Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok, ha egy gyerek bepisil...

Tanárok, ha egy gyerek bepisil az iskolában, felhívjátok a szülőket vagy csak átöltöztetitek tornaruhába? Ha telefonon felhívjátok a szülőt, hogyan fogalmaztok?

Figyelt kérdés

Ezt mondjátok, hogy "xy vagyok a ... Általános iskolából és azért telefonálok, mert a gyereke bepisilt."? Vagy nem mondjátok, hogy bepisilt, hanem csak, hogy a szülőnek a gyerekéért kéne jönnie váltásruhával és a szülő érteni fogja?


Vagy szülők, Veletek ezt hogy közölték a tanárok?


Vagy diákok, Nektek hogyan kommunikálták ezt le a tanárok a szülők felé?



2020. szept. 23. 15:48
 1/9 anonim ***** válasza:
16%
Ha meggy érte az szülő akkor mond el.
2020. szept. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

Sehogy. Átöltözik a WC-ben tesiruhába, és ha akarja, majd ő elmondja otthon.

Persze nem ugyanaz a helyzet egy elsős, egy negyedikes meg egy nyolcadikos esetében.

2020. szept. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
40%

Az iskola feltétele hogy a gyerek nem csinál maga alá.


Unokatesómat pl ezért tartották vissza oviban még egy évet.

2020. szept. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk egyszer egy lány bepisilt, tanítónő meg felhívta az anyukát telefonon. Arra emlékszem, hogy úgy fogadta az anyukát, hogy még nem száradt meg a lány nadrágja a radiátoron, szóval vszeg mondta telefonon, hogy bepisilt a gyerek. De ez nem mostanában volt.
2020. szept. 23. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Tudom, hogy nem válasz a kérdésre, de ha nem nyilvánosan csinálta a gyermek, akkor próbáld ne a többi gyerek előtt foglalkozni az adott gyerekkel, sőt ha lehet ne is tudják meg. Hívd félre vagy ilyesmi, úgy hogy senki ne lássa.


Sajnos az egyik osztálytársam is bepisilt meg talán 1.-ben vagy 2.-ban és a tanár az egész osztály előtt beszélgetett vele erről.

Gondolhatod, hogy kiröhögték szegény gyereket.

Én érzem magam rosszul, mikor valaki nyilvánosan szégyenít meg valakit(es nem is tudatosan csinálta szerintem, de ez szerintem alap, hogy nem négyszemközt beszélek erről a gyerekkel és nem további 20 ember előtt.

2020. szept. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Egy tanítónő válaszát is szívesen elolvasnám.
2020. szept. 23. 23:52
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
béhúggyott a gyerek jöjjön érte
2020. szept. 24. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Elsőben ez nem ritka, úgy értem egy-egy eset szinte minden osztályban előfordul a tanév folyamán. Normális tanár diplomatikusan intézi, és eszébe se jut felhívni miatta a szülőt.

Ha ismétlődik a dolog, akkor nyilván foglalkozni kell vele, mert akár betegség is lehet a háttérben, vagy ha nem az, akkor nyilvánvalóan valami lelki probléma, de egyetlen balesetnek nem kell nagy jelentőséget tulajdonítani.

2020. szept. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
83%
Tanítónő: a folyosón ordítva hívja a szülőt és kikiabálja, hogy mindenki hallja az iskolában, hogy a gyerek bepisilt és mindenki tudja, hogy ez az a gyerek, aki az udvaron a szünetben tesi ruhában van... magyar valóság
2020. nov. 12. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!