Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Ha írnánk petíciót, hogy...

Ha írnánk petíciót, hogy nyissák meg újra a sulikat..aláírnád?

Figyelt kérdés

2021. febr. 15. 21:21
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:
Kicsit több a "Nem" mint az "Igen". Miért van ez? :)
2021. febr. 16. 12:38
 22/40 anonim ***** válasza:
68%
mert van akinek kényelmesebb/hatékonyabb otthonról tanulni?
2021. febr. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
24%

Mert a jelenléti oktatásnak lassan leáldoz. Innovációk vannak, a fejlődés utat tör magának, még az olyan autoriter országokban is, mint Magyarország. Az egyik példa rá, igaz - nem sulitéma - de az M4-en is elkezdték feltüntetni a statisztikákban az xG mutatót, ami a modern futball alapja, anélkül nem lehet meg sem érteni a lényeget.


Őszintén szólva nem lepne meg az, hogy a mi gyerekeink már online, vagy legalábbis hibridben fognak végig tanulni. A home office is sokkal jobban el lesz terjedve. Olvastam egy cikket, amelyben azt írták, hogy akár a jövőben 4 munkanaposak lehetnek a hetek. Azért ezek nem lennének rossz dolgok, csak idő kell, míg a begyepesedett magyar társadalmon átlehet verni valamit.

2021. febr. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
50%

Egyébként annyira vicces, hogy a legtöbb válaszoló, akik az igenre nyomnak, azok felnőtt emberek, akiket amúgy semmiben nem befolyásolja, hogy a gimnazisták járnak -e iskolába, szimplán csak irigyek ránk, mert ha nekik be kellett járni, milyen már, hogy mi otthon “lóghatunk”.


Másrészt kérdező, az alábbi kommentedre válaszolva: “Kár, hogy én nem szavazhatok..én is az “igen”-re nyomnék!”

Te tetted fel a kérdést, teljesen logikus, hogy nem szavazhatsz. Te kérdezted mások véleményét, semmi értelme nem lenne annak, hogy a saját szavazásodon megváltozzon az eredmény a TE véleményed miatt.


És akkor a kérdésre válaszolva: nem, nem írnám alá. Jelenléti oktatás alatt minden reggel fél hatkor keltem, most elég kilenc és tizenegy között (attól függően, hogy mikor kezdődik az első órám). Sokkal több szabadidőm van, hatékonyabban tudok tanulni, változatosabban étkezem, többet sportolok és a kedvem is sokkal jobb. És mielőtt valaki megszólna, hogy milyen antiszociális vagyok: hetente (néha többször is) találkozom a barátaimmal (persze a szabályokat betartva), és bár sajnálom, hogy most kevesebbet vagyok velük, minden másra több időm jut. Gondolom sokan mások is így vannak vele, és ezért van jelenleg több szavazat a “nem” -en.

2021. febr. 16. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 A kérdező kommentje:

23


Én inkább hibrid oktatást tudok leginkább elképzelni. Szerintem lesznek sulik, ahol csak digitálisan oktatnak csak pl.

Vagy aki nem tudja megoldani technikai okok miatt..annak jelenléti aki meg igen annak online. Mert mi próbáltuk a suliban és nem kivitelezhetetlen a kettő.

2021. febr. 16. 14:04
 26/40 anonim ***** válasza:
73%

#24

Szerintem is az irigység ennek az oka. Meg úgy általában az idősebbek szeretik eldönteni, hogy a fiatalabbaknak mi a "jó". Ami igazából csak szerintük jó, de akiknek ajánlgatni akarják, az meg nem kér belőle.


#25

Mi nálunk szeptemberben volt hibrid, az osztály ketté szedve, és váltogatva jártunk be. A és B hétre voltunk rendszerezve. Az annyiból jó volt, hogy pont úgy osztódtunk el, hogy a haverok, meg a hasonló gondolkodású emberek, klikkek együtt voltak, így nem voltak súrlódások, illetve a tanárral is jobban haladtunk, mert nem kellett egyszerre 30 embert túl ordítania. De a bioritmusnak nem feltétlen tett jót, hogy az egyik héten aludtál mindennap 10-ig, másik héten meg 3-4 órákat, mert hajnalban kelned kellett, hogy beérj a suliba.

2021. febr. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
70%
Sok lusta hülyegyerek ne hátráltassa már azokat,kik normálisan végeznék a feladatukat.
2021. febr. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
56%

#27

A tanteremben 3 ember is tönkre teheti 25 ember tanóráját. Online nem tudom, hogy ki-kit hátráltat.


Nyilván te inkább azok között voltál, akik tönkre verték az órát, és most jössz rá, hogy talán tanulni is kellett volna, nem bántani a gyengébbeket, mert most a közmunkán, meg a napszámban nem jönnek a BMW-k, meg a Mercedesek.

2021. febr. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:

26


Középsuliban lehet én is örültem volna neki, de mivel most már szakmát tanulok és már nagyobb tétje van a dolognak mint az érettségi így már nem feltétlen van kedvemre az online korszak. Ráadásul a tanáraim fele már idősebb..a tananyag is száraz, és nem tudják úgy leadni az anyagot mint élőben.

2021. febr. 16. 14:28
 30/40 anonim ***** válasza:
44%

Miért akarnám magam alatt vágni a fát? Bejárós vagyok de alapból is több előnye van mint hátránya, nekünk középsulisoknak.


Hiányzik pár dolog de pl: megvoltam nélküle nyáron is.


+ minek nyissák ki mikor ugyanúgy fertőznénk egymást mint szeptember-októberben? Semmi értelme.

2021. febr. 16. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!