Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanárok, mit tennétek, ha egy...

Tanárok, mit tennétek, ha egy gyerek óra alatt csendesen sírdogálna?

Figyelt kérdés
Odamennétek óra alatt? Vagy kihívnátok a teremből? Vagy óra után magatokhoz hívnátok? Vagy mindenki előtt kérdeznétek, hogy mi a baja? Vagy semmit?

2020. aug. 3. 20:40
 1/6 A kérdező kommentje:
Vagy, ha ti sírtatok csendesen óra alatt diákok, mit tett a tanár?
2020. aug. 3. 20:41
 2/6 anonim ***** válasza:
95%
Észre sem vették :'DDDD
2020. aug. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
94%
Többnyire rám szóltak, hogy hagyjam abba, mert a többiek nem tudnak a picsogásomtól figyelni.
2020. aug. 3. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
92%

Nehéz, szinte lehetetlen úgy sírni egy óra alatt, hogy a tanár észrevegye, de a gyerekek ne.

Ha a gyerekek észreveszik, főleg általánosban, de gimiben is megy a sus-mus, hogy xy elkezdett sírni. Ha csendben is csinálja, akkor is ha egy gyerek észreveszi, már szól a másiknak, aki a harmadiknak szól, aztán mindenki a gyerekkel törődik, hogy miért sír. Tényleg ritka, hogy egy gyerek magában el tudjon sírdogálni, hacsak nem szabad foglalkozás van vagy ő nem úgy ül, hogy senki nem lát rá.

Ilyenkor általában a gyereket kiküldik mert a tanár nem tud órát tartani úgy, hogy nem figyelnek rá a gyerekek, illetve a tanár megérti, hogy a gyerek valószínűleg nem ott nyilvánosan szeretne sírni, csak azért van ott, hogy ne kapjon igazolatlant.

Hogy a tanár hogyan reagálja le, az attól is függ, hogy mit tanít és hogyan. Egy órán, ami abból áll, hogy beszél és a többiek jegyzetelnek és látja, hogy a síró diák elvonja a másik figyelmét, megkérdezi hangosan, hogy szeretne e kimenni a teremből, óra után meg esetleg odahívja magához, hogy jobban van e, segítsen e valamit. Diszkréten suttogva nem tudja megkérdezni, mert úgyis mindenki őket nézné, plusz minek diszkrétnek lenni, ha az egész osztály látja, hogy sír a gyerek, ha meg kimenne a teremből, akkor meg nem haladnának a tananyaggal.

Ha az órán szabad foglalkozás van vagy csoportos, akkor attól függ. Ha látja, hogy elvonja a síró diák a többiek figyelmét, akkor kikíséri, résnyire nyitva hagyja az ajtót és fél szemmel az osztályt nézi, amíg megbeszéli a diákkal, hogy miért sír vagy magára hagyja a diákot, ha ezt szeretné a gyerek, ha meg igazából senki se törődik a gyerekkel, akkor leül a diák mellé, ha a diák ezt igényli és beszélgetnek.


Illetve, ha elméleti oktatás van, de tartoznak hozzá gyakorlati feldatok, akkor odaszól a gyerekeknek, hogy csinálják meg a feladatokat, amíg kiszalad egy pillanatra és akkor kihívja a síró gyereket a folyosóra.


Vagyis az iskolai éveim alatt én ezeket tapasztaltam.


Nálunk volt egy lány, akit ignoráltak a tanárok, néha rászóltak, hogy fejezze be a sírást, de ő hisztiből sírt, el is mondta fennhangon hogy miért sír és mi nem nagyon törődtünk vele.


A többi diáknál meg ez volt, amiket leírtam fent.

2020. aug. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Egy mai tanár valószínűleg azt tenné amit a 3. barátunk írt. Habár egyszer 100 évvel ezelőtt velem is volt ilyen és jó, hogy a tanár meg nem vert miatta, legalábbis nagyon dühös volt és nagyjából szinte meg akart ölni! Én nyilván azt tenném, hogy kiadnék az osztálynak valami önálló feladatot, kimennék a síró tanulóval a tanáriba és megpróbálnám megtudni mi az ami miatt ennyire el van keseredve... Aztán ha tudok megpróbálnék segíteni Neki vagy elirányítanám az iskolapszichológushoz.
2020. aug. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 12-13 évesen a tesiterem sarkában sírtam, mert valami csoportos feladat volt, de senki nem akart velem lenni... A tanár leszarta. Napköziben tudtam a padra hajtott fejjel úgy sírni hogy azt senki ne vegye észre. Egy tanár kérdezte meg egyszer miért sírok, ő volt az egyik legszigorúbb tanár.
2020. dec. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!