Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szülők, a gyerekeitek jegyeit...

Szülők, a gyerekeitek jegyeit hogyan követitek és hogy reagáljátok le? Diákok, nektek a szüleitek hogyan követik a szüleitek a jegyeitek és hogyan reagálják le (a régi emlékek is érdekelnek, amikor csak ellenőrző meg sima napló volt) ?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi, hogy

- meg szoktátok kérdezni naponta a gyerekeket, hogy kapott e jegyet

- vagy az Interneten megnézitek

- vagy régen volt heti egy alkalom, amikor bekértétek az ellenőrzőt és átnéztetek

- vagy a tanárhoz bejártatok, bejártok?


Illetve mi az a jegy, amit már nem toleráltok? Mit tesztek, ha úgy látjátok, hogy az a jegy gyenge a gyermeketek képességeihez képest?


Ez fordítva is érdekel, olyan szemszögéből, aki diák volt és olyanéból, aki most diák.


Kíváncsi vagyok, hogy általában hogyan reagálják le a jegyeket a szülők, egy átlagos családban ez hogyan néz ki. Nemrég néztem filmeket, ahol észrevettem ezt, hogy a szülők nem igazán követik azt, hogy a gyerekük hányasokat szerez és innen jött a kérdés, mert nálunk pont, hogy érdekelte a szüleimet minden nap, hogy kaptam e jegyet.



2020. szept. 10. 22:59
 1/10 anonim ***** válasza:
97%

Volt diák szerepében jelentkezek.


Ami a filmekben meg sorozatokban van, az felejtős. Nem látom életképesnek, hogy pl egy gimnazista szülői engedély nélkül elkóricáljon hajnalig úgy, hogy a szülő vagy békésen alszik vagy azt se tudjuk, létezik e vagy, hogy a szülőt minden félévben megdöbbentsen a gyereke bizonyítványa.


Azért az én szüleim mindig tudták, hogy kb hányasra állok és az engedélyük nélkül kb el se mehettem volna sehova se.


Mindjárt folyt köv.

2020. szept. 10. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

Nekem semmi nem maradt meg egy emléket leszàmitva.

Elsö egyes(amiert elég dühös voltam, talan jogtalan is volt, de àtàlltam a lesz.rom gondolkodàsra hogy nem idegesitem rajta magam)szoval anya eszrevette hogy egyest kaptam, es kérdezett rola meglepettem, en meg dacolva annyit reagàltam rà, hogy 1-5 ig osztogatjàk a szàmokat, tehàt ertelemszerüen ilyet is adnak, azert kaptam. Mindezt enyhén affektàlva.


Vàrtam a vihart is, vagy verést.


Es mai nap is melegséggel tölt el, hogy anya nem csapott patàliàt. Tudomàsul vette és ennyi.

(Ö mindig szemelyesen egyeztetett mindenröl a tanarral, nem rànk terhelte)


Felnöve ugy làtom, a szülöi bizalom es hit a gyerekben, többet èr mint a büntetés. Azaz nekem többet ér/sokat jelent ma ez, hogy higgadt maradt, mint az jelentene, ha bàntott volna érte.

2020. szept. 10. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

1. Vagyok


Nekem rengetegféle volt.


Elsőben azt se tudtam mi van. Akkor volt egy nagy noteszünk, ami az ellenőrző volt, azt megnézte anyám és vagy megdicsért vagy megszidott, sosem tudtam, mit vált majd ki belőle :D


Másodikban se igen tudtam megállapítani a munkámat egyedül, hogy jó e, de akkor már értettem az értékelést (pl ha hazaviszek egy egyest, anya mérges lesz). :D Volt, hogy külalakot osztályozta a tanárnő és egyest adott rá, pedig igyekeztem gyöngy betűkkel írni. :D


Negyedikig, ha kaptam jegyet, ment az ellenőrzőbe, vittem aláíratni, ha a dogát kellett aláiratnom, azt is vittem és tartott ő is ilyen "az ellenőrzőt kérem" estéket. Négyeseket nagyon szájat húzva írta alá, de volt, hogy megszidott érte. Pl egyszer a Himnuszt mondtam fel és egy gyerek súgott nekem, pedig nem is volt szükségem a súgásra, mert megtanultam a Himnuszt és megzavart, hogy súgja :D , ezért kaptam négyest (eredetileg hármas lett volna, de a végére összeszedtem magam). :D Anyukám egész hazaúton szidott engem. :D


Félévente a bizinél mindig elmondta, hogy nem tetszik neki (negyedikig 4,5 volt az átlagom). :D


Egyszer felkerültem a "dicsőség listára" és anyám annyit reagált, hogy lehetnék feljebb is a listán, mert a 4,5 az semmi.


