Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Nyelviskolában való tanításhoz...

Nyelviskolában való tanításhoz kell tanári végzettség? Nem elég a nyelvtudás?

Figyelt kérdés
2016. dec. 7. 10:30
 1/6 Metionin ***** válasza:
Nyelviskolától függ, van ahol elfogadják a nyelv szakot is. Pl. nem kell franciatanári végzettség, hanem elvégezted a francia szakot az egyetemen és úgy.
2016. dec. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem alkalmazhatnak (hivatalosan(!) alap nyelvszakkal(BA), csak kizárólag Mesterrel (tanári).


Külföldi anyanyelvűeknél talán más a helyzet.

Nem tudom más nyelvnél van-e különbség vagy valami, de a párom angol tanár nyelvsuliban, és többnél is volt, mindenhol ugyanaz a szabály volt érvényes.

2016. dec. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
-mellesleg ez jogszabály írja elő, szóval minden nyelvsulira ez érvényes. Max feketén, vagy ügyeskedve más munkakörrel bejelentve pl alkalmaznak sima BA nyelvszakkal is, de egyébként hivatalosan nem igen.
2016. dec. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Metionin ***** válasza:
Én is mester nyelvszakra gondoltam, pl. francia, német stb.MA.
2016. dec. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó, én is arra akartam kilyukadni,, hogy Mester ÉS azon belül tanári specializáció.


Annak idején én is gondolkoztam rajta, hogy nyelvszakot választok, és már akkor is azt mondta mindenki ( jó 5-6 éve), hogy nyelvszaknál a tanárit érdemes elvégezni, ha később esetleg tanítani akarsz, mivel pl tolmácsként nem tudsz tanítani, de tanárként még tudsz tolmácskodni is.

Párom is emiatt szívott végül.

A legtöbb nyelvsuli tanári MA nélkül nem tudta alkalmazni, pedig fogadták volna..

Aztán mókolva sikerült megoldani csak valahogy.

2016. dec. 7. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat.
2016. dec. 8. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!