Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Hogyan tudnám "megszüntetni"...

Hogyan tudnám "megszüntetni" az iskolai becenevem?

Figyelt kérdés

17 éves gimnáziumos fiú vagyok, 11. osztályba járok. Az egész 9. osztályban kezdődött év vége felé, ahol egy helyettesített órán ökörködtünk az osztálytársaimmal, és az egyik osztálytársam viccből egy teljesen más néven hívott engem. Ez a név egy teljesen átlag magyar férfi név volt. És akkor elkezdett viccből így hívni mindenki, az elején még vicces volt szerintem is, de mára olyan szinten megszokták ezt, hogy szinte mindenki így szólít. Ezt úgy képzeljétek el, hogy például Béla a nevem, de mindenki Lászlónak szólít, kb. ugyan ez van csak más nevekkel.

Már olyan szinten elfajult ez a dolog, hogy van több ismerősöm is, aki már több mint egy éve nem szólított a valódi keresztnevemen, illetve több olyan ember is volt a környezetemben, aki csak hónapok után jött rá, hogy amúgy nem is ez az igazi nevem. Már kicsit kezd zavarni, ez a név "átterjedt" már az osztályomon kívülre is, például az évfolyamtársaim is már így szólítanak, a volt osztályomból is sokan, és egyre jobban csak terjed mindenfelé ez a név. Sőt, még néhány tanár is szokott már így hívni.

Pedig engem már nagyon idegesít, de úgy érzem, nem tudok ellene semmit tenni. Az a baj, hogy annyi ember hív így, hogy lehetetlen lenne mindet megkérni, hogy ne hívjanak így + a többséget nem is érdekelné + már annyira megszokták, hogy ez olyan lenne nekik, mintha azt kérném tőlük, hogy mondjuk Béla az igazi nevem, de hívjatok mától Andrásnak. (Csak az én esetemben pont az igazi nevemről lenne szó.)

Ti mit tennétek ilyen helyzetben?


2021. febr. 20. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
76%
Megszokod, mást nem tehetsz. Ismerek két ilyen embert is akiket mindenki más néven hív, sokan nem is tudják az igazi nevüket, én se tudtam évekig. Ők nem bánják.
2021. febr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Így voltam én is, pedig magam választottam a becenevem. De ami kilencedikesen még jó ötletnek tűnik, az később lehet nem. :)


Én hagytam. Féllábbal már kint voltam a középiskolából. Már azon járt az eszem, mi lesz utána? Csomó tervem volt az utolsó nyárra az érettségi és az egyetem között. Az egyetemen meg "visszanyertem" az igazi nevem és ragaszkodtam hozzá.

2021. febr. 20. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Fsms ***** válasza:
Környezetet kell váltanod, másképp nem megy.
2021. febr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nekem a vezetéknevem is egy keresztnév. Mindenki azon hív, mert ez jut eszükbe. Nem zavar.
2021. febr. 21. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Olyan polót, pulóvert hordanék, amire nagy betűkkel rá van írva a nevem.

Ha máshogy hív valaki:"nem tudsz olvasni?".

2021. márc. 7. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!