Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A távoktatás hosszú távon...

A távoktatás hosszú távon tényleg antiszociálissá tenné a gyerekeket?

Figyelt kérdés

2020. dec. 11. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem. Aki alapból extrovertált személyiségű, az nem fog ettől introvertálttá válni, hanem a mai világban már simán megoldható, hogy távoktatás esetén is meglegyen az a mennyiségű szociális interakciója, amennyit igényel. Az internetes szocializálódás is szocializálódás, csak más formában történik, mint az élő találkozás. Mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai, egyik se jobb vagy rosszabb a másiknál.
2020. dec. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
32%

távoktatás egy szó.

Ampgy a gyereked nem attól marad hülye, ha csak kamerán látja a tanárt. Ezen elgondolkodtál már?

2020. dec. 11. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
39%

Nemcsak erről van szó. Hanem arról is, hogy nagyon fontos, bizonyos életkorban még a fizikai kontaktus is tanár-diák között. A gyerekek kimaradnak egy csomó minden jóból is, ők. sulibulik, táborok, amik közösségteremtők.

Így is egyre nagyobb a magányosak aránya világszerte.

2020. dec. 11. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
69%
Fizikai kontaktus tanár meg diák között? Az én gyerekemet ne fogdossa egy tanár se, köszönöm szépen.
2020. dec. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
Amúgy meg online is nagyon jó közösségépítő dolgokat lehet csinálni. Van egy csomó internetes társasjáték, amiket együtt játszhatnak, tarthatnak csoportos beszélgetéseket, streamelhetnek egymásnak, nézhetnek együtt filmet stb. Ezek is teljesen jól összekovácsolják a közösséget, olyanok, mint egy buli vagy egy tábor, csak épp más kommunikációs csatornán történnek.
2020. dec. 11. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Nem.

Egy extravertált tölthet bármennyi időt közösségi interakciók nélkül, attól még nem fogja szeretni.

Én introvertáltként se leszek sose extravertált, bármennyit járjak el otthonról, mert fél óra után már azon kezdek gondolkodni, hogy mi a francért nem maradtam otthon...

2020. dec. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%

#4

Te h..lye vagy. Fizikai kontaktus itt az, hogy ha pl. egy diák nem ért valamit, akkor a tanár odamegy hozzá, leül mellé és elmagyarázza neki újra egyénileg.

2020. dec. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%
Bírom, hogy a kérdésben az antiszociális szó szerepel, a válaszokban meg introvertáltaktól és extrovertáltakról beszélnek...
2020. dec. 11. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem igen, a távoktatás hosszú távon rossz hatással lehet a szociális kapcsolatokra és készségekre, ha ez a kérdés. Nyilván a technika vívmányainak köszönhetően így is lehet tartani a kapcsolatot a barátokkal és adott esetben vannak élő online órák, de ez csak a szocializáció egy kis szeglete. Az online térben korlátoltak a lehetőségek, nincsen valós közösségi élmény és társas érintkezés, személyes közvetlen kommunikáció. Szerintem össze sem lehet hasonlítani egy videóhívást és egy rendes beszélgetést, játékot, filmezést stb., bármit. Nem azt mondom, hogy mindenki ugyanúgy éli meg a távoktatást és kötelező jelleggel mindenkinek rossz stb., csak szerintem ennek az ellenkezője sem igaz és ezt is figyelembe kell venni. Én tanuló és dolgozó felnőttként (introvertáltként! ha már itt tartunk) is nehezen éltem meg a karantén időszakot, majd a távoktatást (mikor már dolgozni sem tudtam bejárni) és hiányoztak a közvetlen emberi kapcsolatok, hogy fizikailag is együtt legyünk, egy térben, megérintsük egymást, teljes egészében lássuk egymás reakcióit stb. Örültem, de közben mégis furcsa és nehézkes volt újra emberek közé mennem.
2020. dec. 11. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

#8

Mert a köznyelvben szinte 100%-ban az introvertáltakra mondják azt a szót hogy antiszociálisak...

2020. dec. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!