Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek ez jogos jelzés...

Szerintetek ez jogos jelzés lenne részemről a tanárok felé?

Figyelt kérdés
A hétfői napon összesen 4 órám van és mindegyikre óráról órára kell készülnöm. Az egyikre filmet kell néznem, a másik háromra pedig olvasnom kell és elemzést kell írni vagy pedig prezentációt kell készíteni. Ezeknek egyike sem 2 perces munka, hanem éppen ellenkezőleg, hosszú órák mennek el rá (több száz oldal, több órás film és egy elemzést/prezentációt összedobni, felkészülni stb.). Viszont rendszeresen szombaton és vasárnap küldik ki a hozzájuk szükséges anyagokat (a többségükről nem is tudunk előre, tehát magunk sem tudjuk előbb megkeresni) és olyankor sokszor már nem tudok mindennel elkészülni, mert egyszerűen nem jut rá elég időm. Ilyenkor mindig csak a kapkodás és kétségbeesés van, aminek általában tényleg az a vége, hogy valamire nem marad már kapacitásom. Engem ez zavar, mert alapvetően nem az én hibámból maradok el feladatokkal stb., hanem a tanárok miatt. Ezt szeretném jelezni feléjük(és kérni, hogy küldjék már el pár nappal korábban), de nem tudom, hogy mennyire lenne ez jogos a részemről. Vagy csak szereznék magamnak egy fekete pontot?
2020. okt. 30. 12:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az tök jogos lenne,ha megkérnéd őket,hogy előbb küldjék el a szükséges cuccokat.

Ha meg megsértődnek,akkor meg ennyit az eszükről...

2020. okt. 30. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha normálisan elmondod ezt az észrevételt, aligha vehetik rossz néven. Jogos, amit mondasz.
2020. okt. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Látom magam előtt a vasárnapi ebéd mellől hétfői határidővel kiadott több napos munkaigényű feladatok tömkelegét...


Ez ugyanaz a tanár, aki azért adott egyest, mert a haverodnak kölcsönadtad a füzetedet?

2020. okt. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Jogos lenne sztem, mert alap, hogy előző órán adják fel a "házit", nem pedig hétvégén...
2020. okt. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyetemről van szó. Nem kell, hogy elmondják az előző órán, de legalább ne az előző napon küldjék ki, mert szerintem az már késő... pláne, hogy nem is egy tárgyról van szó, hanem többről is.
2020. okt. 30. 15:02
 6/6 dililili ***** válasza:
100%

Jogos, viszont az más kérdés, hogy a tanárokat ez nem fogja érdekelni, elvére a másik 3 óra nem tartozik rájuk vagyis sok tanár így áll hozzá. Reméljük a Tieid nem ilyenek.


Egyik ismerősöm pont ezért szokott rá a rövidített olvasmányok elolvasására, mert ők se ott a helyszínen kapták meg a mávet, hanem a tanár emailben elküldte, hogy mit kell olvasniuk és nem volt energiája folyton ennyit olvasni (sokszor több tárgyból is) úgy, hogy mellette más tárgyai is voltak.

2020. okt. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!