Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért kell BÁRMI ÁRON szóbeli...

Miért kell BÁRMI ÁRON szóbeli érettségit tartani a járvány kellős közepén? jogászok szerint a vírusveszély miatt a részvétel csak önkéntes alapon lehet-senki sem fog elmenni. akkor minek erőltetik?

Figyelt kérdés
2021. márc. 9. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%

Én sem értem. Az érettségi őszintén annyit ér mint kukáson a kukás mellény.

Ráadásul egyetemen (!) nyelvvizsga nélkül osztogattak diplomákat, meg elsősegély nélkül jogsikat, de az érettségi az tényleg a legfontosabb az egész országban. Én a tanév végi eredményeket tenném érettségi jegynek, de az is úgy lenne korrektebb, ha más most eldöntenék, így mindenki úgy iparkodna.

2021. márc. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%

Csak a tanév végi eredményeket figyelembe venni iszonyatosan nagy igazságtalanság lenne. Ugyanis amíg az átlag diák a bivalybasznádi noname szakközépben elbohóckodik valamit és kap egy négyest egy Fazekas vagy Veszprém Lovassy szintű elitgimiben egy sokkal jobb képességű sokkal szorgalmasabb diák lehet hogy csak hármast kap, mert annyival magasabb a követelmény. A követelmények közötti különbséget egyenlíti ki az érettségi ugyanis aki jó helyre járt az viszonylag könnyen érettségizik jó jegyre, ellenben azzal aki valami melegedni bejárós mindenki ötöst kap helyen tanult.


Ó és az érettségi tudtommal májusban lesz. Akinek kell az érettségi az elmegy, akinek meg nem az meg megcsinálja ősszel gagy majd jövőre.

2021. márc. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%
Bírom ezeket az igazságtalan dumákat, az igazság egy nem létező délibábos fogalom, nincs a Földön, van is ilyen mondás. Ha rendesen megtartják akkor is fennáll a veszélye hogy a bivalybasznádi iskolában könnyebb lesz levizsgázni. Egyetemen meg nem nézik melyik iskolából jössz. Az iskolák nehézségi fokát pedig minden szülő szabadon mérlegelheti középiskolai felvételinél.
2021. márc. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
40%
Ráadásul a nagy "elit" iskolák sokkal inkább kozmetikázzák az eredményeiket, hogy a számok alapján továbbra is élvonalban legyenek. Szóval nem kell őket bemutatni.
2021. márc. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
78%
Szerintem nem kell majd. Az utolsó pillanatban, amikor már mindenki megtanult mindent akkor jelentik majd be, mint tavaly nem lesz szóbeli és a tovább tanuláshoz nem kell nyelvvizsga.
2021. márc. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Remélem hogyha ennyire féltek a vírustól, hogy nem akartok érettségizni nehogy megfertőződjetek, akkor máshová se nagyon jártok ;)
2021. márc. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%

Na, ha nincs igazság, akkor nyugodtan el lehet menni megírni az érettségit. Ki nem sz.rja le ki fertőződik meg és ki nem. Ki nem sz.rja le mit mond a jogász...


Egyébként látszik, hogy te hurkatöltő képzőbe jársz, egyrészt aki elit iskolába jár annak nagy eséllyel kelleni fog minimum egy emelt érettségi mert pl. orvosira meg jobb egyetemekre ez az alap, nos emeltet nem a saját iskoládban írsz és nem a saját tanárod javítja hanem egy tök idegen.


Az meg kifejezetten szánalmas, hogyha anyád döntötte el és nem te, hogy hova szeretnél menni középiskolába.

2021. márc. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
34%
Már diplomás vagyok öreg, vezető pozícióban, de amúgy tényleg hurkatöltőbe jártam, hogy minél könnyebben kapjak érettségit.
2021. márc. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
De például aki elsősegély nélkül kap jogsit annak be kell pótolni. Ilyen jogsi csoportban láttam. Csávó ott sirankozott mikor újra voltak elsősegély vizsgák be kell neki pótolni különben be vonják a jogsit. Most megint nincs elsősegély, és ugyan kapnak jogsit így is de csak ideiglenesen. Pótolni kell később. Szerintem diploma esetében ugyanez van a nyelvizsgával.
2021. márc. 9. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
#4 az "elit" iskolák rangsorát nem a bizonyítvány alapján állítják össze. Ott a kompetencia tesztek, érettségik, és oktv eredmények számítanak. De egyébként mindegy is. Alapvetően nem vitázni akartam, csak kis korrekció. Egyébként szerintem aki tényleg komolyan veszi annak mindegy, hogy van szóbeli vagy nincs. Azért ez nem pont úgy megy mint ahogy sokan elképzelik. Akiknek alapból se lett volna esélyük (bocsi a megfogalmazásért), szóbeli nélkül se fognak könnyebben csak úgy beesni az egyetemre.
2021. márc. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!