Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek az egyetemi...

Szerintetek az egyetemi tanárok (egy része) miért szívat egy valakit? Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Tehát direkt 3-mal rosszabb jegyet ír be meg hasonlók.. mit lehet tenni?

2021. jan. 4. 23:08
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
46%

Nálunk is volt ilyen viszont írásbeli dolgozat áll ki lehet kérni a dolgozatot és más szakoktatóval megnézetni, amennyiben aránytalanul rossz jegyet kaptál. Ha ez többszöri, akkor lehet menni vergődni a tanszékvezetőhöz, de volt hogy a HÖK is foglalkozott hasonló problémával.

Nálunk is volt pár furabogár, pl a villamoson tanárnő, aki szívből gyűlölte az összes csajt, még a saját szakán lévőket is, vagy a közgáz tanár (ami mérnöki szakon egy tölteléktárgy) azért vágott ki valakit vizsgáról mert raszta haja volt, egy másik srácot meg azért, mert nem volt rajta 40 fokban öltöny-nyakkendő. Vagy ott volt az a tanár,aki a 200 fő hallfatóra 5db 30fős vizsgaalkalmat írt ki, szóval tiszta éhezők viadala volt egyáltalán bejutni, ha pedig nem sikerült, akkor csak széttette a kezét. Mellesleg a 30 fős csapatból volt, hogy 20 már a beugró elhasalt... Mondjuk ott kivertük a balhét és betett még 2 alkalmat, hogy mindenkinek legyen legalább 1 esélye vizsgázni.

2021. jan. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
65%
Valakinek elgurult a gyógyszere. Tanulják már meg érvelni és kommunikálni ember módjára 20aska! Szánalmas, hogy te valaha felvételt nyertél felsőoktatási intézetbe ezzel a lekezelő, érv hiányos, rosszindulatú stílusoddal.
2021. jan. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
37%

Igaza van.

A legtobb egyetemista azon van fenn akadva, hogy bekell jarni órára. Nem ez lenne a dolguk?

Meg az, hogy a tanar nem adja ki a jegyzetet. Nem kötelessége. Arra van az ora. Ha lediktalja, ird le. Es meg is van a jegyzet.

Az ilyen embereket nem ertem. Aki bufe szakra ment es azt varja hogy hajnali 2ig bulizzon aztan kihagyja az összes orajat, minden vizsgajat 2esre írja, az minek megy egyetemre?

(es itt nem a normalis szintu bulizassal van bajom, hanem azzal aki mindennap ezt csinalja es a koliba nem hagyja a masikat aludni/tanulni.)

2021. jan. 5. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

Röviden:


mert nagyon sok egyetemi tanár élettelen, befásult ember. Főleg a középkorúak között van sok ilyen, mert a fiatal tanárok (még többnyire) lelkesedéssel oktatnak, az öregek meg nem véletlenül tanítanak 70-80 évesen is, hisz szeretik, amit csinálnak. Én ezt tapasztaltam.

2021. jan. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
87%

Hatalmas tévedésed van és feltételezésekből epítkezel ismételten sokadjára huszonhármaska!


Műszaki egyetem, mérnöki kar nem büfészak. Ez úgy kiderül abból, amit írtam, gépeszet, kémia ezek nem büfé szakon vannak.


Az hatalmas nagy ostobaság, hogy az egyetem arra való, hogy megtanulj diktálá után írni. Pazarlás. Erőforrást pazarlás. Idő pazarlás. Szürkeállomány pazarlás.

Az egyetemi előadás magyarázatokra, összefüggések keresésének módszereire és ismeretek bővítésére való. A száraz anyag arra való, hogy feszülten megy be a hallgatók az órára. Nem az órán kell megismerni az anyagot. Előtte átolvasom, kijegyzetelem. Az óra már csak arra kell, hogy pontosabb kép legyen, mehmutassa, hol lehet használni az életben, szűkre foltokat megmagyarázzon.


A diktálás az általános iskola alsós tagozat. Nem egyetem!


Szélmalom harcot vívsz. Szalmabábokat gyártasz és azokkal vitatkozol, azaz magadból indulsz ki minden egyes megszólalásoddal. Fogalmad sincs a valóságról.


