Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Honnan veszik észre a tanárok,...

Honnan veszik észre a tanárok, hogy baj van?

Figyelt kérdés
Mostanság egyre több fiatal szenved depressziótól, személyiség- és étkezési zavaroktól, illetve egyéb mentális betegségektől.Vannak olyan durva esetek is, amikor önbántalmazásról beszélhetünk, sőt, ez elég gyakori. Arra lennék kíváncsi, hogy egy pedagógus milyen jelekből szűrheti le, hogy baj van és mit tehet? Van itt esetleg olyan aki átélt ilyesmit,akár diák, akár tanár szemszögéből? Mit gondoltok, hol a határ?

2020. dec. 7. 12:21
 1/8 anonim ***** válasza:
88%

1. Nem érdekli őket

2. Próválják véletlenül sem észrevenni

3. Ha mégis, úgy tesznek, mintha nem vették volna észre

Ez a jobbik eset. A rosszabbik, amikor direkt keresi az ilyeneket, hogy kigúnyolhassa, megalázhassa a többiek előtt. Még olyanokra is ráfogja, hogy kövér, akik épp csak nem csontsoványak.

2020. dec. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Én nem tapasztalom, hogy egyre több fiatal szenvedne ilyentől, sőt!

Ezerszer empatikusabbak a mai gyermekközösségek, mint régen, jelesül 20-50 évvel ezelőtt.

Nyilván meg nem szűntek a zaklatások, "beavatások", stb., ugyanis - sajnálatos módon - ez a gyermeki természetből ered, mindazonáltal nagyságrendeket enyhültek, az általános szülői kontroll pedig fokozódott.


Bár a jelenlegi helyzet ezen változtathat, de az elmúlt évek gazdasági erősödése is kedvező hatást gyakorolt a tendenciákra, még két alacsony(abb) jövedelmű szülő gyermekének sem feltétlenül kellett financiális nehézségek okán kimaradnia a szociális hálót építő eseményekből.


Az egyetlen negatív hatást fokozó jelenség a közösségi média.

Ott bizony úgy tűnhet egy fiatalnak, hogy mindenki más gazdag, mindenki szebb. Tudatosan kell erről beszélgetni a gyerekekkel.

2020. dec. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%

Én kaptam egy bazi nagy pofont és nem kellett pszihológus,csakra stb..

22/N

2020. dec. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

az 1-es válaszolónak igaza van. Kérdező, borzasztóan túlbecsülöd a tanárok képességeiket…

Felnőtt vagyok, de a közoktatásban eltöltött éveimben összesen 1 (!) olyan tanárom volt, aki tényleg kereste a jeleket és érdekelte a diákjai problémái. olyanból viszont bőven volt, aki kigúnyolta őket.


a tanár általában azért tanár, mert a versenyszférához buta, semmivel nem értelmesebb, empatikusabb, mint mondjuk egy pénztáros.

2020. dec. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Egy tanár NEM pszichológus és NEM is szülő (legalábbis a tanítványai irányába). Utóbbi dolga, hogy figyelje a jeleket, kommunikáljon a gyermekével. Az iskola a tanár munkahelye, ahol nagyjából 150-300 diákot tanít, legfeljebb az várható el, hogy az osztályába járókat "szemmel tartsa" - akiket egyébként adott esetben heti 3-4 óránál nem lát többet.
2020. dec. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én évek óta depresszióval és szorongással küzdök, sokszor elviselhetetlenül erős, van, hogy szinte eltűnik. Vannak tanárok akiket érdekelnek a diákjai, személyes tapasztalat alapján mondom. Volt hogy a nehéz időszakom év közben kezdődött, éppen ültem órán, elkapott a szorongás, hirtelen olyan szinten hogy ártani akartam magamnak. Kimentem mosdóba óráról, előtte letörtem a tollam végét, hogy hegyes legyen és bántani kezdtem magamat, hogy lenyugodjak, kitisztuljak. Mikor visszamentem a tanárom furcsán nézett rám és gyanakvóan, majd óra végén mikor látta hogy koncentrálni sem tudok ellentmondást nem tűrve beállt elem az ajtoba és megkérdezte, hogy biztos minden rendben van-e velem, elmondhatok neki bármit. Ugyanez a tanár mikor látta az egyik osztálytársamat gatya állapotban őt kihívta óra elején az osztályból, leszarva, hogy az ő ideje rövidül és egyszerűen elbeszélgetett vele, hogy minden rendben van-e és nem akar inkább hazamenni pihenni, stb. Jelenleg is ilyen szar helyzetben vagyok, online oktatás alatt. A munkáimon és a hanyagsagomon látszott hogy valami nincs rendben és egész egyszerűen rámírt a tanárom és elbeszelgetett velem, nagyon hálás vagyok nekik, hisz ezekben az időkben néha ők voltak az egyetlenek, akiknek eszükben volt, hogy mégis mi lehet vel
2020. dec. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Velem**


Elnézést ha hosszú lett

2020. dec. 12. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Általános iskolába figyelemhiány és hiperaktivitás problémám volt. egyszerüen nem bírtam figyelni, megegyezni az anyagot órán, mindig máshol járt az agyam. 1-2 tanuló voltam. A tanárok mindig aztmondták hogy egy senki lessz belollem, semmire nemviszem majd az életbe, ami mindig nagyon rosszul esett. emiatt kiközösítettek az osztalytarsaim.olyan volt mintha a tanár direkt mondana ilyeneket hogy ne baratkozzanak velem mer én rossz tanuló vagyok és nem vagyok rájuk jó hatással. Elkuldtek fejlesztésre a rossz jegyeim miatt ezzel gondolom segíteni akartak de ottis ugyan ez volt a helyzet, ugyanolyan rosszak voltak a jegyeim, a jó tanulók a tanárok kedvencei, a rossz tanulok meg levannak...
2023. jún. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!