Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tényleg "feleslegesen" kaptam...

Tényleg "feleslegesen" kaptam meg a matek felmentésemet?

Figyelt kérdés

Szóval tavaly előtt év végén kezdődött az egész.


Az akkori matek tanárom szokása, hogy minden tanulót személyesen szóban is kiértékel. Mikor sor került erre akkor engemet kihagyott a listából és nekem csak annyit mondott, hogy maradjak bent a terembe, mert beszélni szeretne velem négyszemközt. Elmondta, hogy úgy véli, nekem valami problémáim vannak a tantárggyal, hiszen feltűnt neki, hogy az elméleti tudásom a helyén van és látja rajtam, hogy tanulok azonban a gyakorlati feladataim meg annyira egy nullák, hogy ő olyat még nem látott. Ekkor felhozódott a diszkalkulia eshetősége is, így kivizsgálást javasolt nekem.

Ez tavaly szeptember közepén történt meg. Azelőtt már egy új tanárnál írtam dolgozatokat és megmondta ő is, hogy velem valami nincs rendben, mert ő ezekre a dogákra Legszívesebben mínusz egyest adna.

Végül a vizsgálat megtörtént, ahol diszkalkuliát nem, de tanulási nehézséget állapítottak meg és hozzátették, hogy ez általános iskolai múltra vezethető vissza és jelenleg olyan szinten állok matekból, mint egy általános iskolás negyedikes. Végül megkaptam a felmentést értékelés alól és érettségi alól.

Intelligencia szint mérés is volt, ott egy erős átlagos értéket mértek.

Mindegy, a lényeg az, hogy rengeteg embertől megkaptam már (es ezek nem gyerekek, osztálytársak, hanem felnőttek), hogy "semmi szükségem nincs nekem ilyen felmentésre, helyette inkább azon kéne lennem, hogy non-stop tanuljam a matekot, hogy érettségiig behozzam az osztálytársaim szintjüket. Tehát hiba volt engem felmenteni matekból emiatt. Kemény tanulással simán behozható lett volna még. Sokan pedig azok sem kapják meg akiknek valóban szükségük lenne rá."


Ez valóban így van? Ti mit gondoltok? Tényleg semmi értelme nem volt engem felmentetni belőle?

Mindig is foglalkoztatott ez a kérdés mióta megkaptam az első ilyen megjegyzést. Kellemetlenül érzem magam emiatt osztálytársaim előtt is akik bár sose szóltak be, de valamiért úgy gondolom, hogy szórják rám az átkot magukban ezerrel.



2020. aug. 18. 12:22
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Kik azok a felnőttek? Tanárok? Vagy a szüleid?

Szerintem ilyen felmentés nem adnak véletlenül, indokolatlanul.

Idősebbeknek ez biztosan fura, mert az ő idejükben nem volt ilyen, vagy nem foglalkoztak vele.

Ha tanárok, akkor azért nem értem, mert ők vetették fel a problémát, ők mondták, hogy ki kéne vizsgálni.

Ha a szüleid, akkor meg azért nem értem, mert inkább örülniük kéne, hogy kiderült, hogy miért nem ment. Nem azért nem megy, mert lusta vagy, vagy nem akarsz tanulni.

2020. aug. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Semmiféle kellemetlenséged nem származik belőle-hacsak nem IT-s területre akarnál tévedni:D


Alapműveleteket tudod, logikád kiváló-a többi lényegtelen:)


Az osztálytársaidat meg nem érdekli, csak azt az embert aki azt hitte, hogy ezzel a te életedet fogja tönkre tenni-de nem sikerült neki:D


Az meg külön bónusz, hogy átlagon felüli logikád van:D Amit senki nem ért, hogy lehet matek alól felmentve lenni, és egy bizonyos témában meg országos szinten kiemelkedő vagy:DD


Isten tudja, hopgy kell vicces helyzeteket produkáltatni a népével:D

2020. aug. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
hogy
2020. aug. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
98%

Fogalmam sincs milyen lehet diszkalkuliásnsk lenni. Viszont nem kérdőjelezem meg, hogy az vagy és hogy létezik.

Ha nálam azt állapították volna meg, hogy 4.-es szinten állok matekból, akkor lehet különórákat vettem volna a legeslegalapabb általános iskolai szinttől (mikor érettségire készültem volt olyan, hogy át kellett néznem általános iskolai dolgokat, hogy megértsem a többi ráépülő dolgot)

Hogy érzed amúgy? Csak azért nem megy, mert nincsenek jó alapok amire építhetnél vagy már azok se mennének?

2020. aug. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2+ Azért országos 3.-nak lenni nem útolsó:D


Nem véletlenül mondja az Ige: utolsókból lesznek az elsők:DD

2020. aug. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
2+ Egyetlen egyben tudtak csak akadályozni, de ez inkább az ország vesztesége: Kiváló rendőr vagy katona lett volna belőled, mert átlagon felüli stratéga és teherbírású vagy. De egy "baleset" miatt ezt a lehetőséget elvesztetted, mert így nem jelentkezhetsz arra a szakra ami talonban volt tartalékolva. Rendőri pálya.
2020. aug. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
94%

Én is fel voltam mentve matematika értékelés alól a középiskolában.

Sohasem ment a matek, már általánosban sem, olyan kegyelem kettesekkel meg sok puskázássál, padtársi segítséggel, elméleti anyaggal átevickéltem, de örök kudarc volt a matek mindig. Egyik tanár a másiknak adta a kilincset mégsem ment. Emellett minden humán tantárgyból hoztam a jeles szintet, a reál tárgyakból pedig /fizika, kémia/ az elméleti részekkel összeszedtem a közepest, még ha nem is értettem, de magolni tudtam.


Az osztálytársaim soha nem piszkáltak vele, inkább irigyek voltak, de olyan "jófajta" de jó neked irigység volt, nem a piszkálós. Közöttük is volt diszgráfiás pl, aki viszont matek zseni volt.


A felnőttek már más kérdés. Viszont ők nem láttak bele azokba az időkbe amikor a matek a többi tárgy rovására ment mert azzal töltöttem az összes tanulási időt, hogy legalább egy kettest összekaparjak, ezért a többi tárgy ami csípőből ment volna is csak max közepesre sikerült.


Ha nem kaptam volna matek felmentést a mai napig a középiskolai padban ülnék a matekot ismételgetve, hogy leérettségizhessek belőle egyesre :D

Anélkül viszont több ösztöndíjas évet is zártam.


Az életem területén nem érzem hiányosságnak, sajnálom, hogy nincs hozzá agyam, de azzal kell beérni ami jutott. Ez tényleg az a kategória volt, hogy ami nem megy azt inkább ne erőltessük.

2020. aug. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Bízz meg azokban, akik szakemberek.

Egyrészt a két matektanárban, másrészt meg a vizsgálatot végzőkben.

A többiek csak rosszindulatúak és irigykednek.

2020. aug. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Bárcsak lett volna ilyen lehetőség akkor is, amikor én iskolába jártam. Mert akkor nem lenne még felnőtt koromban is ekkora trauma, hogy matek órán folyton megszégyenített a tanár önmagam és az osztály előtt, mert képtelen voltam megérteni és megoldani a feladatokat, pedig átlagon felül igyekeztem.

Minden órán velem gyakorlatozott a tábla előtt és folyamatosan semmisítette meg az önértékelésemet, csak mert úgy születtem, hogy hülye vagyok a matekhoz. A mai napig bennem van a tüske.


Cserébe viszont humán területen átlagon felül teljesítettem.

2020. aug. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!