Kérlek tanulj meg érvelni!

Fájdalmas olvasni, hogy magadat komolyan veszed ezekkel a kamu érvekkel.

2021. jan. 5. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
31%

Én nem látom azt, hogy a tanár csak úgy találomra osszon rossz jegyekez meg utáljon gyerekeket.


Az egyetem már nem igazán úgy működik, hogy tanulsz és kapsz egy ötöst, én például kaptam olyan munkàmra kettest, amivel rengeteget készültem, napokat voltam könyvtárban, de a tanár szerint a munka felszínes volt, államvizsgan is sírt az egyik lány, mert vagy két hónapot tanult és hármast kapott.


Nem azért adnak rosszabb jegyeket, mert ebben élvezkednek, hanem, mert itt, a legtöbb kurzusnál, nem a tudásodat osztályozzák, hanem a munkád minőségét.

2021. jan. 5. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
19%
A 25 meg gondolom most nagyon élvezkedik mafában xD
2021. jan. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
86%

Elhiszem és örülök neki, hogy van olyan, akiknek csupa jó tapasztalata volt és soha nem tapasztalt semmiféle igazságtalanságot vagy visszaélést a tanárai részéről, soha nem érezte magát kipécézve, soha nem szólt be neki a tanára vagy soha nem alázta meg mások előtt, vagy buktatta meg jogtalanul. Ugyanakkor elég sokakkal megestek és megesnek ilyenek, és nem biztos, hogy mindig a diák a hibás... legalább hallgatók részéről lehetne némi megértés vagy együttérzés, mert különben mégis miért várnánk segítséget másoktól. Azt elképzelni nem tudom, hogy mi van emögött és miért csinálja ezt némely tanár, nem tudom. Viszont az biztos, hogy szabad kezük van, a legtöbb tanár védi egymást és a különböző segítő szervek sem tudnak/akarnak mindig foglalkozni a felmerülő problémákkal. Nálunk is van olyan tanár, aki évfolyamról évfolyamra terrorizálja a hallgatókat, mindenki tud róla (hallgató és tanár is), többször gyűjtöttek panaszokat, jelezték a megfelelő embernek és soha nem lett belőle semmi.

Ez az oktató konkrétan olyanokat csinál, hogy pl. kipécéz valakit egy csoportban és őt szívatja (1. rendre rosszabb jegyet ad kizárólag egy embernek mindenféle indok nélkül, 2. bedobja a "maga ezt másolta, maga csalt, ne nézzen engem hülyének, ne hazudjon, meg kell buktatnom" kártyát, 3. bedobja a "látszik magát nem érdekli, nem foglalkozott eleget vele, minek van itt, mit keres itt, nem tudom értékelni, meg kell buktatnom" kártyát... de a személyes kedvencem: Egy embernek az összes beadandójára egyest adott és mikor már eltelt a félév több mint a fele, akkor a gyerek érezte, hogy ebből nem lesz semmi, meg fog bukni, nem járt be többet. Az utolsó órán a tanár értékelte mindenki teljesítményét és mikor a gyerek nevéhez ért azt mondta "sajnálom, hogy nem járt be és meg kell buktatnom, pedig az ő beadandói voltak a legjobbak a csoportban, biztos ötöst kapott volna) vagy pedig úgy alapvetően "gonoszkodik" (pl. találomra javít és át sem nézi a beadott vizsgákat, nem engedi megtekinteni a javítást és nem is írja meg a pontod, hibád stb. - előre kell vele erről beszélni és időpontot kell egyeztetni, de már nem egy ember járt úgy, hogy a megbeszélt időpontban nem volt ott vagy rácsapta az ajtót, hogy "maga meg mit keres itt" - természetesen mindezt úgy, hogy már ne legyen több javítási lehetőséged).

Nem ő az egyetlen ilyen tanár és velem is voltak hasonló esetek, de nem akarok még többet írni. A lényeg az, hogy ilyen van és lehet próbálkozni tenni ellene, de sajnos nem biztos, hogy lesz is eredménye.

2021. jan. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!