Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért mondja több tanárom is...

Miért mondja több tanárom is azt, hogy sokkal okosabb vagyok, mint amilyennek tűnök?

Figyelt kérdés

Az elmúlt években az összes olyan tanáromtól megkaptam ezt a megállapítást, aki egy kicsit is figyel a diákokra, és nem csak leadja az anyagot oszt heló.

Annyit érdemes tudni rólam, hogy órákon nem szeretek jelentkezni, csak akkor szólalok meg, ha már végképp senki sem tudja a választ, vagy ha szólítanak, plusz akkor ha a kérdés úgy van feltéve, hogy aki tudja a választ elsőnek, az ötöst kap. Egyéb esetben nem szívesen szólalok meg órán csak úgy spontán. Kiselőadásokat néha elvállalok, ha érdekel a téma, és szeretem az adott tárgyat, illetve néha részt veszek tanulmányi versenyeken, ha fontosabb, vagy érdekesebb a téma. Az viszont igaz, hogy igyekszem mindennel a lehető legkevesebbet foglalkozni, pl matek esetében ritkán tudom megfogalmazni a definíciókat és egyebeket, amiknél az a tanár kérése, hogy tanuljuk meg úgy ahogy leírtuk. Inkább a megértésre törekszem, gyakorlatban tudom alkalmazni a tanultakat, hogy minél kevesebbet kelljen megtanulni szó szerint. És ez az összes tárgynál így van egyébként. Ami fontos, de nem szeretem, azt a lehető legkevesebb, de még jóval próbálok letudni, amit szeretek, azokból fontosságtól független igyekszem, ami meg se nem fontos, se nem szeretem, abból nem törekszem hármasnál jobbra, kivéve, ha könnyű.(mondjuk ez egyedül a fizika) Ezzel a hozzáállással a félévimbe kettő hármas volt, hét négyes és három ötös volt.


Viszont mostanában az átlagosnál sűrűbben megkapom, hogy okosabb vagyok mint amilyennek tűnök/mint amilyennek tűnni próbálok. Ez miért van?


2021. jan. 29. 13:14
 1/3 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
75%

Ha ezt nem tudod értelmezni, lehet mégis tévednek :)

Vagy csak nem amiatt jöttél ide fel, hogy itt a kommentelők agyoncsókolgassanak?

2021. jan. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

Mert az, hogy ki mennyire produkálja magát, az nem egyenlő azzal, hogy mennyit tud. Attól, hogy szerényebb, és csendesebb vagy, még simán lehetsz a többieknél okosabb. Sőt, ez elég gyakori jelenség. Általában nem a legokosabbra, hanem a leghangosabbra szoktak először felfigyelni.

Az, hogy szelektált, akármilyen meglepő, nem hátrány! A felsőoktatásban, és a munka világában is bizonyítottan többre viszi az, aki jól gazdálkodik az erőforrásaival, mint az, aki görcsösen mindenből hibátlan akar lenni.

2021. jan. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Tudom értelmezni, de számomra a legtöbb szövegkörnyezetben úgy jött le, mintha azt látnák, hogy butának akarnék tűnni direkt, ami nekem kissé fura, mert nem az volt a szándékom soha. Inkább kissé lusta vagyok, illetve a jelentkezek mert tudom a jó választ, és utána megdicsérnek soha nem tett boldogabbá, van aki még jobban érzi tőle magát, szóval inkább meghagyom másnak a lehetőséget :D
2021. jan. 29. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!