Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért örülnek a kölykök...

Miért örülnek a kölykök ennyire a korlátozás meghosszabbításának?

Figyelt kérdés
Látom az isntagramtól kezdve a tiktokig mindenhol, hogy a középiskolások konkrétan ünneplik a korlátozások meghosszabbítását. Őszintén szólva nem nagyon értem, mert a távoktatás csak egyetlen héttel lett hosszabb, viszont a szilveszteri bulik elmaradnak. Mi az okuk az örömre?

2020. dec. 8. 08:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
61%

„Majd nem örülnek, amikor megtudják, hogy a Covid miatt a nyári szünetben (és helyett) lesz jelenlétileg a pótlás :D“


ezt az idiótát figyelitek? vagy észrevettétek csak annyira szar a madár hogy már szót se érdemel?



madárkám. és KIT állítasz be te nyáron órát tartani? Kit? a tanárokat? azokat nehezen azok szabin vannak akkor....

madár.

2020. dec. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
88%

"mert a távoktatás csak egyetlen héttel lett hosszabb, "


kettővel. Naptár van otthon? A távokt dec 11-ig tartott volna.

de így dec 12-dec 19 (téli szünet) = 1 hét


jan 4 helyett jan 11 = + 1 hét


---


2 hét

2020. dec. 8. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
91%

az én környezetemben nincs olyan (diák) egy se aki ne verné a seggét a földbe örömében hogy nem kell menni.


de tudok oylan tanárról is aki konkrétan "előkarácsonynak" nevezte az ügyet

2020. dec. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%

Nyilvánvalóan örülnek. Egyetemen más, mi már látjuk az árnyoldalát a dolgoknak, de amennyire rugalmatlan a közoktatás, csodálkozol az örömükön...? Sokan csak az érettségiig szeretnének elbukdácsolni valahogyan, vagy rosszabb helyeken még előtte lemorzsolódnak. Ha más pozitívumot nem is lehetne felhozni mellette, akkor is ott van, hogy egy reggel nyolckor kezdődő órára is elég 7:30-kor felkelni, lehet közben kényelmesen reggelizni, van idő a gyereknek magához térni. Nem mellesleg a napi ingázással eltöltött 1-2 masszív órák is (pláne ebben a decemberi hidegben) is hasznosabban telhetnek el. Arról nem is beszélve, hogy a betegesebbek is be tudnak kapcsolódni és nem maradnak le úgy a tananyaggal, mint általában. A felesleges tantárgyakat pedig már erőltetik sok helyen, hála istennek. (Minek is? Aki szeret sportolni, otthon is neki fog állni mozogni, ha van lehetősége. Akik pedig ódzkodnak tőle, nem a heti 5 löttyedt nyugger revütáncdélután testnevelés órától fogják megszeretni a sportot - ahogyan eddig sem.)

Én idén érettségiztem és tudtam, hogy az érettségi egy afféle előszobája lesz majd annak, amit az egyetemen követelnek tőlünk (sok tananyag kevés idő alatt), így sikerült megtanulnom beosztani az időmet és kialakítani egy napi rutint. A szorongásom, ami nap, mint nap előjött előtte, pedig megszűnt, miután nem kellett bejárnunk márciustól... És nem vagyunk ebben sem kevesen. Erről ennyit.

2020. dec. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%

*már nem erőltetik, bocsánat...


Szóval komolyan azt irigyled a gyerekektől, hogy ne lógjon ki a belük már reggel hatkor, hogy sokszor valami felesleges órára beüljenek 7/8-kor és étlen-szomjan ott üljenek egész délelőtt, majd du. négyig, hogy utána még a nyakukba szakadjon 1-1,5 óra tömegsport/különóra/szolfézs/stb. és mikor hat-hét között hazaérnek, még nekiálljanak mindenki legfontosabbnak tartott tantárgyára pluszban készülni? Úgy hogy egy szabad hétvégéjük nincsen többnyire?

2020. dec. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
73%

Mert ki mondta, hogy a szilveszteri bulinak kéne örülniük a diákoknak?


A távoktatás előnyeit már leírták.


Nem kell nézni az instagramot, ha még azt se érted.

2020. dec. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
79%
Én diákként(13.-os vagyok) elmondva semleges vagyok ezzel kapcsolatban. Gyakorlatra kell járnom(korán kelés megmaradt), így heti 2 napot ülők itthon a gép előtt a jelenléti suli helyett. Nálam szinte semmi nem változott. Ha pozitívumot kellene mondanom akkor egy kicsit több időm lett, így már megírtam a technikusi szakdolgozatomat. Ennek a helyzetnek vannak előnyei és hátrányai is, de jól kell kihasználni a lehetőséget és akkor szinte csak a pozitívumokat lehet érezni, amit felsoroltak már korábban.
2020. dec. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
81%

ha diák lennék, én is örülnék.


kinek van kedve bent ülni a sok frusztrált, versenyszférára alkalmatlan tanár között és hallgatni a sok felesleg lexikális baromságot?

amit tudok (pl nyelvtudás, mérnöki szerkesztőprogik), azt mind magamtól tanultam meg a szabadidőmben.

2020. dec. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
31%

"versenyszférára alkalmatlan tanár között "


Ki megy tanárnak? aki minden másra alkalmatlan, de a fizikai munka büdös neki.

Kivétel ez alól a nyelvtanár. De az összes többi: sehova se kell, így elmegy tanárnak.


egyetemi tanárokra nem igaz, ált alsós tanítókra nem (feltétlen ) igaz de a középiskolaiak...

2020. dec. 9. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
46%

Mekkora egy ócska tahó vagy te utolsó!

Én csak a te tanáraidat okolom, hogy ilyen primitív díszpintyet adtak ki a kezük közül, de őket nagyon!

2020. dec. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!