Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez zaklatásnak számít?

Ez zaklatásnak számít?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy túlreagálom, nem tudom. Az osztályfőnököm mostanában elég furcsa. Egy kb 39-40 éves paliról van szó, bioszt tanít.

Az egész idén kezdődött. Úgy a második héten. Elkezdett így rám mosolyogni, gyakran, meg óra után többször odahívott, megkérdezte, minden rendben-e, meghogy hogy vagyok stb... Elég furcsa mert senki mással nem csinál ilyet, nekem meg semmi olyasmi nem történt, ami indokolná ezt az odafigyelést (úgy értem válás, rokon halála pl) Lehet csak szimplán kedves akar lenni, de azért kicsit feszélyezve éreztem magam. Amikor így ment ugye a suli, teltek a napok, mintha egyre jobban ilyen bizalmaskodóbb lett. Őrülten hangzik, de olyan, minta megpróbált volna a bizalmamba férkőzni. Egyre személyesebbek lettek a kérdések. Az elején még ilyesmik voltak, hogy van-e valamilyen tanárral problémám, meg milyen sütiket szeretek, aztán nemrég meg azt kérdezte, hogy van-e barátom, meg tetszik-e valamilyen fiú. Kicsit ijesztő, vagy nem is tudom, furcsa ez az egész. Még asszem pont egy nappal az őszi szünet előtt, jöttem haza, mentem ilyen egy utcányit, és így ott állt egy kapualjban, és meghívott egy cukrászdába, mintha haverok lennék vagy nem tudom. Én mondtam, hogy nem köszönöm, sietnem kell haza, ő meg mondta, hogy de kár, pedig szívesen beszélgetett volna velem, de nem baj, akkor hazakísér. Én nem annyira akartam ezt, de végül jött velem hazáig. Közben így beszélgetni próbált, leginkább a barátaim voltak a téma. Meg amikor leszállunk a buszról, akkor így kijelenette, hogy milyen jó illatom van. Őszi szünet alatt meg bejelölt messengeren és kérdezgetett tőlem, hogy hogy telik a szünet, meg akarok-e találkozni vele... Természetesen nem mentem vele sehova.

Nagyon furcsa ez az egész, ijesztő. Nem szóltam róla senkinek, de most kicsit félek holnap suliba menni, mert tartok tőle, hogy ilyen nagyon bizalmas témák is szóba kerülnek... A többi tanár meg diák előtt nem viselkedik így, mindig csak órák és suli után.

Egyre jobban hajlok afelé, hogy elmondom a barátnőmnek, hátha neki van ötlete... Az igazgatónak nem merek szólni, mert valószínűle nem venne komolyan, a szüleim meg túlreagálnák de nagyon. Nem tudom, hogy ez (amit az ofő csinál) zaklatásnak számít-e már, azt végképp nem tudom, mit tudnék csinálni, hogy lehet ennek véget vetni... Lehet hogy csak simán megmondom neki vagy nem tudom, de az egész olyan összezavaró

(bocsánat, a leírás elég zavaros lett, próbáltam minél összeszedettebben leírni)



2020. nov. 1. 13:33
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a tanácsokat :)
2020. nov. 1. 19:07
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez már zaklatás. Ha nem az lenne, nem éreznéd rosszul, furcsának magad, nem gondolkodnál azon, hogy kinek szólj, és ez a kérdés sem született volna meg. Én elmondanám minél több embernek a helyedben. Ne a kettőtök kis "ügye" legyen.
2020. nov. 2. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Zaklatás jelentése


[link]

2020. nov. 2. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem tudom, zaklatás-e vagy sem, de azt biztosan tudom, valami baj van a csávónak a fejében!


A legfontosabb az hogy megnyugodj és mondj el MINDENT A SZÜLEIDNEK!!! Ők ismernek a legjobban és bármit meg tesznek azért hogy megvédjenek! Nagyon kérlek szólj nekik!


Nem tudni mi jár annak az embernek a fejében, sajnos eléggé aggasztó világot élünk.


Nem százas a tanárod, és ilyenekből volt már baj sajnos!


Nagyon kérlek beszélj a Szüleiddel!

2020. nov. 2. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
100%

Enis voltam hasonlo helyzetben. Kemia tanarom volt, engem is odahivott orak utan hogy minden rendben e, stb. Korrepetalni szeretne (szarul alltam kemiabol). A konyvtarban korrepetalt, es magyarazas kozben ok nelkul elkezdett melyen a szemembe nezni, amikor azt mondta hogy "az ellentetek vonzzak egymast". Hat, elterveztem magamba a menekulesi utvonalat hogy oszinte legyek. Mikor vege lett es mentem haza kerte hogy adjam meg a telefonszamomat hogy tudjunk egyeztetni a tovabbiakrol, de azt mondtam neki hogy nincs telefonom. Utana kerte, hogy maradjak meg hogy tudjon tanitani, de mondtam hog, dolgom van. Ennek akkor lett vege mikor elment a sulinkbol..

Eleg erdekes, foleg hogy meg csak feltuno se voltam semmilyen szempontbol, kb mint egy szurke kiseger😂

Megis kinezett maganak.. undorito

2020. nov. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
100%
Ja es a kerdesedre valaszolva, igen ez szerintem zaklatas. Szolj szulonek, es jelezzetek ofonek, esetleg igazgatonak.
2020. nov. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
Ez zaklatás. Attól , hogy nem tett semmit , ami szexuális jellegű lenne ,ez határozottan zaklatás. Közeledni próbál hozzad, puhatolózik, keresi a határt. Mindenképp szólj a szüleidnek légyszíves. Ilyenkor a felnőtt támogatása a legjobb , mert az ilyen emberek sokszor nem veszik komolyan a "gyermeki " elutasítást. És mindenképp kerüld. Ha oda akar hívni magához óra után, mond neki,hogy sietsz és hagyd faképnél. Hazafelé másik útvonalon menj , vagy a legjobb ha a szüleid jönnek érted. Komolyan kell venni az ilyen helyzeteket, ha nem kéne akkor nem éreznéd rosszúl magad. ( szól a vészcsengő benned ) beszélj a szüleiddel mindenképp.
2020. dec. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!