Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Évismétlők vagy öt osztályos...

Dililili kérdése:

Évismétlők vagy öt osztályos gimnáziumban tanulók; abban az évben, amikor ballagtatok volna eredetileg az általánosból vagy a gimiből, nem volt furcsa érzésetek? Illetve, akik évet ismételtek, nem volt rossz érzésetek?

Figyelt kérdés
A rossz érzést arra értem, amikor például láttátok, hogy a volt osztálytársaitok készülnek a szalagavatóra, a tablót tervezik, a szerenádról beszélgetnek, hogy hogyan csinálják, stb. meg, hogy leérettségiztek, elkezdték az egyetemet. Nem éreztétek magatokat szomorúnak emiatt?

2020. nov. 5. 13:45
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Ne légy szomorú ez miatt, nem érdemes ennyire másokhoz hasonlítani magad. A lényeg, végezd el a sulit. Nem a világ vége az az egy év, tanulj kicsit többet.
2020. nov. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
5 éves gimibe jártam, nem éreztem emiatt rosszul magam, nem tudom miért kellett volna. Egy év kb. semmi. Tekints rá úgy, hogy egy évvel később kell csak elkezdened dolgozni.
2020. nov. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
De, akkor es ott kicsit rossz erzes volt ezt latni, plusz 19 eves koromra mar nagyon-nagyon untam a gimit, soknak ereztem azt az 5 evet (nyelvi elokeszitovel)szabadulni akartam mar. Viszont aztan kesobb ezt elengedtem, mert bevalasztottam az egyetemmel is, azt 1 ev utan otthagytam, utana elkezdtem egy masikat, amit meg csuszassal fejezek be, mert hulye voltam, es elbuliztam egy felevet...szoval ezekhez kepest az, hogy 1 evvel tobbet jartam gimibe, mar aprosagnak tunik :D
2020. nov. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
1., 2., Zöld kezet kellett volna adnom és a pirosra nyomtam. Kérlek ne haragudjatok, nem lehet visszavonni. :-( De hasznosakat írtatok és így most ebben a hozzászólásban adok zöldet és köszönöm meg a válaszaitokat!
2020. nov. 5. 15:08
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
5 éves középsuliba jártam, semmi fura nem volt ebben nekünk.
2020. nov. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a középiskolai elsőt ismételtem, a legkevésbé sem volt rossz!

32en voltunk, ebből 2 lánnyal tudtam beszélgetni, a többiek - mintha másik világból jöttek volna... Borzalmas volt az egész év! A következőben sokkal jobb volt minden, sok barátnőt szereztem (na meg volt olyan szerencsém, hogy az a 2 lány is megbukott, 😅)

Őszintén szólva már rá pár évre a legtöbb ember nevére sem emlékeztem... Na meg a bukás után alig volt olyan akivel egyáltalán köszöntünk egymásnak...

Borzalmas volt az az 1 év és iszonyatosan jó, hogy "újralezdhettem" a középiskolát! 1 pillanatig nem volt rossz, hogy a többiek előbb végeztek, vagy hogy jajj nekem is most kellene... Bőven megérte azt az 1 évet elcseszni!

2020. nov. 5. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én elkezdtem egy gimit és nem nagyon voltak osztályon belül barátaim. Tegyük hozzá, hogy az osztályban a gyerekek előtte is ismerték egymást (több osztályos gimi), nehezebb dolgom volt.


Volt pár gyerek, akivel első végére megvoltunk, de igazából az osztályt idegennek éreztem. Nem volt velük baj, csak nem sikerült beilleszkednem.


Év végén megbuktam 4 tárgyból, tehát automatikusan évet ismételtem.


Iskolát váltottam, mert a suli túl nehéz volt, átmentem egy könnyebbe. Ott nulladikba kerültem. Mindenki új volt.


A gyerekek mások voltak, nem éreztem távolságot.


***


Egyszer, amikor a régi osztályom végzős volt, egy barátom miatt elmentem oda a szalagavatóra (ő is oda járt, csak másik osztály). Pont az én volt osztályom táncolt, amikor kérdezte a barátom apukája, hogy nincs rossz érzés bennem, hogy nekem is ott kéne lennem köztük. Nem volt rossz érzésem.


Talán az előtte levő nyáron találkozram velük, csak úgy összeültünk, beszélgettünk, aztán egyszerre sulis dolgokról kezdtek beszélni. Akkor eléggé úgy éreztem, hogy kb semmi közöm hozzájuk. Nem dühből, csak hát már évek óta nem jártam hozzájuk.


Amikor ballagtak, ha jól emlékszem, egy kis megkönnyebbülés fogott el, hogy még 2 év van az érettségiig. :)


***


Talán akkor volt 1-2 rossz pillanatom, amikor azok ballagtak el, akikkel az új suliban eggyütt kezdtünk (náluk nem volt nulladik osztály).


Tegyük hozzá, hogy hat év gimi után az ember kicsit elfárad, illetve mer előjöttek az érzések, hogy más már rég az egyetemen van.


Másrészt féltem az érettségitől, ezért szerettem volna túlesni rajta, ezért volt rossz, amikor a többi 12-es túlesett rajta, mi meg mentünk 13-ba.


Harmadrészt kicsit túlkorosnak éreztem magam a gimihez, 21 éves voltam az érettségi időszak végére.


De azért minden pillanatát élveztem és a rossz érzések nem voltak intenzívek.


Annyi még, hogy az egyetemen csak BA-t csináltam, tehát végül 24 évesen munkába álltam 17 év tanulás után és azóta is dolgozok.

2020. nov. 5. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
15%

aki írta, hogy egy évvel később kezdesz el dolgozni, az miért is jó? Dolgozva legalább szerzel egy év alatt alsó hangon 1,5 millió forint bevételt, ha a suliban rohadsz, akkor 0-t


egyébként az elavult sz@r oktatási rendszer hibája, hogy +1 évet be kell iktatni, hogy rendesen meg lehessen tanítani a nyelvet


így ha valaki ilyen 5 éves középiskolába jár, annak az egyetemi csúszás sokkal nagyobb jelentőségű

2020. nov. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!