Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Mégis miért kell valakit...

Mégis miért kell valakit azért kiközösíteni, mert nem akar résztvenni a karácsonyi ajándékozáson?

Figyelt kérdés
Értelmetlen az egész. Vegyünk ajándékot olyan embereknek, akivel az x év alatt a "Szia!"-n meg a "Milyen óra lesz a következő?"-n kívül szinte semennyit nem beszéltünk. Most oké, aki ebben leli örömét, az ajándékozzon, de miért nem hagyják békén az osztály azon részét, akik nem akarnak?
2020. nov. 9. 16:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
35%

Miért?

Olyan nagy gond xy-nak venni valami jelképes ajándékot 500 vagy 1000Ft-ért?

Nem azért mert onnantól kezdve öröbarik lesztek, hanem mert buli és nem lógsz ki te és néhány ütődött a sorból, örök renitensként!

De ne aggódj, a dolgok jelenlegi állása szerint nem lesz semmilyen karácsonyi buli és ajándékozás!

2020. nov. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
50%
ő közösíti ki saját magát.
2020. nov. 9. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%

Utáltam én is ezt a hülye ajándékozást az iskolában. Az egész másról sem szólt, mint hogy pletykáltak a másikról, hogy "nézd már milyen béna ajándékot vett".

Ahelyett, hogy tényleg egy osztályközösségben illik együtt ünnepeltek volna, ment karácsonykor is a kiközösítés. Akarna ilyenekkel együtt karácsonyozni bárki is, meg ajándékot adni nekik? Gondolom az adott embernek is ebből van elege.

2020. nov. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
13%

Az ilyen bulik megerősítik az osztályközösséget.

Négy év múlva a találkozókon jókat nevetgéltek,

beszélgettek majd a közös bulikról, egy-egy

sztorit ezerszer is el fogtok mondani.

Olyan sztorikat, amik másoknak nem jelentenek

semmit, de nektek a kamaaszkorotokat, azt a kort,

amikor már nyíladozott az agyatok, lelketek,

amikor a legjobb barátságok, akár életre szóló barátságok

születnek.

A félig felnőtt, félig még kamasz kor az aranykor.

Ne vond ki magad belőle, mert akkor csonka lesz

a múltad.


Az ilyen ajándékozásokból kimaradni nem csak azt jelenti,

hogy senki sem fog rád gondolni, senki fog gondolkodni

azon, mivel szerezhetne örömet, hanem másra sem,

akinek esetlen nem marad, aki megajándékozná, mert így páratlan

lesz a játék.


Már az ősember is közösségi lény volt. Ha nem lett volna az,

nem marad fenn az emberiség.


Hiába akarják a globalisták, a sorosok atomizálni az emberiséget,

nem fog menni.

A természet örök törvényei mindig érvényesülni fognak.


Te sem élhetsz haverok, barátok nélkül.

Nézz körül a témák között, mennyi sérült, magányos ember.

Ezt akarod?

2020. nov. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
68%
Azért én megnézném, hogy te 500 vagy akár 1000 forintból mi a francot tudsz venni ajándékba egy idegen embernek, egyes.
2020. nov. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
27%

Tökéletesen igaza van a 2-nek, te zárod ki magad a közösségből az ilyen húzásokkal! Mire jó ez?

Aztán majd itt sírsz, hogy az osztálytársaid leszarnak, nincs egy barátod sem...aztán ahogy haladsz a korral, majd jönnek a magányodon vergődés, társtalanság és egyéb nyűgök.

Még időben vagy, kapd össze magad!

2020. nov. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
29%

#5

Nem tudom most mennyi a kvóta, mert vagy 10 éve befejeztem minden iskolát, de biztos nem 10ezer.

Anno nekünk meg volt mondva, hogy csoki, könyv, CD és egyéb apróság.

Nem neked kell sarokházat venni az osztálytársadnak!

2020. nov. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos az ilyen ajándékozás csak akkor működik, ha barátok között megy és van valódi közösség. Annak semmi értelme, hogy számunkra idegen embernek adjunk bármit.


Alapból rosszul sül el, mikor látszik, hogy valaki "csak tudjuk le" módon vásárol és túl nagy különbségeket szül az egész.


Nekem legalábbis rosszul esett, mikor azt láttam, hogy akik haverok azoknak látványosan szórakoztató volt egymás személyes megajándékozása. Én meg kaptam egy nesze neked csomagot egy ismeretlen illetőtől akivel jóban sem vagyunk.


Nálunk elég szar közösség volt, így adott esetben születtek kifejezetten sértő szándékú "ajándékok" is.

2020. nov. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
30%
#5 egy pár csoki vagy édesség pl teljesen személytelen, nagy eséllyel örülni fog neki az ajándékozott, és az ajándékozó is gyorsan és fájdalommentesen letudja vele az egészet. vagy egy bögre, illatgyertya, meg ilyen átlagos ajándékok. azért ehhez nem kell agytrösztnek lenni. amúgy ha több évnyi ismertség után neked idegen egy osztálytárs (akár egy társaságban vagy vele, akár nem, tudsz róla legalább annyit, hogy el tudod dönteni, barátkozol-e vele), akkor lehet hogy benned van a hiba.
2020. nov. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
89%

Akkor van értelme az ilyen ajándékozásnak, ahol eleve brutál erős az osztályközösség és nincs klikkesedés.

Hiába voltam benne az ilyen ajándékozásban, osztálybulikban, kirándulásokban, enélkül is ki voltam közösítve, mert nem buliztam minden hétvégén, nem ittam alkoholt, nem cigiztem, nem pasiztam, és nekem mások voltak akkor a fontosak.

Náluk sok volt a klikk. Hiába próbáltam beilleszkedni, nem ment.


Nagyon örültem, mikor gimiből elballagtam. Másfél hónapja meg kaptam egy meghívást a készülő osztálytalálkozóról. Lemondtam. Minek találkozzam olyanokkal, akik akkor levegőnek néztek és azóta se tartjuk a kapcsolatot?!

2020. nov. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!