Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért zavarja ennyire a volt...

Miért zavarja ennyire a volt tanáraimat, hogy magasabb végzettséget szereztem, mint ők?

Figyelt kérdés
Mikor találkozom velük, s megkérdik, mi lett belőlem, én mindig örömmel mesélek nekik az életem alakulásáról, szerencsés fordulatairól. De ők ahelyett, hogy velem örülnének vagy gratulálnának, húzogatják a szájukat, savanyú arcot vágnak és gyorsan búcsút vesznek tőlem, abbahagyják a beszélgetést. Bezzeg ha panaszkodnék, azt boldogan hallgatnák. De miért ilyenek? Egy tanár számára nem az a legnagyobb öröm, hogy a volt tanítványa sikeres, karriert csinál?

2020. aug. 23. 12:15
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
61%
Tanárnak lenni Magyarországon nem olyan jó dolog, stresszes és szar a fizetés. Biztos irigyek.
2020. aug. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
72%
Irigyek. Ennyi.
2020. aug. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%

Nem kell dicsekedni sem azért.

Nah meg udvariasságból megkérdezi valaki hogy vagy nem kell a fél életed elmesélni...

Én sokszor belefutok ebbe, szerintem ők is csak udvariasan kérdeznek de amúgy nem nagyon hatja meg őket te épp 4 diplomás vagy e vagy sem.

A velemenyem irtam nem bantasbol

2020. aug. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
18%
Miért kellet a válaszomat lepontozni?
2020. aug. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem a tanárok is úgy vannak, (legalábbis az ismertségi körben csak egy van tehát nem akarok általánosítani csak azt tudom leírni amit nála látok)

hogy: jó napot tanárnő!

Honnan is ismerem? hű basszus őt tanítottam, *köszön a diáknak* idejön, muszály vele váltanom pár szót, nem is emlékszek rá melyik osztályba járt...oh megvan 2004ben végzett..magyarból tanítottam...

*szia, puszi, puszi hogy vagy mi lett belőled?*szokásos tiszteletkorok

Jó válasz:

-köszönöm szépen megvagyok, egy cégnél vagyok programozó (csak írtam valami szakmát ami beugrott) ön meg mindig állományban van?

-Nem, nem már 2 éve nyugdíjas vagyok, örülök, hogy megtaláltad a helyed, mindig gondoltam hogy valami hasonló munka illene hozzad

-köszönöm, ön pedig végre tud egy kicsit pihenni is, örülök hogy találkoztunk viszlát

-viszlát


Rossz válasz: (feltételezzük ugyanazt a pozíciót)

*50 db kör mondat arról. Hogy melyik iskolába járt, milyen eredménnyel végzett, hány nyelvvizsgája van, hány gyerek van, hányszor vált el, merre dél utazik, milyen autója van...stb...stb...stb...

a CBA pedig mindjárt zár, de o meg mindig az élettörténet hallgatja egy olyan gyereknek, akiről csak sejti hogy Petinek vagy Martinnak hívják és arra gondol, bárcsak megbuktatta volna Petőfiből anno, akkor talán úgy csinált volna, mint aki nem ismeri meg és már kezében a lenne a másnap reggelre szánt felvágott.

2020. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
65%

#4

Itt mindig lepontoznak mindenkit, ne keress benne logikát.

2020. aug. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Hemi the killer ***** válasza:
36%

A tanárok tudják magukról, hogy világ lúzerei, akik semmire sem jók, csak gyerekek életének elbaszására.

Tisztelet a kivételnek, mert vannak jó tanárok, és vannak olyanok is, akiknek annyi önreflexiójuk sincs, hogy felfogják mekkora pancserek.

Mindent megtesznek, hogy lehetőleg a diákjaik se lehessenek sikeresek, ha már ők nem lettek azok.

Aztán amikor ez nem sikerül, akkor dühösek.

2020. aug. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
76%

Hány ilyen volt?

Aki valszeg ezt csinálja azok irigyek, ezt mondja a barátom.

2020. aug. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
29%
Ugyanannyi melóval (időbelerakásával, egy tanári egyetem asszem 3év vagy több+gyakszi) többre tudod vinni mint egy tanár, ezért irigyek. Vannak olyan (igaz) sztorik, hogy az iskola utáni első 3évben valaki már egy ház árát összedolgozta. Igen előtte tanult rengeteget utána pedig eladta a tudását, de ezt bárki megcsinálhatja.. de a bárki nem csinálta meg hanem ő csinálta meg. Ezért IS irigyek rá.
2020. aug. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
50%

lepontozták a 7-est, pedig van abban igazság, amit ír. az általános iskolás és gimnáziumi tanáram nagy része versenyszféra, tudományos pályára alkalmatlan frusztrált ember volt, aki szerint természetesen az ő tárgya a legfontosabb.

ehhez vedd hozzá a xar fizetést, rossz munkakörülményeket stb.

Aztán szerintem legbelül ők is érzik, hogy a magyar oktatási rendszer megbukott (lásd: nyelvtudási mutatók, PISA-tesztek), ergo túl sok értelme nincs a munkájuknak, de legalább tudják szidni a fiatalokat :D

2020. aug. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!