Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A szülők miért íratják be...

A szülők miért íratják be iskolába a gyereket ha szemmel látható testi hiányosságai vannak és előre láthatóan piszkálni fogják a többiek?

Figyelt kérdés

Mi értelme van 10-12 évet szenvednie egy gyereknek?


Miért nem magániskola vagy magántanár?


2021. jan. 30. 09:11
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
87%
Nem értem a kérdést. Iskolába járni, kötelező, tehát beíratta a szülő. Vélhetően megtenné a magániskolát,magántanárt,csak anyagilag,nem teheti meg. Tehát,az iskolának és a szülőnek,közösen kellene megoldást találnia!
2021. jan. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekek és úgy általában az emberek elég szemetek tudnak lenni egymással. Sokan már az alacsonyságot, vagy a szemüvegességet is testi fogyatékosságnak tartják. Aztán a pattanásos bőrrel, kövérséggel, soványsággal is hasonló a helyzet. Ennyi erővel senki ne járjon sehova, mert mindenhol bele lehet botlani rosszindulatú emberekbe.


Annak végképp semmi értelme, hogy 18 éves korig burokban neveljenek valakit, mert nem ott fog élni az élete nagyobb részében, hanem a valóságban. Minél később szembesül ezzel valaki, annál nagyobb és elviselhetetlenebb traumát okoz.

2021. jan. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:

1


Az nem megoldás, hogy egy művelt de idegroncs és mentálisan sérült ember hagyja el az iskolát. A műveltség nem elég az életben való boldoguláshoz, sem a boldogsághoz.

2021. jan. 30. 09:28
 4/34 A kérdező kommentje:

2


Nem kell az, hogy senki ne járjon iskolába. Általában egy osztályban 2-3-4 olyan van akit piszkálnak, a többi beleesik abba a kategóriába amit normálisnak, elfogadottnak neveznek, ezért nem szekálják (annyira) őket.


Csak ennek a 10%-nak kellene külön oktatás.


Felnőtt korukban pedig megerősített diszkrimináció-ellenes munkatörvények biztosítsák, hogy a munkahelyen is tisztelettel bánnak velük és nem különböztetik meg őket.


Komolyan, szerintem lelketlenség állatok közé bedobnod saját gyereked. Tudom min mentem át, maga volt a pokol, és tehetetlen voltam. Ennek semmi értelme nincs.

2021. jan. 30. 09:32
 5/34 anonim ***** válasza:
0%

Én is ezeket kérdezném a libernyák, demokrata, modern, stb szemléletű egyedektől, akik rá akarják az emberekre erőltetni azt a fene nagy elfogadást, meg toleranciát.

Én elfogadok mindenkit, de az elmeroggyant nagy százalék az zsigerből nem.

Egy gyereknek meg magyarázhatod, mi az a bzi, lszbikus, stb...

Mesekönyvekkel, anyámkínjával, ők ezt sosem fogják megérteni.

2021. jan. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
94%
A piszkálódók szüleinek kéne megtanítani a gyerekeiket, hogy kell normálisan viselkedni sérült társaikkal.
2021. jan. 30. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

5


Az emberek képtelenek a toleranciára így ez felesleges próbálkozás.


Olyan intézkedések kellenek amelyek megkerülik az emberi természetet, avagy ne adni lehetőséget nekik, megelőzni azt, hogy úgy nyilvánuljanak meg.

2021. jan. 30. 09:35
 8/34 A kérdező kommentje:

6


A szüleik jó eséllyel ugyanolyan gyerekek voltak és a természetük is olyan, így szerintem lehetetlen őket bármire is tanítani. Az agybaj nem lehet gyógyítani.

2021. jan. 30. 09:36
 9/34 anonim ***** válasza:
89%

4 Nem kell nekik külön oktatás, közösségbe kell járniuk. Azt kell a gyerekeknek megtanulni hogyan legyenek lelkileg ellenállóak és hogyan birkózzanak meg a problémáikkal. Amiről te beszélsz, az nem a megoldás, hanem a problémák elmérgesítése és elodázása.


Engem nem piszkáltak soha, normális gyerek voltam, normális gyerekek közé jártam. Egyszer viszont kipécézett magának egy nálam idősebb hülyegyerek, aki azzal csesztetett, hogy szerinte nem elég drága ruhákat hordok. Mivel nekem mindig is volt tartásom és jó volt a problémamegoldó képességem, így gyorsan elküldtem a hülyegyereket a halál f.szára, és soha többet nem mert rám sem nézni.


Ezek szerint akkor az én példám alapján kasztrendszert is be kéne vezetni, és csak kaszton belül lehetne létezni a társadalomban. Mivel hogy a jómódú gyerekek közt van, aki piszkálja a náluk szerényebb anyagi helyzetben élő társait. De ez a felnőttek közt is így van.


Erre nem az a megoldás, hogy burokban él mindenki. Mindenkinek meg kell tanulnia kiállni magáért, kezelni a saját konfliktusait, és meg kell vívni a saját harcait. Ettől lesz az ember életrevaló, nem attól, hogy álomvilágban él.

2021. jan. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:

9


Ez működhet ha a felállás egy egy ellen.


De osztályban lehetetlen kiállnod magadért, mert csak kinevetnek közösen. Ezt tapasztaltam. Nem gyáva voltam én sem, csak nagy volt a túlerő. Ha téged az osztálytársaid nem piszkáltak akkor nem tudok milyen.

2021. jan. 30. 09:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!