Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Iskolákban (általános iskola...

Iskolákban (általános iskola és gimi) még él az, hogy a diáknak engedélyt kell kérnie órán, ha mosdóba szeretne menni (részletek lent)?

Figyelt kérdés

Azt olvastam, hogy a tanár már nem mondhatja a diáknak, hogy nem mehet ki a mosdóba.


Ez azt jelenti, hogy a diáknak, ha ki kell mennie, feláll és kimegy vagy ettől függetlenül ugyanúgy meg kell kérdeznie a tanártól, hogy kimehet e és a tanár erre csakis igent mondhat?


Most 29 éves vagyok. Nálunk nagyon régen általánosban és gimiben is engedélyt kellett kérni, amire mondtak nemet, ezt, hogy nem tilthatja meg a terem elhagyását jóval utánunk vezették be, szóval ezért nem tudom, hogy néz ki.


Előre is nagyon szépen köszönöm a válaszokat!



2019. jún. 26. 22:36
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

nálunk is így volt gimiben habár 3 éve érettségiztem

tesóm tavaly érettségizett, náluk is így volt még

2019. jún. 26. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a legtöbb tanár kienged minket. Jelentkezünk, felszólít, kérdezzük hogy kimehetünk e, bólint és kimegyünk.

Egy időben be akarták vezetni hogy ne lehessen kijárni, két tanár kivételével senkit nem érdekelt hogy mit mond az igazgatóság és ugyanúgy kiengedtek.

2019. jún. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
32%
Én tanító vagyok. Mindenki engedélyt kér. Én az elsősöket még eleinte kiengedem. Aztán idővel próbáljuk hozzászoktatni őket, hogy szünetben első sorban menjenek ki a mosdóba. A felsősöket nem szoktam, mivel ők szünetben állandóan csak mobiloznak és órán akarnak kijárkálni. Hamar hozzászoktak, hogy nálam nem ez a módi. De természetesen van az a helyzet, ami kivételt képez és kiengedem.
2019. jún. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
84%
Én tavaly érettségiztem. Visszagondolva, nálunk ha mondjuk a tanár magyaráz vagy valami ilyesmi akkor persze megengedi, de nem állhatsz csak úgy fel és mehetsz ki a teremből magyarázat nélkül. (dolgozat az más kérdés, bár nem emlékszem olyan esetre, amikor valaki kiment dolgozat közben) Bár tény, hogy nagyon kevés diákra emlékszem aki tényleg kikéreckedett a wc-re óra kellős közepén.
2019. jún. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
Nem engedélyt kell kérni, hanem elnézést amiért megzavarod az órát. Olyan hótziher hogy nincs, hogy ne engedjenek ki hugyozni. Persze gyerekeknél ez még úgy néz ki, hogy a tanár megkérdezheti miért akar kimenni. Lehet rosszul van, ki kell kísérni vagy akármi. Egy tizenpáréves már elég egyértelműen jelez, hogy miért szeretne kimenni, anélkül hogy 30 ember előtt elmesélné pontosan mi zajlik a testében. Csak úgy felállni és kimenni előadásokról lehet, amikor százan hallgatnak 3 órán keresztül egy tanárt. Más esetben szólni illik. Engedélyt kérni inkább csak a terem elhagyasára lehet, amit meg is kell adnia a tanárnak, ha mosdóba menne a gyerek. Amelyik nem adja meg, az remélem bennragad egyszer egy liftben egy órára miután megivott 1,5 liter vizet.
2019. jún. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Engedélyt kérnek és általában meg is adom, max. annyit kérek, hogy hadd fejezzem be a magyarázatot, vagy tegyek fel egy fontos körkérdést, és utána tegyék.
2019. jún. 26. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Akkor még tart, hogy engedélyt kell kérni.


***


Amúgy és duplazárójelben;


Azokkal egyetértek, akik kihangsúlyozták, hogy ki kell, hogy engedje a diákot - egyszer esett meg velem, amikor nagyon-nagyon kicsi voltam, hogy óra közben hirtelen rámjött a vizelhetnék és a tanár nem engedett ki.


Akkor se értettem és most se, hogy ez miért jó - az óra hátralevő részében nem tudtam figyelni arra, amit csinálnunk kellett és nagyon féltem, hogy nem fogom kibírni a csengőig. (Plusz előtte se járkáltam ki, szóval pláne nem értettem a tanárt.)


Duplazárójel bezár :)


***


Nagyon szépen köszönöm még egyszer; akkor már értem, hogy amit olvastam azt jelenti, hogy továbbra is engedélyt kell kérnie a távozási szándékához.


Most mindenkinek fogok adni zöld kezet.

2019. jún. 26. 23:30
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
nálunk is így volt gimiben, a poén az volt hogy egyszer nem adta meg a túlvezérelt hülye fizika tanárom az engedélyt hogy elmenjek wc-re, pedig csikart a hasam rendesen. Izzadtam, majd leestem a székről aztán utolsó erőmmel nagynehezen felálltam és kibandukoltam a wc-re, életem leghosszabb 20 métere volt, közben jött utánam a fizika tanár és üvöltötte hogy megy az igazgatóhoz meg szaktanárit ad, de fel sem fogtam nagyon hogy mit mondd. A wc-t sikerült elérnem de éppenhogy. Utána kaptam szaktanárit, "engedély nélküli terem elhagyásért".
2019. jún. 27. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nálunk sok tanár külön kérte, hogy ha valakinek ki kell mennie, akkor csak álljon fel és menjen ki nyugodtan, nem kell bejelenteni meg megbeszélni stb.
2019. jún. 27. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
50%

Biztos, hogy nem állhat fel és mehet ki szó nélkül a diák, hiszen a tanárnak tudnia kell, hogy hol tartózkodik, hova megy.

Szóval kvázi engedélyt kell kérnie és én ma is el tudom képzelni, hogy mondjuk kicsöngetés előtt 3 perccel igenis azt mondja a pedagógus, hogy ennyit már tessen kibírni.

2019. jún. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!