De ez nem a "jaj de gonosz a szülő" kategória, minden szülő hasonló volt. Egyik anyuka a tanteremben többször is jól elverte a fiát, ha a gyerek feketekorongot kapott vagy négyest vagy rosszabb jegyet. Még mindig ott van a szemem előtt, ahogy üti és üti és üti a gyereket és mi rémülten nézzük a terem szélébe húzódva, a gyerek meg sír és odamegy az ofő, hogy szóljon az anyukának, hogy most már eleget kapott a gyerek, mire az anyuka visszaordít, hogy nem kapott eleget a gyerek. Aztán egyszerre leáll és azt mondja a gyereknek, hogy otthon kapsz még. Egyes szülők így reagálták le, mások meg kiabálással. Én szerencsére kiabálással megúsztam. Sok gyerekkel leültek a szülők és hiába volt fáradt a gyerek, addig csinálták, amíg tökéletes nem lett a munkájuk. A gyerek akkor utálta őket, de a kitűnő vagy jeles bizonyítványnál már el is múlt minden rossz érzésük. :)


Felső tagozatot külföldön csináltam. Az első 1-2 évben nem nézték a jegyeimet, én se szóltam általában, ha épp jegyet kaptam, csak a bizonyítványt mutattam meg, illetve ő bejárt a tanárhoz, aki elmondta, hogy rendben vagyok. Az elején azért próbálkozott belekötni, hogy a a négyest se érem el, de, mivel látta, hogy egy kettesért kitanulom a belem, inkább nem törődött ezzel.


Én egyszer a magyar suliban kaptam egy beszólást a titkárnénitől, hogy a közepes bizonyítványom eléggé ciki és látszik, hogy nem szeretek tanulni, akkor éreztem magam dühösnek, főleg, mert 3 órákat aludtam este, annyit tanultam.


Nyolcadikban már azért mondogattam, hogy hányast kaptam, mert már jól ment a nyelv, megszoktam ott, ezért szépek is voltak a jegyeim. Annyi volt az elvárás, hogy ne bukjak meg, de kettestől az ötös értékig mindennek örült. :)


A gimit itthon csináltam, nyelvi tagozat, 5 osztályos. A 0. Pofonegyszerű volt az elején, mindenből kaptam az ötösöket, ezért ez lett az elvárás és jött, hogy a négyesért kiabált velem az anyukám, a hármassal haza se mertem menni. Minden nap, ha jegyet kaptam, elmondtam neki, volt, hogy megnézte az ellenőrzőmet.


Két felöl támadtak, az anyukám azért, mert, hogy miért négyes, a tanárok meg azért, mert egy hisztis ..csa vagyok, hogy nem örülök a négyesnek.


Érettségiig minden nap elmondtam, hogy milyen jegyet kaptam, ha kellett, bent a tanár fogadóórájára. Érettségiig rengeteget rontottam, 4,6-ból 4,0 körül voltam, mert már nem tudtam azt a teljesítményt nyújtani, egy idő után anyám inmunissá vált a négyesekre. :D


Gimiben amúgy 5 év alatt mindenki rontott. Egy lány 9.ben lebacást kapott otthon, mert egy négyese volt, a többi ötös és, hogy miért nem lett kitűnő a bizije, végzős korunkban meg hármasai, négyesei voltak.

2020. szept. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ahogy telt az idő egye ritkábban érdeklődtek a jegyek és a tanulnivaló felől. Általánosban és 9-10 osztályban még napi szinten kérdezte anya, 12-ben már csak pár hetente kérdezett rá, hogy hogy állok a jegyekkel és az volt már csak a kérdés, hogy miből hanyasra állok.

