Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Felvettem egy felsőéveseknek...

Felvettem egy felsőéveseknek szánt előfeltétel nélküli kurzust, és már le is vizsgáztam-ez így megy tényleg ilyen egyszerűen?

Figyelt kérdés

Egyetemi képzés, a 3. félévben vagyok. Gondoltam egyet és felvettem egy 6. félévi modelltantervi de előfeltétel nélküli tárgyat. Ezt végzősök veszik fel elvileg, de nincs előfeltétele így felvehettem. Mivel végzősök veszik fel, akiknek a félévük már nov. végén zárul az államvizsga miatt, így a tanár már meg is tartotta az online vizsgát. Levizsgáztam,

Így 3. félévesként így október közepén megvan egy 6. félévi "végzős " tárgyam. Megvan az aláírás + jegy is.


Ez ennyire egyszerű lenne? Akkor miért nem ezt csinálja mindenki?


2020. okt. 17. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

A választható tárgyak az ajánlott rendbe az alapján kerülnek be, hogy a kötelező órák mellett hogy jut rájuk idő, nem nehézség alapján. Minden egyes kurzus, aminek nincs előfeltétele, azonnal felvehető és teljesíthető a legelső félévben is.


Miért nem csinálja mindenki? Pont ezért, mert korábbi félévekben sokkal sűrűbb a kötelező tanterv. Ha van egy nap 9-10 kötelező órád, nem biztos, hogy szívesen beülsz utána még 2 választhatóra is.


Utolsó félévekben meg általában heti 2-3 napot jársz napi 2-3 órára, vagy még annyit se, emellett sokkal jobban beleférnek az opcionális dolgok.

2020. okt. 17. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%
Mert az egyéb, surgosebb tárgyak (meg a bulizás) mellé már nem akarnak mást (pl. gondolkodni, mint te 😉).
2020. okt. 17. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%

Én két diplomát csináltam, az egyik helyen lehetett így, és aki ügyes volt és figyelt, az meg tudta tenni ezeket. Nekem is volt egy-két ilyen tárgyam. De olyan is, amit benéztem és nem vettem fel időben.

A másik helyen viszont úgy volt a tárgyfelvétel, hogy mindig a végzősök vehették fel előbb a tárgyakat és az elsősök utoljára, hogy ne vehesse el az elsős a helyét a végzőstől.

Szóval ha nálatok lehet, akkor hajrá.

2020. okt. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Alapképzésen nekünk kb. 2 ilyen tárgy volt, ami utolsó féléves és előfeltétel nélküli, azt mindenki megcsinálta hamarabb, mert nem vopt nehéz. De amúgy őrültünk, hogy azok mind megvannak, amik az adott félévben kötelezők, mert minden más ráépül, nem fért volna bele egy nehezebb tárgy.


Mesterkepzesen levelezőn meg az 1. félévben alapból 45 kreditem volt, a 2.-ban csak 40, mert más szakról mentem es pótolni kellett, nem sz.rakodtam ilyen dolgokkal.

2020. okt. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ez bizony ennyire egyszerű, én is ezt csináltam bsc-n és főleg msc-n. ha lehet akkor csináld
2020. okt. 17. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is vettem fel 6. féléves tárgyat 4. félévben.
2020. okt. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk egy tárgynak sincsen semmilyen előfeltétele (vannak ráépülő tárgyaink, de a Neptunban ez nincsen korlátozva), tehát tulajdonképpen összevissza felvehetnék akármit akármelyik félévben, ha úgy tartja kedvem. Viszont soha nem szoktam ilyet csinálni, mert nem látom semmi értelmét. Nem mondom, hogy tökéltesen van összeállítva a mintatanterv, de azért nem is véletlenül úgy vannak beosztva a tárgyak... Szerintem célszerű követni, mert akkor azért mégis vannak egymáshoz tartozó és egymásra épülő tárgyak, logikusabb úton haladsz a tárgyaiddal és jobban átlátható és követhető, hogy hogyan haladsz a tanulmányaiddal. Kevesebb eséllyel futsz bele olyan problémákba, hogy pl. nem hirdetik meg az adott tárgyat adott félévben, vagy nem hirdetnek elég helyet és ezek miatt nem tudod felvenni a tárgyat. Valamint a kreditek szempontjából sem feltétlenül jó, mert ami egyik félévben plusz kredit, az egy másik félévből hiányozni fog... ez nem mindenkit érdekel, de nekem pl. a kki fontos volt a kollégium és a tanulmányi ösztöndíj szempontjából is. Persze, lehet felvenni egy halom szabvált is stb., de nem biztos, hogy most azzal jobban jár az ember. Szerintem semmi értelme nincsen felsőbbéves tárgyakat előre teljesíteni (max. azt megértem, ha éppen egy jó tanár tartja és akkor azt a lehetőséget gyorsan meg akarod ragadni és belefér stb.), de szerintem úgyis eljön majd mindennek a maga ideje.
2020. okt. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk csak azok voltak évfolyamhoz kötve, amik egymásra épültek, azokat meg úgyis csak az adott sorrendben lehetett elvégezni. Max olyanok voltak utolsó évre kiírva, mint szakdolgozati szeminárium, azt meg inkább nem vettem fel előbb.
2020. okt. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!