Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Tanárok, iskolatársak

A kérdés

Van itt olyan tanár végzettségű személy aki (már) nem dolgozik a hivatásában? Mi az oka? Anyagi, erkölcsi megbecsülés hiánya? Kiábrándultság? Diákok "elvadulása"? Fegyelmezési eszközök hiánya?

Aki csak elvégezte a képzést és nem dolgozott tanárként az miért döntött így? Miért kezdett bele a képzésbe? A diploma (papír) miatt?

ápr. 19. 10:55  Privát üzenet  

A válaszok

Van.

Igazából még óriási elhivatottság mellett is nagy áldozat a tanári pálya. (Arra most nem térnék ki, hogy a tanárképzés is mennyire szinten aluli.)

A tanár egy örök céltábla, főleg kisebb iskolákban. Az eszközeink minimálisak, a tanulók között elég sok a problémás, motiválhatatlan, akiknél sokszor a szülők sem képesek együttműködni az iskolával.

Emellett az elsőre borzasztóan csábító "kevés munkaidő" gyakorlatilag több, mint egy fixen napi 8 órában dolgozó alklamazotté; gyakorlatilag augusztus 15-től június 30-ig olyan, hogy gondtalan szabadidő nincs.

Szeretek tanítani, de már inkább dolgozok olyan területen, ahol a napi 8 óra után a magam ura lehetek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 78%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/7Időpont ápr. 19. 11:06 Privát üzenet
poccok nevű felhasználó válasza:

Én tanárnak tanultam volna,d e BA után nem vettek fel MA-ra és utána meg megtaláltam a helyemet a jelenlegi munkakörben.

Egy ismerősöm tanár lett, tanított is, de kiábrándult és ott hagyta.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/7Időpont ápr. 19. 14:35 Privát üzenet

Tanítottam. Tanítok, csak nem iskolában.

Anyagiak miatt.

A válaszíró 56%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/7Időpont ápr. 19. 16:40 Privát üzenet
Nem egy rossz pálya, rengeteg a szabadidő,felelősség nulla, stressz, pörgés nem igazán jellemző.

A válasz 31%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/7Időpont ápr. 21. 16:23 Privát üzenet

Tanítottam!

Munka részével és a diákokkal nem volt gond.

Egyrészt fizetés kevés volt. Továbbképeztem magam mérnöknek, ott sikeresnek érzem magam.

Másrészt a többi tanár és vezetőség viselkedése zavart. Vezetőség állandóan figyelt, óráimat látogatta, portástól lekérte, mikor érkezek és távozok, semmi bizalmat nem kaptam, kb. úgy éreztem magam, hogy csak azért alkalmaznak,mert nem találtak más fizika - matek tanárt.

A kollégák egy része szintén áskálodott, ellenem tett az igazgatónál, mintha így feljebb jutna, vagy őt nem szívatná.

Harmadrészt a társadalmi megítélés, amit maguknak köszönhetnek a tanárok.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/7Időpont ápr. 21. 17:46 Privát üzenet

Anyagi okok miatt.

De szerintem aki a tanári pályát stresszesnek találja, az még nem dolgozott kórházban, légi vagy közúti forgalomban, stb...hajós munkám volt, ehhez képest tanítani kikapcsolódás.

A válasz 48%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/7Időpont ápr. 30. 22:57 Privát üzenet

Szintén anyagi okok miatt. Jelenleg ott tartunk, hogy egy cégben egy középszintű dolgozó kezdő fizetése annyi, amennyit egy pályakezdő tanár 10-15 év munkatapasztalat után kapna meg... Ha valaki érzi magában a tudást, hogy elhelyezkedjen kétszer annyi fizetésért, akkor minek maradjon tanár?

A másik ok, amit más válaszoló is pedzegetett: a tanárok emberi oldala. Egymást fúrják, áskálódnak, nagy mellénnyel leszólják az embert, csak mert 30 éve a pályán vannak. Úgy beszéltek velem, mint egy zöldfülűvel. Ezt a hozzáállást nem bírtam elviselni, amikor az értekezleten lehurrogtak, amikor valami ötletem volt, csak mert kezdő tanár vagyok. A 20 éve ott tanító kolléga pedig osztotta nagymellénnyel az észt, miközben hallatlan nagy marhaságokat beszélt. Ebből lett elegem, nem 1534-ban élünk. Nem is érdekelnek már, 3X annyit keresek, mint aki ott őszült meg a szemétdombján.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/7Időpont máj. 8. 03:16 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Mit jelent a megbecsülés? Számotokra mit jelent ez?
ERkölcsi bizonyítvány csináltatása hogyan?
Nagyon sajnálom a kémia tanáromat, mit tegyek? Ez hülyeség?
Mikor lesz tiszta az erkölcsi bizonyitvány? 2 év 5 hónap felfüggesztett büntetés utan?
Egyetemen a diplomavédés napján módosították a védési kritériumokat. Ennek milyen JOGI, erkölcsi és egyéb következményei lehetnek?
Van olyan, aki közületek külföldön dolgozik rendőrként?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Tanárok, iskolatársak rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!