Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ez tényleg ennyire etikátlan?

Ez tényleg ennyire etikátlan?

Figyelt kérdés
Mérnökinfós egyetemista vagyok és van egy tantárgy, amiből ezen a héten fogok írni pót-pót zh-t, mert a zhn megbuktam és a pótzh-n is. Tavaly ebből a tantárgyból én már megbuktam, és emiatt jelenleg 1 éves csúszásban vagyok. Már gyomorgörcsöm van ettől a tantárgytól, már sírórohamaim is vannak. Hiába van most online az iskola, ezt online sem tudom megcsinálni. Nem mennék abba bele, hogy nem vagyok erre a szakra való, de valószínűleg ha nem lettem volna cieplve mások hátán eddig az egyetemen, az első félévemben már kicsaptak volna. Már hallani sem akarok erről a tantrágyról. A pótzh-ra felbéreltem egy másik egyetemi tanárt, de vele együtt sem tudtuk megcsinálni a pótzh-t, leginkább azért, mert a 60 perc túl gyors volt neki ezekhez a feladatokhoz és sajnos többször is majdnem bealudt dolgozat közben, mert nem igazán értette a feladatokat és már elég öreg ember. Próbáltam most a pót-pót zh-ra tanárt keresni, felhívtam kb 50 magántanárt, 47 ebből nem értett hozzá, 3 pedig nem akarta elvállalni, mert etikátlan. Próbáltam szaktársaimhoz fordulni, de őket is megtraumatizálta idén is és tavaly is ez a tantárgy, így aki éppen átcsúszott (olyan nincs, akinek jobb lett kettesnél) nem tud segíteni és nem is akar hallani a tantárgyról egész életében soha többé. Szóval hiába akartam lefizetni a tanárokat, az a 3 nem ment bele. Nekem már nincs lelkierőm tanulni rá, ez az a tantárgy, ahol egy vesszőért bukik az ember és már ha csak megnyitom a jegyzeteket, ki akarok ugarni az balkon és öngyilkos lenni. Más egyetemeken lévő diákok ha tanulják is, nem úgy,a hogy mi itt a kis vidéki egyetemen. Nagyon etikátlan dolog megkérni a tanárokat, hogy kvázi megírja helyettem a dolgozatotM

2020. dec. 15. 13:44
A kérdező szavazást indított:
Igen, etikátlan, ha nem megy, nem vagy idevaló
Ebben az esetben érthető az etikátlanság kérése
Nem etikátlan, néha belefér egy-két ilyen
31 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%
Akkor másik szakot kell keresned.
2020. dec. 15. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Bocsánat az elírásokért, a traumák miatt van, amiket okozott a tantárgy és a remegő rohamaim miatt, amik miatt elütöm minden második billentyűt vagy pedig rossz sorrendben írom már a betúket, hiába javítgatom, néha így is elsiklom felettük.

Tehát balkon helyett ablakon, cieplve helyett cipelve, tantrágy helyett tantárgy. a nagy M helyett ? akart lenni

2020. dec. 15. 13:49
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Ne haragudj, de pszichológusként azt mondom, hogy nem éri ez meg neked. Keress egy másik szakot, esetleg másik városban, mert tönkre fogsz menni teljesen. Nemcsak a mérnöki diploma ad versenyképes fizetést, ne ess abba a hibába, mint az egyik ismerősöm, aki már a harmadik egyetemén csúszik, sajnos most a koronavírus miatt. :(
2020. dec. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Már elcsesztem itt 5 félévet és már csak 4 lenne hátra (az 1 év csúszás miatt) , nem akarok 1 milliót visszafizetni, mostmár mindenképp el szeretném végezni ha törik ha szakad az idegrendszerem.
2020. dec. 15. 14:00
 5/17 anonim ***** válasza:
98%
Ha elmész màsik egyetemre, nem kell visszafizetned, csak -5 állami féléved lesz.
2020. dec. 15. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
96%
lehet, hogy ezzel a nehezén túl is lennél... "3 pedig nem akarta elvállalni, mert etikátlan." - olyan tanár nem volt, akitől órát vennél, hogy megértsd a dolgot? tehát nem "megírni", hanem külön elmagyarázni kellene a tanárnak - ez nem etikáltan, sőt! ez a tanár hivatása.
2020. dec. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Volt olyan de már nincs idegzetem egyedül írni a dolgozatot és megint vesszőkön bukni. Kell aki felügyel és mondja hogy hol a hiba és miért nem fut le.
2020. dec. 15. 14:18
 8/17 anonim ***** válasza:
71%
most úgy tűnik, nagyon ki vagy merülve - először aludj egy jót, (és rendszeren aludj napi 6 órát min. ) utána beszélj egy korrepetáló tanárral, menni fog!
2020. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%
Csak nem a "Jelek és rendszerek" tárgy?
2020. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
54%
... vagy függvényanalízis?
2020. dec. 15. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!