Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tegyem túl magam az...

Hogyan tegyem túl magam az egykori iskolai bántalmazáson és kiközösítésen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Idén vagyok végzős és rájöttem, hogy nem tudok továbblépni a gimi elején történt dolgokon. A 9. osztály ugyanis bántalmazással és kiközösítéssel telt számomra.

Már az elején nem fogadtak be, nem is nagyon akartak megismerni, pedig én próbálkoztam jóban lenni a többséggel. Különcnek láttak, mert máshonnan jöttem, kerültek.( Nagyon fájt ez nekem, mert általánosban sem voltak barátaim, ott is bántalmaztak állandóan, gimiben mindenképpen igazi barátokra és jó osztályra vágytam.) Később kipécéztek a menőgyerekek, mert jól tanultam, gúnyoltak, kiröhögtek, érzelmileg zsaroltak, ha nem adtam nekik oda a házit, pletykákat terjesztettek. A hangadók kb. 5-en voltak, de a legrosszabb az volt, hogy az egész osztály asszisztált ehhez passzívan, ugyanúgy kiröhögtek. Én végig úgy tettem, mintha nem fájna, de belül teljesen kikészültem, szorongásos zavarom lett. Próbáltam elviccelni, félvállról venni, de nem ment.

10.-ben el akartam menni, de nem sikerült, maradtam. Kénytelen voltam barátkozni. Szerencsére az évek során jobb lett a helyzet, bár nem beszélhetek szoros kapcsolatokról, de a későbbiekben alábbhagytak a kiközösítéssel.

Ami el kezdett zavarni az az, hogy szerintem azok az oszttársak, akikkel később jóban lettem sem nagyon vették észre, hogy mennyire rosszul éreztemem magam, nem értem, miért nem segítettek anno. Amikor szóba jöttek az első év emlékei, mindenki állította, hogy nálunk nem volt bullying, jó osztály voltunk, engem pedig egy kicsit stréber, de alapvetően jófej, vidám lánynak írtak le, aki mindenkivel jóban volt. Nagyon ledöbbentem, hogy ők így látták a "kálváriámat". Valahogy úgy érzem, emiatt a kettősség miatt meghasonlottam. Sohasem mondtam senkinek, hogy én ezt nem így éltem meg, és nem akarok úgy elballagni, hogy ez bennem marad. Hogyan tudnám elmondani nekik vagy egyáltalán el kéne mondanom ezeket? Tudom, hogy a nagymenő gyerekek nem fognak bocsánatot kérni és elismerni a hibáikat, de azzal a pár emberrel, akivel jóban lettem, szívesen beszélnék, ők hogy látták a helyzetet. Aki élt át hasonlót,tudna tanácsot adni, hogyan lépjek túl a régi sérelmeken? 18/L



2021. jan. 22. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Kedves Kérdező!


Őszinte részvétem, hogy ilyet át kellett élned. Keress jó pszichológust, addig menj, amíg nem találsz olyat, aki segít. Ezek az emlékek kísérthetnek életed folyamán, nagyon-nagyon sokáig.

A legrosszabb az, amivel szembesültél is, hogy a korábbi bántalmazók nem akarnak emlékezni arra, amit tettek, az is lehet, hogy számukra felejthető "jó heccek" voltak ezek. Sokan bele se gondolnak abba, amit a másiknak okoznak...

2021. jan. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia! Köszi. Járok pszichológushoz, ő mutatott rá arra, hogy még mindig nem tudok ezen továbblépni, csak rágódom a dolgon.

Hát, igen, sokak tényleg nem gondolnak bele a tetteik, szavaik súlyába...

2021. jan. 23. 12:05
 3/9 anonim ***** válasza:
8%
Biztos voltak rendes emberek, akikkel barátkozhattál volna.
2021. jan. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Kerülj szellemileg arra a szintre.
2021. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
3-as válaszoló: Mint említettem később lettem jóban emberekkel az osztályból. Azért nem tudtam barátkozni velük az elején, mert nem voltak rám nyitottak,mindenki részt vett valamilyen szinten a kiközösítésben, Pl. az a néhány ember is, akivel aztán összebarátkoztam-bár ők nem szólogattak be állandóan, de sokszor éreztették,hogy lenéznek és adták a nagyhangúak alá a lovat, hogy ők is nevettek rajtam.
2021. jan. 23. 19:29
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nem, nem kerültél szellemileg arra a szintre, hogy ne fájjon, hogy szekáltak. Kerülj szellemileg arra a szintre és magasról le fogod ejteni a múltat. Sok sikert!
2021. jan. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem te sem voltál nyitott feléjük.
2021. jan. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

6-os: Köszönöm!

7-es: Lehet, hogy ez is benne volt egy kicsit, én próbálkoztam,de miután így viszonyultak hozzám az elején, én sem tudtam megnyílni nekik azután.

2021. jan. 24. 22:39
 9/9 anonim ***** válasza:
Átérzem a helyzetedet kérdező. Sajnos magamis sok éven keresztül voltam iskolai bántalmazás áldozata, mind lelkileg, mind fizikailag. Ez nagyban hozzájárult ahhoz, hogy ne merjek nyitni az emberek felé, pedig azóta már sok év eltelt. Én is azt javaslom, hogy keress fel egy jó pszichológust, aki segíteni tud a rossz emlékek feldolgozásában.
2021. márc. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!