Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Otthagynátok egy 4 féléves...

Otthagynátok egy 4 féléves mesterképzést 3 sikeres teljesített félév után?

Figyelt kérdés

Most vagyok ott hogy elegem van a mesterből.

4 félév, abból 3 megvan, az összes szükséges tárgy vizsga stb.

1 félév lenne hátra, és persze a szakdolg leadása.


2020. okt. 2. 09:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
1%

"Ha már ennyi energiát, tanulást belefektettél, a gyakorlatilag véghajrában már nem hagynám ott."


És mit tennél ha a főnököd akitől a megélhetésed függ azt mondaná nem enged el vizsgákra (sem)?

Akkor hogy fejeznéd be?

2020. okt. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
98%
Semmi esetre sem.
2020. okt. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
2%
Még mindig nem látom a választ az én hsz-emre...
2020. okt. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a jövőt mérlegeld, milyen céljaid vannak ezzel a masterrel. Mennyit nyersz vele, ha végigviszed, mennyit vesztesz, ha nem fejezed be. Fél év nem sok idő, ha a masterrel utána megváltoztathatod az életedet, látsz rá lehetőséget, hogy kamatoztatni fogod, akkor mindenképp vidd végig. Ne hagyd, hogy a munkahelyed elbizonytalanítson.

Nálam hasonló szituációnál a főnökömtől kértem segítséget, hogy mit csináljak, mert szeretem a munkámat, de a suli is fontos, mondta, hogy lehetek addig 6 órás, vagy engedélyezik, hogy nekem nem kell túlórázni mikor másoknak kötelezően van elrendelve (az egy kritikus év volt).

Én már végeztem, most egy másik munkatársam jár suliba, 4 órában dolgozik tovább mellette.

Neked is van választásod, ha a master is fontos az életedben, akkor vagy kitartasz emellett a munkahely mellett, és toleranciát kérsz, meg megállapodtok, hogyan tovább, vagy keresel egy másik állást amivel kihúzod ezt a fél évet, mégis legyen bevételed, aztán már azt csinálsz amit szeretnél úgyis, kezedben egy újabb papírral. :)

Sok sikert, szerintem ne add fel!

Én előtte egy 4 éves képzést adtam fel a felénél, mert annyira kiábrándítóan rossz volt ott, és hiába lett volna még 2 év, mégis fáj utólag, hogy nem tartottam ki. Decemberben volt eszemben, hogy másik suliban mégis végigcsinálom, beszámíttatom amennyit lehet a kreditekből, hát most nem 4 év, hanem 6,5 év, na hát biztos nem kezdek neki.

Szóval addig csináld, amíg csak fél éved van hátra, nehogy később bánkódj. :)

2020. okt. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%
Van pár ismerősöm, aki így a befejezés előtt mindig feladta, amit csinált. Nem jól alakult az életük.
2020. okt. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
91%

Munkahely mellett az egyetem sok lemondással jár, levelezőn főleg emiatt nagy a lemorzsolódás. A második BSc képzésemet munka mellett végeztem, kemény dió volt - de összességében megérte.

Egy félév az valójában inkább 4 hónap, a szakdolgozatot meg át tudod csúsztatni következő félévre is, és akkor már csak azzal kellene foglalkoznod.

Szerintem kár lenne feladnod, főleg a 3 sikeres félév tükrében. Milyen szakra jársz?

2020. okt. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
97%

Semmiképp se hagynám ott. Az 3 elpazarolt félév lenne.

Sose tudhatod, hogy mire lesz majd jó ez a végzettség. Sok pozíciónál, projektnél csak a fokozat számít, a terület nem. Ha neked ez meglesz, sok esetben előnye lehet, akkor is, ha most nem szereted, vagy más területen szeretnél majd dolgozni.

2020. okt. 2. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
91%
En az elso evben hagytam volna ott.
2020. okt. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
96%

Biztos, hogy nem.

Ha nem tudod összeegyeztetni a munkával, akkor is be kellene fejezni:

- felmondasz, keresel olyan helyet, ahol ezt tolerálják, akár még fizetik is, mint nekem

- ha a vírushelyzet a te munkádra is nagy hatással van, akkor halasztasz egy évet, hogy biztosra menj a munkahelyváltással.


Egyébként akik azt mondják, hogy nem lehet összeegyeztetni. Van 2-3 tantárgy utolsó félévben általában. Fél lábon, szabadsággal is simán le lehet hozni

2020. okt. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

"szabadsággal is simán le lehet hozni" újra és újra ugyanaz a hülye mantra.

Szabadságra az ember akkor megy ha ENGEDIK. az nem úgy megy hogy jaj kiveszek szabit ha vizsga van-kiveszek ha ENGEDIK. és ha NEM?


akkor mi van?

2020. okt. 2. 14:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!