Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisgyereknek digitális eszköz?...

Kisgyereknek digitális eszköz? Igen vagy nem?

Figyelt kérdés
8 hónapos a kisbabám, de már az elejétől fogva tudom, hogy nem szeretnék a kezébe adni telefont, tabletet, laptopot jópár évig (minél később annál jobb) , mert azt szeretném, ha más dolgokban is örömét lelné, és ne ezekben éljen. Viszont párom szerint sajnos az ő generációjában a tech eszközök lesznek az alap dolgok, így kellenek korlátok, de nem kell eltiltani ezektől. Sajnos ebben is van igazság. Hogy álltok ehhez a témához?

2020. dec. 22. 15:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
Arany középút a lényeg. Mindennel játszik a babám... Játékkal, nem játékkal, konyhai eszközökkel, és igen, tudja huzogatni az állapotsort a telefonomon, és azon szoktunk állatos képeket is nézegetni.
2020. dec. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Igen. Nem 8 hónaposan, amikor azt se tudja, merre van előre, de amikor már tud olvasni, és értelmes, akkor igen.
2020. dec. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

Kisgyereknek semmit, nagy gyereknek mértékkel.

5 évesem semmilyen kütyüt nem használ, pedig informatikus családba született, körbeveszik az eszközök. Majd. Semmiről nem marad le.

2020. dec. 22. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Arany középút. Van iPadje amin alkalom adtán néz mesét vagy fejlesztő játékokkal játszik (2 évesen kapta) de mértékkel, nem ül egész nap előtte de szerintem muszáj, hogy ismerje ezeket a dolgokat hiszen ebben fog felnőni, így egészen kicsi kora óta tanulja a szabályokat és nem lesz majd később neki akkora újdonság, hogy teljesen elvesszen benne.
2020. dec. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Ne haragudj, de az, hogy a gyereked 8 hónapos korában "már az elejétől tudod", hogyan lesz, az nagyon nem jelent semmit... Kb. mindenki "tudja az elejétől", hogy ő aztán nem fog a gyerek kezébe adni semmi digitális eszközt, aztán alakul ahogy alakul.

Én se hiszem, hogy egy csecsemőnek iPad kéne, de teljesen nem fogod tudni elzárni előle. Vagyis de, rengeteg megalkuvás, konfliktus és erőfeszítés árán képes lehetsz rá ideig-óráig, de szerintem sokkal fontosabb, hogy mértéket legyetek képesek tartani. De ez mindennel így van.

Kiskamasz kortól pedig, hacsak nem valami nagyon alternatív közegben neveled, így is-úgyis beszippantja őket. Onnantól már maximum azt tudod elérni, hogy más IS lekösse, sportoljon, legyen a levegőn, legyenek családi programok, de teljesen eltiltani nem fogod tudni, legfeljebb azon az áron, hogy elszeparálod a kortársaitól.

Mi sem úgy nőttünk fel, mint a szüleink, és a szüleink sem úgy, mint a nagyszüleink. A gyerekeink meg nem úgy, mint mi. Lehet ezt szomorúnak tartani, de ez van.

2020. dec. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%

5, fuss neki még egyszer: kisgyerekekről kérdezett, nem kamaszokról ;)

"Én se hiszem, hogy egy csecsemőnek iPad kéne, de teljesen nem fogod tudni elzárni előle."

De kisgyerekként teljesen "el lehet zárni". És ehhez semmilyen megalkuvás nem kell.

2020. dec. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%
Ez a "hozzá kell szoktatni" nagy hülyeség, egyik rokonom soha nem adott se tabletet, se mobilt a gyerekeinek, 12, 10 évesek, aztán bejött a tavaszi lezárás és nagyjából egy óra alatt tanulták meg használni ezeket az eszközöket. Nem marad le semmiről ha kisiskolás korig nem adod a kezébe, de ha adod se lesz semmi nagy katasztrófa, csak ne egész nap nyomkodja.
2020. dec. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

"De kisgyerekként teljesen "el lehet zárni". És ehhez semmilyen megalkuvás nem kell."

Akkor tudod elzárni a kisgyerektől, ha te magad se veszed a kezedbe, amíg ébren van. Ha nem nézel meg egyetlen videót sem, nem chatelgetsz, nem játszol semmit stb. Ha ezeket valóban nem szoktad, akkor nyilván nem fog neki sem eszébe jutni, de ha igen, akkor vagy leszoksz róla, vagy tudomásul veszed, hogy ő is kedvet kap majd hozzá.

A másik: nekem alsósok a gyerekeim. Amikor ők voltak picik, nem volt okostelefon, tablet stb - vagy legalábbis nekünk nem volt ilyesmi -, és volt néhány rettentően izzasztó helyzetünk például tömegközlekedési eszközökön, orvosi váróban, ilyen helyeken. Teljesen megértem azokat a szülőket, akik ilyenkor a gyerek kezébe nyomják a kütyüt, csak ne rohangáljon vagy hisztizzen tovább, én is ezt csináltam volna, ha lett volna ilyenünk (nem minden gyereket köt le órákig a meseolvasás.) Mint ahogy azt is megértem, aki akar tíz nyugodt percet, hogy mit tudom én, kisüthesse a rántott húst, vagy megihassa a kávéját, ezért a gyerek kezébe nyomja a tabletet. Emberek vagyunk, ennyi gyarlóság talán belefér.

2020. dec. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
61%

"Akkor tudod elzárni a kisgyerektől, ha te magad se veszed a kezedbe, amíg ébren van. "


Egy fenét. Azt is látja, hogy kávézunk, hogy időnként megiszunk egy-egy pohár alkoholt, mégse töltünk neki is.

Mellesleg nálunk munkaeszköz, márciusban home office-ban, mégse kütyüznek, nem is ülnek a tévé előtt.

És nem, nem vagyok ettől bezzegszülő. Csak a tényeket írom.

5 és 2 évesek.

2020. dec. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%

Igen van neki tabletje és egy laptopja. 6 éves lesz februárban.

Külföldön élünk, 4 éves korától tableten tanultak az iskola előkészítőben. (Itt ennyi idős kortól ez van)

Itthon sem egész nap nyomkodja a kütyüket, ha kell két ceruzával is lefoglalja magát egy váróteremben pl.

De az oktatásban is fontos szerepe van a kütyüknek, második osztályban kötelezően fognak 10kezes gépelést tanulni.

Mi nagyon nyitott szellemben neveljük, annak a hívei vagyunk tudatosan használja az eszközöket. A tablet ne egy játék forrás legyen neki, hanem a tanulásé.

Első a tanulás, ismeretek szerzése. Nincs játék akkor ha 4 óránál többet tanul rajta.

Sem 8 sem 2 évesen nem volt tablet előtt. Tévét nézhetett.

2020. dec. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!