Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan kapjak motivációt,hogy...

Hogyan kapjak motivációt,hogy jó hozzáállásom legyen a matekhoz és az új matematika tanárhoz?

Figyelt kérdés

Már két éve ugyan az volt a matek tanárunk és ebben az évben különböző okok miatt másik tanárt kaptunk,aminek NAGYON nem örültem.

A régi annyira jól tanított,és engem is nagyon bírt,vicces volt és rendesen felkészített mindig mindenre,de eközben mégis szigorú volt.

5-ös voltam matekból (nem azért mert bírt,hanem mert jól tanított) és most egyből az új tanárnál beszedtem egy 3-ast,és mióta bejelentették,hogy új a tanár az egész kedvem elment a matektól,és lehet nevetni fogtok de még sírtam is a régi után,persze itthon egyedül nem a suliban.

Beszéltem a régivel és mondtam,hogy hiányozni fog ő pedig,hogy nagyon szeretett minket tanítani...

De utálom ezt a tanárt,azt ahogyan magyaráz egyébként általános suliba járok és ő ezelőtt gimis tanár volt szóval teljesen más és nincs kedvem matekozni vele mert egyszerűen rossz.

Nem azt mondom,hogy bunkó velem de nekem nem szimpatikus.

Hogyan kapjam vissza a motivációmat a tanuláshoz,hogy álljak hozzá,mire gondoljak?



2020. szept. 26. 15:29
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Valaki nincs, aki tud segíteni a megértésében? Ha sikerül megérteni, és nem lesznek rossz jegyeid, akkor visszajön a kedved, azt nem mondom, hogy imádni fogod, de semleges lesz és nem fogod utálni, mármint a tanárt, a tantárgyat még ugyan úgy szeretheted. Hányadikos vagy, mit vesztek? Mi nem megy?
2020. szept. 26. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, esetleg, ha csak a matek szeretetére koncentrálnál, nem rá? Lehet valami ismeret terjesztő könyv kedvet csinálhatna. Pl van egyilyen: a természet számai.
2020. szept. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%
Ha esetleg jelzed neki, hogy szereted a matekot és szeretnél 5ös lenni és tanácsot kérsz tőle, hogy hogyan tudnád ezt újra elérni, akkor szimpatikus leszel neki és talán kedvesebb lesz vagy jobban odafigyel a magyarázatokra. Jelezheted neki, ha nem érted és elmondhatod, hogy a másik tanár hogyan magyarázott, és úgy könnyebben megértetted. Mindig el kell mondani, amit gondolsz. Ha szépen mondod, nem fog megsértődni.
2020. szept. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Tom Benko ***** válasza:
Először is vedd tudomásul, hogy az új tanár habitusa más, mint a régié volt. Meg kell szoknod, neked is változtatnod kell. És mindenképpen beszélj vele, főleg, amikor valamit nem értesz.
2020. szept. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!