Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Egy tanár miről beszél,...

Egy tanár miről beszél, amikor a karácsonyfát ősi magyar keresztény szimbólumnak nevezi?

Figyelt kérdés

Szerinte a karácsonyfa, annak állítása ősi magyar szimbólum és szokás.

Nem csöppet kínos ez egy tanártól?


Ősi? XVI. századi.... Magyarországon az 1800-as évekig nem is ismerték.

Magyar? Németalföldi....

Keresztény szimbólum? Szimbólumnak szimbólum. Csak nem keresztény, hanem skandináv (világfa stb)



Hát de a többi stimmel. Nem is ősi, nem is magyar, nem is keresztény-de na, a szándék a lényeg, nem?

Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a mienk...


2020. dec. 22. 15:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom ő is ez a "minden magyar volt a történelemben" vonalat követi. Kérdezd meg Jézus nemzetiségét :D
2020. dec. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is ismerek ilyen turbómagyart. Remélem az a tanár nem történelmet tanít.
2020. dec. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

nem. de hallottam én már hittan tanárt holokamuzni és arról beszélni hogy Hitler gyenge volt, nem vitte végbe amit elkezdett. és ez egy hittanostól.

a nagy keresztényi szeretet.

2020. dec. 22. 15:57
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak bebizonyította, hogy ostoba és azt se tudja, hogy miről beszél.
2020. dec. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
69%
Nézőpont kérdése. Ha valaki azt mondaná, hogy a lemezjátszó ősi technika, valószínűleg nem lenne ellenvetésed, pedig kisebb intervallumról van szó. Csak hát manapság mindenből kötelező politikát csinálni...
2020. dec. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%
Kis megjegyzés: a karácsonyfának nincs köze a skandináv mitológiában szereplő világfához.
2020. dec. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy hamár a skandináv világfára vezeted vissza a karácsonyfát, a magyaroknak is ugyanúgy volt világfájuk :D


Engedd el, ezen mit kell lovagolni? Az amerikaiak szerint meg a Mikulás hozza az ajándékot 25-én, pedig dec6 a napja - hihihihi de vicces

2020. dec. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha fontos neked, hogy milyen jegyet kapsz nála, akkor ne vitatkozz vele. Nyilván nincs igaza, de az ilyenek általában szélsőséges nézeteket vallanak, és aki így gondolkodik, azzal nem jó vitatkozni. Hagyd rá, jobban jársz. Nekem is van olyan volt tanárom, akinek nagyon nem értek egyet a gondolkodásmódjával, de nem vitatkozok vele, mert nagyon csőlátásúan áll hozzá a dolgokhoz, és éppen eléggé belefásult a pályába, hogy ne is lásson mást. Pedagógusgyerek vagyok, szóval igazából nem lep meg a fásultsága, nem fizetik meg eléggé ezt a hivatást, hogy a jobbak ki tudják rekeszteni a nem odavalókat. Pedagógusgyerekek nem is követik a szülőt ezen a pályán, még ha lenne is affinitásuk hozzá, akkor sem. Felhígult, nincs megbecsülésük semmilyen téren.
2020. dec. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

"Nézőpont kérdése"


az nem nézőpont, hogy Magyarországom karácsonyfáról élő ember nem is hallott az 1800-as évekig, és Mária Terézia hozta be német területről, de a mezei átlagember számára így is totál ismeretlen volt még vagy 50 évig.


ezen semmi "nézőpont" nincs. Ősi magyar mi? hát csak 2000 évet tévedett durván.

2020. dec. 22. 16:33
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Megint sulival álmodtál Bazsi?
2020. dec. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!