Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Kit mi motivál(t) diákként?

Kit mi motivál(t) diákként?

Figyelt kérdés
Mi motivál, arra, hogy tanulj, jó jegyet szerezz? Mivel tud(na) motiválni egy tanár?

2020. szept. 30. 19:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Engem semmi. Tanulok mert kötelező, néha jobban belehúzok, néha meg leszarom az egészet. Csak az a lényeg hogy ne bukjak meg. Engem nem tud motiválni senki semmivel, én csak "túl akarom élni" a sulit.


Ez persze csak én vagyok, saját tapasztalatból mondom a dolgokat. Nem minden diák ilyen mint én.


17/F

2020. szept. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
90%
Engem leginkább a jövőbeli céljaim motiválnak, és az, hogy olyan munkát szeretnék szerezni, amit szívesen csinálok. Tudom, hogy a tanulással gondolkodni is megtanulok, például átlátni a helyzeteket, kritikusan gondolkozni, és így tovább. A hozzáállásomat az is nagyban befolyásolja, hogy egyébként is szeretek tanulni, és szükségem van a napi szintű "szellemi lefárasztásra".
2020. szept. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha meg van az anyagi háttér hogy egyetemre menjek, akkor miért mennék valami büfészakra, miért ne legyek mérnök, orvos vagy jogász?

Ha vannak céljaid azért tenni kell, nem lehet láblógatva elvégezni egy orvosi vagy mérnöki stb... szakot.

Középiskolában már mindenki magáért tanul, senkit sem érdekel hogy megtanulod vagy csak kipuskázod az anyagot. Nem a tanárnak kell motiválnia téged, neked kell eldöntened mit akarsz elérni és ahhoz mit kell tudni.


Természetesen nagyban befolyásoló tényező a környezet is, ha az iskolában senkit nem érdekel hogy mivel fog foglalkozni vagy mennyit fog keresni 40 évig amíg meg nem kapja az egzotikus nyugdíját, akkor elég nehéz motiváltnak maradni, ezért kulcsfontosságú egy nagyon erős gimnáziumba menni ha komoly céljaid vannak.


Amúgy meg nem kell mindenből jó jegyet szerezni, csak abból ami számít a felvételibe, meg ami kelleni fog az egyetemen, illetve figyelni kellene az érettségitantárgyas órákon.

A többi órán csak ne zavard a többieket, mert valakinek az is fontos lehet ami neked nem.

2020. szept. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Volt pár tanárom, annak a személyisége motivált részben, másrészt az osztályom nem arról volt híres, hogy nagy tanulóbrigád lett volna, így pár tantárgy kivételével sikeresebb tudtam lenni náluk az akaratommal.
2020. szept. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
féltem attól, hogy ha nem tanulok, le fognak nézni.
2020. szept. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem leginkább sajnos egy velem született teljesítménykényszer, meg az, hogy a szüleim azt éreztették velem, hogy csak akkor vagyok értékes, ha ötösöket hozok :(. Ettől függetlenül volt olyan tanár, aki tudott egyébiránt is motiválni. Ami nekem, személy szerint, az én lelkivilágomnak bejött:

- ha érdekelte a véleményünk, és nemcsak a saját gondolatait meg tankönyvet akarta felbüfögtetni velünk

- nem éreztette azt, hogy hülyeséget kérdez esetleg vki

- érdekesen tanít, nemcsak azt tudja, ami a könyvben le van írva

- igyekszik minden diákkal külön, a saját készségeihez mérten is foglalkozni - ez tudom, hogy egy átlagos tantermi osztályban, 30 főkkel k...a nehéz, és ezért becsülöm az angoltanárnőmet, aki elérte, hogy 31 gyerekből 28-nak meglett a középfokú nyelvvizsgája 12.-re, pedig voltak köztük olyanok is, akiknek naggggggggggyon nem volt érzékük bármilyen nyelvhez

- van humora, nem felejtette el, hogy anno ő is volt gyerek

- nyilván az ésszerűség határain belül, de megérti a személyes problémákat (pl. nem ír be egy egyest házifeladat-hiányért akkor, amikor a gyerek előző nap a sürgősségin volt egész végig, mert beleállt egy kés a lábába - true story sajnos, volt ilyen tanárunk)

- nem pofára osztályoz (ez alatt nem azt értem, hogy bírja azokat, akik rendesen tanulnak, meg jobb kapcsolatban van esetleg azzal, aki odafigyel az órán, vagy érdekli a tantárgy, jár versenyekre... hanem azzal, aki direkt szívat olyanokat, akik nem szimpatikusak neki, puncsol a másik tanár gyerekének a büdös nagy semmire... az ilyet mindig utáltam)

- következetes

- lelkesedik a tantárgyáért

- nem bizalmaskodik, nem akar a haverod lenni (nekem ez bizarr volt, amikor a tanárok ezt elkezdték bejátszani, ált. 20+ évvel idősebben)...

2020. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Siman mert kötelezö.

Mert feleltetés lesz, mert dolgozat lesz.

Neha az osztalytarsakkal valo versengés (kinek van több ötöse, stb)motivàlt.

2020. szept. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem egy-két tanar motivalt annyival, hogy ö hitt bennem es bizott bennem es esélyeket kaptam.(ill fösulin a dékán )

Utolso voltam


Màs olyan motivaciom ami tanártol származott volna, nem volt, 6 éves kortol nezve.

2020. szept. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Engem most perpill nem motivál semmi.


Az motiválna, ha lenne végre melóm újra, lehetőleg gyakornoki, és akkor egy csomó számomra fontos dolgot meg tudnék venni, meg tudnék csinálni.....


Főleg a pénzhiány miatt vagyok demotivált egyébként. Nem akarok már anyámon lógni.


A tanulást meg majd okosba' megoldom. A ratyi tárgyak csak legyenek meg, a szakmai tárgyak meg, hát... A legtöbb előadás nem ér semmit, a laborokat meg megnyirbálták a covid miatt... 10 perces tanulással négyes lett a labor zárthelyim... Szerinted...? Mégis mi motiválna? 🤣 Na mindegy, majd lesz valami.


Igen, egyetemista vagyok (harmadéves), és nem, eddig még nem csúsztam.


20F

2020. szept. 30. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Metionin ***** válasza:
100%
Engem az hogy akkor felvesznek egyetemre és elköltözhetek a szüleimtől akik kicsináltak. Egyetemen meg hogy jó munkám legyen amivel jól kereshetek és vehetek majd házat. Na meg az ösztöndíjak amiket pályázni lehetett (nem az alap tanulmányi, az sajnos p1csafüst) mert minél több pénzt húztam ki ezekből, annál kevesebbet kellett diákmunkáznom a napi betevőmért.
2020. szept. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!