Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » 12. végzős osztályba félév...

12. végzős osztályba félév után miért vesznek fel új tanulókat? nem is egyet?

Figyelt kérdés

Annyira kilóg a lóláb, hogy feb 15. az érettségi jelentkezés határideje, és átjönnek ide ebbe a gyenge iskolába kvázi a jó érettségi jegyért az utolsó félévben

és az iskola ezt kiszolgálja... de hogy miért? fejkvóta? normatíva?


2021. febr. 4. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

az érettségi mindenhol ugyanolyan nehéz ;)

A szóbeli lehet másabb.

2021. febr. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"az érettségi mindenhol ugyanolyan nehéz "


de a pontozás lehet khm "rugalmas"

pl a tanár behívhatja az érettségizőt érettségi után és együtt kitölthetik a feladatlapot, vagy az írásbeli alatt a felügyelőtanár kimegy "kávézni"


volt rá példa.

2021. febr. 4. 16:26
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért ritkább eset. Nem tudhatod, hogy igaz-e ha nem láttad a saját szemeddel vagy mondta olyan ember aki valóban megbízható.
2021. febr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
47%
Az első válaszadót cáfolnám az következő történettel: 4 éve, amikor érettségiztem a helyi kisvárosi gimnáziumban, a barátaim (több ember is mesélte) a másik szakközépiskolában úgy szóbeliztek, hogy mindenkinek 1-2 kijelölt tételt kellett megtanulniuk, és megmondta nekik a tanár, hogy melyiket (jobb/bal szélsőt) húzzák ki. Nem volt épp szabályos módszer..
2021. febr. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

nem zörög a haraszt....


de a kérdésem akkor is adott és ez TÉNY: új emberek jönnek félév után egy végzős osztályba....

miért veszik fel őket? nem tankötelesek, az iskolát semmi se kötelezi a felvételre

és miért kénytelenek elhagyni az addigi iskolát? Ha 4 évet lehúztak ott, az utolsó vacak szűk félévecskét már nem bírták ki?


Érdekes...

2021. febr. 4. 16:33
 6/11 anonim ***** válasza:

Ha eddig nem szerették a tanárok, lehet bepánikol, hogy az érettségin tolnak ki vele igazán ezért vált. A tanárok lehet kivételeznek és segítenek valakit, de tuti nem egy ismeretlen új diákot. Én csak hátrányát látom annak a diák szempontjából, ha csak tényleg nem az van, hogy bántják, hogy iskolát váltson.. Szóval szerintem nem a diákok érdeke.


Nem tudom mi lehet a háttérben. Nálunk nem volt ilyesmi.

2021. febr. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"de tuti nem egy ismeretlen új diákot."


Hát kivéve ha az az ismeretlen új diák nem keni meg a dolgot egy borítékkal. Ébresztő.

2021. febr. 4. 16:55
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Túl sokat gondolsz az érettségi jelentőségéről.
2021. febr. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én nem gondolok sokat, azok gondolnak sokat akik emiatt ugrálnak. Én leszarom az egészet, de vannak akik már most nyüszítenek tőle.


Láttam én már hatalmas ajándékcsomagot a matektanár asztalán épp érettségi előtt, de akkorát hogy leszakadt az asztal ...

2021. febr. 4. 17:03
 10/11 anonim ***** válasza:

És akkor mi van?

Honnan tudod, hogy nem ő viszi a szülei házassági évfordulójára, vagy a kollégáktól kapta a 40-ik munkában töltött évért?

Ha valami suskus lett volna benne, nyugodj bele, hogy azt nem láttad volna!

2021. febr. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!