Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért van az, hogy történelemb...

Miért van az, hogy történelemből a témazáró dolgozatokat 3-asnál jobbra nem tudok megírni akárhogy erőlködöm?

Figyelt kérdés

2 éve nem tudok történelemből közepesnél jobb témazárókat írni. Azelőtt más volt a tanárunk aki lényegre törő jegyzetekkel készült az órákra amiket leírtunk a füzetbe. Nála sikerült 4-es,5-ös tzket írni. Utána jött a váltás, a mostani tanárunk már nem készül jegyzetekkel. Elmagyarázza az anyagot, nekünk pedig könyvből meg kell tanulni. Röpdogák egész jók nála is de a témazárók azok nagy mumusak.

Már régóta próbálok rájönni a 3-asok ellenszerére de nem sikerül. Volt, hogy hetente mindennap hosszú órákat ültem töri könyv felett de semmi eredmény.

Legutóbb 1,5 hete írtunk megint, most az egyszer az online oktatás alatt megengedhettem magamnak, hogy kipuskázzam. Az egész tzt az esszével együtt kipuskáztam, úgy éreztem most az egyszer ötöst kapok, erre másnap közelte, hogy hármas lett.

Egyszerűen nem tudok már mit csinálni, ez valami átok...


Mi a francot cseszhetek el?



2020. nov. 26. 14:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Jegyzeteld ki magadnak a legfontosabbakat, keress összefüggéseket, nézz oktató vieókat (zanza.tv például).
2020. nov. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Habár én már régóta nem járok iskolába,de volt egy töritanárom,akit mindig az érdekelt,hogy mi van a sorok között.Bemagolhattuk az egész könyvet,nála az volt a kettes.Mindig a miértekre volt kíváncsi,meg az összefüggésekre,amit sok esetben el se mondott,hanem nekünk kellett rájönni.Emlékszek egyszer az volt a feladat,hogy le kellett rajzolni egy első világháborús csatateret,meg egy második világháborúst :D Soha nem érdekelte,hogy egy csatában ki nyert vagy vesztett,hanem,hogy miért,mi volt a stratégiában jó vagy rossz.Lehet a te tanárod is ilyen.
2020. nov. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
De mi nem megy? Az összefüggéseket nem látod? Vagy az évszámok, nevek megjegyzésével van gond? Vagy nem tudod kiszűrni a lényeget?
2020. nov. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mindent értek, mindent leírok, úgy érzem jól sikerül de ugyanúgy 3-as.


Egyszer megkérdeztem tőle, azt mondta nem vagyok elég lényegre törő. Ennél jobban pedig nem tudok az lenni.

2020. nov. 26. 14:37
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

En is pont igy voltam vele.

Aztan elhatàroztam hogy beleadok apait anyait akkor is 3-as lett. Onnanstol puskàztam végig a törit es nem tanultam többé. Jöttek a 4 es 5 ösök is sorjàban.

Erettsegire meg bemagoltam a tételeket es viszlat.

2020. nov. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5 Az a baj nekem még puskával se megy :D
2020. nov. 26. 14:47
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én matekból vagyok ugyanígy. Sajnos tanárfüggő.
2020. dec. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!