Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért olyan gyakori, hogy a...

Miért olyan gyakori, hogy a kismamák többesszám első személyben beszélnek gyerekükről?

Figyelt kérdés
"Kinőtt a fogunk" - például. Anyukának is felnőttként nőtt ki tán?
2013. febr. 18. 21:32
 1/10 anonim ***** válasza:
62%
Mert egynek érzed magad vele. Mert egyek is voltatok 9 hónapig. Szülés után pedig együtt csináltok mindent, hiszen még a segítségedre szorul. Aztán megmarad a szokás.
2013. febr. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezt helyénvalóbbnak érzem:


"Ha valaki két-három gyermeket hoz a világra, akik közt eltelik egy pár év, könnyen úgy alakulhat, hogy a kisgyermekes anyuka kilenc vagy még több évet otthon tölt. Ezzel nincs baj, ha valóban kielégíti őt, azonban igen kevesen vannak, akik ép ésszel és jó közérzettel, elégedetten bírják ezt az életmódot – legalábbis, ha valóban nem szerepel más benne, mint a gyermeknevelés. Az egyik veszély, hogy az anya egészen összemosódik gyermekével: észre sem veszi, de úgy telnek el napok, hogy semmilyen gyermektől független tevékenységet nem végez, szinte egyáltalán nem kommunikál felnőtt emberekkel.


Intő jel, ha valaki elkezd többes szám első személyben beszélni a gyermekről: ma reggel jól ettünk, kakiltunk is, aztán délután kicsit nyűgösek voltunk, sírdogáltunk is. Meglehetősen gyakori jelenség ez, és elég pontosan mutatja a határok összemosódását."

[link]

2013. febr. 18. 21:37
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Fogalmam sincs de nagyon gáz! "Most szopikáltunk utána meg bekaksiztunk" Hát egészségükre... O_O
2013. febr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%

mert a részeddé válik. régebben én is úgy gondoltam, h túlzás és elhatároztam, h én odafigyelek majd rá, h ne így beszéljek. de pl tegnapelőtt azt mondtam a telefonban, h "majd jövő hétfőn megyünk 18. heti ultrahangra" és sokkal természetesebbnek tűnt mint azt mondani, h én megyek majd. mert hát miatta megyek és ahova én megyek, jön ő is...


fura kicsit tényleg, sosem gondoltam volna, h majd én is többesszámozni fogok :)

2013. febr. 18. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Utolsó, de az ultrahangra valóban mindketten mentek. Viszont a fogad nem nő ki a gyerek helyett, nem kakilsz be helyette, nem te szpoikálsz stb...
2013. febr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
91%
Amikor a baba elkezd már beszélni, jobb odafigyelni ezekre. Olvastam egyszer, hogy azt hitték a gyerekről, hogy skizofrén, mert ő is többes számban beszélt, aztán kiderült, hogy csak így tanulta meg.
2013. febr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
95%
4. vagyok. meseljetek el, mi a problema a kommentemmel, hogy le kellett huzni nullara. kivancsi volnek tenyleg.
2013. febr. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
94%
Ne törődj vele, ha csak ettől van orgazmusa hadd nyomkodja!:)
2013. febr. 18. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
71%
Most várom 3. babámat, és egyre inkább sikítófrászt kapok a "fanatikus" anyukáktól. Ha fogzik a gyerek, általában én is megszenvedem, na de ez "szopizunk, kakilunk" mizéria nekem pl túlzás, szerencsére nem beszélek így.
2013. febr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Volt itt olyan kérdés, amiből tényleg nem derült ki, hogy csak a babának, vagy a mamának is baja van-e?!

Valami hízásról volt szó :D:D

Én hányok a többes számtól, és nincs is a környezetemben olyan ember, aki így beszél, mert nagyon távol tartom őket. Pontosabban a közelükbe sem megyek, míg le nem válnak a csecsemőjükről.

2013. febr. 18. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!