen fura érzésem általában csak augusztus utolsó vagy utolsó előtti hetében szokott lenni, az elején még nem is gondoltam a sulira, élveztem a nyarat. Mondjuk az utolsó hétben is inkább az új év miatti izgalom volt jelen. A jelenlegi helyzet más, a nyár teljesen összefolyt az év végével és azt érzem, hogy még csak el sem kezdődött a nyár
2020. aug. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Nem, nem csak veled. :D Bár most várom az iskolakezdést, mivel a legtöbb barátommal nem találkoztam, mióta bezárták a sulikat, de leginkább a koli hiányzik, a sok ökörködés, a kolis iszogatások, a társaság...


17/L

2020. aug. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Bennem most egész nyáron megvan a suli miatti stressz, sőt, rettegés. :(
2020. aug. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

#4

Miért rettegsz a sulitól? A digitális "oktatás" miatt, vagy egyéb okból?

2020. aug. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
#5: #4 vagyok. Annak talán még örülnék is. Egyéb ok, mégpedig az, hogy nem vagyok odáig az osztályomért, érettségizek 2 tárgyból és nem mellesleg szinte biztosan meg fogok bukni matekból év végén. :)
2020. aug. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%

Én reménykedem benne hogy távoktatás lesz

17/f

2020. aug. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

#4


#5-ös (és #3-as is) vagyok, sajnálom, hogy ilyen osztályod van, tudom, hogy nehéz, mikor nem éppen jó az osztályközösség, azonban nem kell velük foglalkozni. Tekints úgy rájuk, mint a szükséges rosszra az életedben, elvégre is csupán az köt titeket össze, hogy éppen egy iskolába vettek fel titeket, amolyan kényszerközösség vagytok. Barátokat pedig más osztályokból vagy sulin kívül is szerezhetsz, szóval fel a fejjel! ;)

Az érettségi vizsgáktól meg ne félj, ha jól sakkoztam ki, akkor előrehozottat teszel (tipp: infó és nyelv, középszint?), a tanárok pedig általában korrektek, főleg, ha digitális oktatás lesz szeptembertől megint. :) Készülj rá lelkiismeretesen, felkészítő tanárnak pedig azonnal jelezd, ha valamit nem értesz, és akkor nem lesz különösebb probléma.

Matematikából pedig mindig ennyire rosszul teljesítettél, vagy mostanában csúsztál el a tananyaggal? Bármelyik eset is álljon fenn, a gyakorlás mindig segít, emellett, ha a családod megengedheti magának anyagilag, magántanár vagy matekos oldalak (Mateking, MatekOázis, Matek mindenkinek stb.) sokat dobhatnak a jegyeiden. Családban nincs valaki, aki le tudna veled ülni és elmagyarázni azon anyagrészeket, amiket nem értesz? Akár még most, a nyári szünet maradék napjaiban is gyakorolhatsz, ha időd engedi. :)

Kitartást és sok sikert az érettségikhez meg a matekhoz! <3

2020. aug. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#7 miért?
2020. aug. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a gimnáziumi évek alatt ez volt, de az utolsó évben már változott, mert végzős lettem. Utána jött az egyetem és akkor meg azért nem bántam, mert kíváncsi voltam, hogy milyen lesz az egyetemi élet.

Utána meg normális érzéseim voltak. Élveztem a nyarat és, amikor jött az újabb félév, kicsit örültem magamban, hogy viszontlátom a csop. társakat.


Volt viszont az egyetemen egy gyerek, akiben meg pont az ellentéte volt a kérdésben szereplő rossz érzéseknek az iskola kezdés miatt. Ilyen tájban már írt a közös csoportba, hogy nemrég küldött egy levelet az xy tanárnőnek a "közelgő" szemeszter miatt, a nem tudom milyen kurzussal kapcsolatban, amiről tudtuk előre, hogy majd az a tanci fogja oktatni, meg pörgött, hogy mikor lehet neptunon aktív státuszba bejelentkezni, tárgyfelvétel mikor lesz, stb. Nem győztük neki írni, hogy NYÁR van még. :) Mondjuk a tanár arcára kíváncsi vagyok, hogy agusztus elején kap egy levelet egy diáktól.

2020. aug. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!