Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Etikátlan ha egy tanár a...

Etikátlan ha egy tanár a saját diákjának tart fizetős magánórát?

Figyelt kérdés

Ennyit változott a világ? egy tanár (középisk) a saját diákjainak tart fizetős magánórákat teljesen nyíltan . Még titkot se csinál belőle. Akinek van szeme tudja látja.


Ez nem nagyon súlyosan etiktátlan? Az „én időmben“ is voltak ilyen húzások de titokban igyekeztek tartani és amikor kiderült mégis nagy balhék sőt elbocsátások is lettek ebből-azért mert súlyosan etiktátlannak számított.


Már nem?


2019. márc. 30. 14:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%

Ha ad rola nyugtat/szamlat, akkor nincs vele gond.

Az en idomben 30 eve jartam mas suliban tanito tanarhoz maganorara es fizettem erte. Sajnos o nem adott nyugtat, igy fekete jovedelem volt.

Etikatlannak vagy inkabb illegalisnak azt tartanam, ha a suliban adja az orat es nem szamlaz. Ha otthon es szamlaz vagy egy helyen amit berel vagy egy parkban a paeon akkor mas. Meg nyilvan az ugazgatonak mint munkaptatonak kell tudnia rola, hogy van "masodallasa", de aztol ez meg nem tilos.

2019. márc. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha plusz órákra van szüksége az adott tárgyból, ami meghaladja az órarendi kereteket, normális, ha pénzért csinálja.


Az én gimimben is vállalt plusz 2 biosz órát (az alap órák és a faktok mellett) a tanár, mert a diák a legjobb emelt érettségit akarta megírni, így adott neki magánórát is. Ez ugyanígy ment néha nyáron is.

2019. márc. 30. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

"Ha ad rola nyugtat/szamlat, akkor nincs vele gond."


szerinted ad.... ne legyél már naiv...

2019. márc. 30. 15:03
 4/18 A kérdező kommentje:

"e jartam mas suliban tanito tanarhoz "



Akkor te még a kérdést sem értetted.

2019. márc. 30. 15:04
 5/18 anonim ***** válasza:
83%

Miért lenne etikátlan?

Meg, mi közöd hozzá?

2019. márc. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem. Amikor általános iskolás voltam, akkor az én matektanárnőm is tartott a saját otthonában korrepetálást, 1000 Ft/óra díjazással, és ő sem csinált ebből titkot sosem. Soha semmi baja nem volt belőle.
2019. márc. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

"Miért lenne etikátlan?"



?????? A LEGSÚLYOSABB etikai vétségek egyike.... nagyon súlyos.


nem egy világban élünk akkor. az egyik legsúloysabb amit a tanár csak csinálhat.

És nem az adóügyi vonzata miatt . Az még külön egy téma lehetne.

2019. márc. 30. 15:18
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Ertettem, csak azert irtam, hogy mas tanarhoz jartam nem a sajatomhoz...hogy lasd regen is voltak feketen adott maganorak. Amugy mindegy kinek a tanara, ha maganora akkor adjon szamlat/nyugtat. Miert nem mesz el egy maganorara (hogy lasd ad e nyugtat vagy sem, mert hinni a templomban kell es lehet o a kivetel aki ad xD) aztan nyomd fol a NAV-nal, ha ennyire etikatlannak tartod, akkor ne itt pattogj, hanem tegyel ellene valamit. Irj az igazgatonak nevtelen levelet vagy hasonlo.
2019. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a kérdező azon recseg, hogy visszaélhet a dologgal.

Tehát direkt nem adja le az anyagot, aztán lehet hozzá menni pénzért.

Nekem egyetemen volt olyan tanárom, akinél ki kellet rakni, hogy megvetted a könyvét és bele is kellett írni a nevet.

2019. márc. 30. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
47%

NEM etikátlan és NEM tiltott!

Számlát sem kell adni, elég az adóbevallásnál feltüntetnie a pénzt!

2019. márc. 30. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!