Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért mondják, hogy a digitáli...

Miért mondják, hogy a digitális suli a jövő miközben vannak családok amelyek számítógép hiánnyal vagy rossz nettel küzdenek pl?

Figyelt kérdés

Szép is jó lenne mivel kényelmes és kevésbé költséges mivel nem kellene épületeket ellátni (fűtés, takarítás) hanem mindenki otthon lehetne.


De mi lenne azokkal, akik nem tudnak berendezkedni az online sulihoz, nekik maradna jelenléti vagy kapnának állami támogatást?



2021. jan. 10. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:
4%
ők felkészülnénk a tankönyvekből és félévente vizsgáznának. Kb mintha magántanulók lennének.
2021. jan. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem látják a valódi hátrányokat, pontosan azokat, amiket te is írtál.


Egyébként a teljes digitalizáció szerintem nem a jövő, viszont bizonyos dolgokat tényleg lehet vele egyszerűsíteni, kiváltani, ezért a tanároknak nem csak "túlélni" kéne ezt az időszakot, hanem megtanulni ezeket az eszközöket használni.

2021. jan. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Miért mondják, hogy az elektromos autóé a jövő, amikor az emberek nagy része nem tudja megvenni olyan drága (hitel, lízing mellőzve)?
2021. jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Én is hallottam ilyenről, és láttam egy dokumentumfilmet. Ahol egy tanár nyilatkozott. Még a vírus előtt. Én azt gondolom, hogy az iskola nem tanulásra való. Azt bárhol lehet. Az iskola a szocializáció fontos színtere. Arra való. Tehát az nem tanár, aki ezzel nincs tisztában. Kényelmes olcsó higher,. De nem jó. A robot is jó ötlet volt. Aztán csodálkoznak, hogy nem kell menni dolgozni :-) hülyék.
2021. jan. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan hazugság mint, hogy dübörög a magyar gazdaság
2021. jan. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
#3 mert záros határidőn belül el fog fogyni a kőolaj.. (ill nagyon mélyen lesz, aminél drasztikusan meg fog emelkedni a kitermelés ára) Attól mert te nem tudod meg venni, még sokan vagyunk akik megtudják.
2021. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
97%

Nagyon sok családban ahol technikai eszközök hiányával küszködnek érdekes módon van 200 cm-es TV, vagy minden nap megvesznek egy doboz cigit és némi alkoholt. Természetesen vannak kivételek.


Én a régi értelemben vett magántanulókat (ma azt hiszem, hogy egyéni munkarendesek) kötelezném a digitális oktatásra. Mondjuk kerületenként egy iskola foglalkozna velük. Viszont jobban szankcionálnám az online óráról való hiányzást (kicsit unalmas, hogy nincs netem, nincs mikrofonom) és havi egy napon jelenléti számonkérés lenne az iskolában.

2021. jan. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a Rózsadombról az ember nem gondol bele, hogy milyen "lent" élni. Én ezt "nagyban" látom - egy olyan munkahelyen dolgozom, ahol kvázi munka-kiközvetítéssel foglalkozunk, egy olyan platformon dolgozunk, amit amerikaiak csinálnak, de kb. a világ minden tájáról foglalkoztatunk embereket. Be akartak vezettetni a platform amerikai készítői egy okostelefonos alkalmazást, amit kötelező lenne használni... és ott kellett magyaráznunk egy megbeszélésen legalább fél óráig az amerikai újgazdag zsúrpubi yuppie platformkezők, hogy Albániában meg Koszovóban pl. a munkaerőnek nem is biztos, hogy van okostelefonja, és néztek bambán... hogy "jó lenne, ha szereznének be, mert ez fontos"...
2021. jan. 11. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!