Az egyetemen pedig már mindig csak azt kérdezték, hogy hány vizsgám van hátra, vagy ha tudták, hogy konkrétan vizsgázni voltam, akkor hogy hogy sikerült. De igazából a szakok és specializációk nevét se tudták megjegyezni, nemhogy a jegyeimet.

2020. szept. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Látja a jegyeim, rossz jegyeket alapból kijavítottam mindig, 1-3 osztályig oda ült anyukám mellém, hogy biztos megcsínálok-e mindent.(szorgalmit is kötelező volt megcsínálnom)4.osztályba ez enyhült néha megnézték miközbe tanulok.5.Osztályba sulit váltottam, itt szarabbak voltak a jegyeim.(Én ebben az évbe kaptam az első négyesem és hármasom, nem örültek neki, de év végére kijavítottam.)Utána egyáltalán nem beszéltek róla, Úgyis látják, max ritkán megemlítették, hogy ebbe a tantárgya ahhoz képest rontottam, kérjek szorgalmit a tanártól.Ez pedig mai napig is így van 10.osztályba.Bár például töriből, plusz nyelvtanból nem zavarják őket a négyes, mivel ahhoz is elég sokat kell tanulnom, szerintem ez azért lehet, mert anyukám észre vette, hogy töri témazáróknél szinte egész éjszaka fent vagyok, de előtte megkaptam, hogy csak nem akarom eléggé.Ahhoz képest eléggé békések a jegyeimmel, ordibálás is max 1-2x volt.
2020. szept. 11. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én mindig elmondtam és most is elmondom a szüleimnek, hogy miből hányast kaptam és ez elég volt. Ők is meg szokták kérdezni, hogy mi újság, mi történt, volt-e valami érdekes és akkor beszélgetünk. Alsóban még alá kellett íratni mindig a szülővel az ellenőrzőt és ezt ellenőrizték is a tanárok, így akkor a szüleim is követték, hogy tuti alá legyen írva. Később viszont már abszolút nem nézegették a jegyeimet. Utolsó éves gimisként vezették be nálunk az enaplót, de abba is max. én léptem be. Nálunk igazából már elég korán eljutottunk odáig, hogy az ember magának tanul. Én is szorgalmasabb fajta voltam, tudtam mi a feladat és igyekeztem megoldani. Úgyhogy az én szüleim (egy bizonyos kor után, persze) nem nagyon szóltak bele, hogy mikor vagy mit vagy hogyan tanulok és milyen jegyeket szerzek. Ha látták, hogy valamihez nagyon nincsen kedvem és nem akarok nekiállni, akkor azért noszogattak egy kicsit. Ha kértem és tudtak is segíteni, akkor segítettek. Ha rosszabb jegyet kaptam akkor sem szidtak le vagy hasonló, elfogadták, hogy ez van és esetleg megkérdezték, hogy miért sikerült így. Viszont az ellenőrizgetés, felügyelet és a hasonlók nem voltak jellemzőek, inkább csak beszélgettünk.
2020. szept. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is csak általánosban nézték, haza kellett vinnem aláíratni. De akkor se volt semmi gond, emlékszem, az első négyesemnél sírtam, ők meg csak nevettek, hogy ne is foglalkozzak vele. Gimiben én szóltam a jegyeimről, akkor se volt kiabálás, látták, hogy nem örülök a rossz jegyeknek, ha mondjuk egyest kaptam matekból, akkor azt mondták, hogy úgyis kijavítod!

Az év végi és félévi bizimet viszont alaposan átnézték és átbeszéltük.

Egyetemen is én mesélek, ha lesz vizsgám, vagy zhm, olyankor drukkolnak nekem, és azért kérdezik a végén a jegyet, hogy jól drukkoltak-e. :D

Egyedül a csúszást néznék rossz szemmel, de az még nem fenyeget.

2020. szept. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
3. Vagyok, miért lettem lepontozva?
2020. szept. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
3. Adtam zöld kezet, látom feljebb vitte a pontjaidat, valaki szerintem trollkodott.
2020. szept. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mi megbeszéljük egymással minden napunkat, amimek része a suli, meló is, hátha történt valami említésre méltó. Általávan kihívás egy doga vagy felelés szóval...
2020. szept. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!