Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy vannak...

Miért van az, hogy vannak olyan anyák, akik többesszám első személyben beszélnek a gyerekükről?

Figyelt kérdés
Gondolok ilyenekre: "két évesek lettünk", "jól éreztük magunkat az oviban".

2017. jan. 14. 07:26
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Mert így tetszik nekik.
2017. jan. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Csak. Mi közöd hozzá? Én sem teszek fel heti szinten olyan kérdést, hogy miért szólja meg egyik ember a másikat ezért a szokásáért.
2017. jan. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Snorri ***** válasza:
65%

Neked ez miért probléma?

Ahogy az első írta.

2017. jan. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Engem határozottan zavar, valószínűleg amiatt lehet, mert a terhesség alatt valóban egyek az anyával, de utána azért illik önálló személyiségként kezelni a gyereket.
2017. jan. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%
Mert képtelenek elszakadni a gyereküktől (akár még felnőtt korában sem)
2017. jan. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%
Iszonyúan idegesített, amíg nem volt gyerekem. Aztán lett. Együtt ettünk, együtt pisiltünk, együtt aludtunk... tudatalatt kezdtem el így beszélni. Egyszercsak feltűnt, hogy én is gyökér szülő lettem. Ez van. Próbálok leszokni, de amíg össze vagyunk nőve, elég nehéz.
2017. jan. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem babánál bőven belefér. Hiszen sokszor tényleg együtt csináltuk a dolgokat: buliztunk éjjel, szenvedtünk a hasfájás/fog miatt, jártunk ringatóra, voltunk orvosnál. Mondjuk a kakiltunk, szopiztunk meg a büfiztünk elég vicces :-) Én nem mondtam/mondom így, de nem is zavar ha más teszi.


Egy nagyobb gyereknél nekem is furcsa.

2017. jan. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

Nem szoktam így beszélni. De amíg 0-24-ben együtt vagy a gyerekkel, addig tényleg kb mindent együtt csináltok.

Még egy 2,5 éves is rá van utalva a szülőre. Tetszik-nem tetszik részt veszel mindenben. Hiába szobatiszta, em egyedül megy a wc-re és nem mos tökéletesen kezet ezért mindenben segíteni kell. Furcsa kifejezés a kakiltunk, de sokszor helytálló.

2017. jan. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.:) egyébként ezt a kérdést nem azért tettem fel, mert zavarna a szokás. Bár magamat nem tudnám elképzelni így beszélni.
2017. jan. 14. 13:14
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Ez engem is iszonyúan zavar, főleg nagyobb korban. Pl a másodikos (tehát 8-9 éves) kisfiú anyja azt írja egy üzenetben, hogy nem jönnek edzésre, mert "krupposak vagyunk és 39 fokos lázunk van". És ez nem egyedi eset.
2017. jan. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!