Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogy fogalmazzam meg szépen a...

Hogy fogalmazzam meg szépen a tanáromnak, hogy ezt a jellegű problémáját anyukámmal beszélje meg?

Figyelt kérdés

Szóval múlt héten volt egy szabadban írt dolgozat, amiről az iskolában nem lehetett szólni, más indokot kellett volna kamuzni, ha valaki a doga miatt hiányzik. engem pedig így anyukám nem engedett be, ezt a tanárnak is megírtam, elfogadta egy rossz szó nélkül.

Tegnap történt az, hogy ma ugyanabba a városba be kellett volna utaznom valami miatt (ami egyébként elmarad, szóval már mindegy), ofő elengedett, csak azt mondta szóljak azoknak a tanároknak, akinek érinti az óráját. Na én írtam a múlt héten dogát íratósnak, aki ezen felkapta a vizet, hogy őt nem érdekli, hogy kinek szóltam, ilyen miatt nem lehet hiányozni, írt egy személyeskedő üzenetet Classroomba, hogy példát statuáljon. Ja meg nekem szóvá tette, hogy vicces, hogy múlt héten nem tudtam bemenni, most meg igen. Végül ma nem fogok bemenni, mert le lett mondva az a dolog a másik fél által,ma reggel, de van egy olyan érzésem, hogy az a hárpia szóvá fogja tenni minimum óra után.

Ha ez megtörténik, akkor hogyan mondjam meg neki szépen, hogy anyukámmal beszélje meg a múltheti és a mai dolgot?


2021. febr. 11. 07:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
10%

"sajnos sok a gyökér közöttük" (a tanárok közt)

Ha ez jogos, akkor fogadd el a tanár véleményét is rólad!

.

A kérdéshez:

ha igaz és megtörtént hiányzásod ofő általi engedélyezése, miért nem tudattad azt a szaktanárral is? Te is megsértődnél és nem lakatna jól, ha anyád mással etetné meg a te kajád.

Valamikor röhejnek tartották a "Cipőt cipőboltból!" reklámot, de úgy látszik, újra ez kéne.

2021. febr. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Tudattam a szaktanárral, hogy osztályfőnök tud róla, és engedélyezte. (Ha nem engedélyezte volna, akkor nyilván nem született volna meg az üzenet sem.) A szaktanár pedig visszaírta, hogy őt nem érdekli, hogy kinek szóltam róla, mert emiatt nem lehet hiányozni.... De ezt a kérdésben is említettem azt hiszem.
2021. febr. 11. 09:45
 13/15 A kérdező kommentje:

Mindenesetre ha órán szóba kerül a tegnapi levelezés, és mondjuk óra után el akar velem beszélgetni az esetről a kedves tanár, akkor átirányítom, hogy anyukámmal beszélje meg. Nem hiszem, hogy belemegy, mert kétlem, hogy olyan buta lesz, hogy nehezményezi a szülőnek, hogy nem jelentem meg egy dogán, amit meg sem irathatott volna az igazgatói utasítás szerint, pláne nem télen, szabad ég alatt. De ha beszélgetnek arról, hogy én vagyok a "problémás" és én jártam el szerinte "szabálytalan módon" akkor egyértelműen szoba fog kerülni az ominózus múlt heti dolog, és nem én fogom a rövidebbet húzni, maradjunk annyiban :P

I mean ismerem anyut, és ha tényleg nagyon rosszul sül el, akkor megbeszélte velem, hogy ha a tanár úgy akarja, beszélgethetnek, de a fogadóóráról tudni fog az ofő is, és ha az a fogadóóra nem viszi előre a problémát, esetleg szívat utána a tanár engem, akkor lesz olyan ember, aki jelzi fentebb a múlt hetit... :)

Egyébként ofőnek nem jeleztem a kedves szaktanár inkorrekt válaszát. Gondoltam rá, hogy írok egy emailt ofőnek, mellékelve az üzeneteket és a Classroom bejegyzést, de úgy voltam vele, hogy ha nem származik bajom belőle, nem pattogok.

Hozzáteszem nem vagyok tiszteletlen a tanárokkal, még egy engem ért igazságtalanság miatt sem léptem fel, még ezellen a szaktanár ellen sem, de már betelt a pohár vele szeptember óta. Nem vagyok egy problémás diák, egy órát sem zavarok, többnyire készülök minden órára (ennek a tanárnak az óráira kivétel nélkül), nem szoktam lógni, szóval nem tartom korrektnek azt a választ, amit kaptam. Akkor sem tartanám korrektnek, ha problémás lennék, folyton lógnék, mivel ha az ofő engedélyezte, akkor szerintem nem számít az indok, igazolt hiányzás, kész semmi köze hozzá, le van igazolva, ráadásul szóltam előre, hogy ha csak én nem jelenek meg időben, akkor ne miattam kelljen lesni a meetet, hogy mikor lépek már be.

Egyébként szerintem semmi kollektív lenézés és tiszteletlenség nincs bennem a tanárok iránt, én is elég erősen gondolkodom a tanári pályán, ha a jövőbeli terveimről van szó. Nekem ezzel a konkrét tanárommal van problémám, de az sok. Ennek ellenére én megadtam neki az alapvető tiszteletet, nem zavartam az óráját, nem beszéltem vele csúnyán, a múlt hetit leszámítva teljesítettem a házirenddel szembemenő kéréseit is minden reklamáció nélkül. Felnézni nem nézek fel rá, többnyire nem kedvelem, ha valaki otthon, vagy barátok közt megkérdezi a véleményem róla, akkor nem túl sok pozitívat tudok róla mondani, de igazából ennyi...


A mai órán meg majd észreveszi, hogy ott vagyok mégis. Legyen boldog.

2021. febr. 11. 10:16
 14/15 A kérdező kommentje:
Egyébként a lógós teóriához hozzátéve, jeleztem tegnap, hogy a mai órán nem leszek. Viszont mégis ott tudok lenni a mai órán, és be is fogok menni, pedig simán megtehetném, hogy nem megyek be ugyan, mert mivel úgy tudják, hogy nem tudok bemenni, simán tehetnék úgy, mintha ez nem változott volna tegnap délután óta. Tehát ha lógni akarnék, akkor ugyan úgy nem jelennék méeg ma egy órán sem, esetleg sértettség miatt csak az adott tanár óráján nem, de nyilván nem fogom ezt csinálni, mert nem lenne helyes.
2021. febr. 11. 10:28
 15/15 anonim ***** válasza:
Anyukád írjon üzenetet a krétában a tanárodnak.
2021. febr. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!