Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kötelezhet-e a munkáltató...

Kötelezhet-e a munkáltató karácsonyi ünnepségen való részvételre?

Figyelt kérdés
A dolog még tavaly télen történt egy állami munkáltatónál. Közalkalmazottként ügyintéző munkakörben dolgozik ott ismerősöm és a karácsonyi ünnepséget kötelezővé tették. Világnézeti okokból több kollégám jelezte, hogy nem ünnepli a karácsonyt és munkaidő után hazamenne. Haza is mentek, de a vezetőség kiakadt. A vezetőség szerint állami munkaheyen kötelező karácsonyt ünnnepelni, mert ez egy keresztény ország. Erre a zsidó kolléganő sírva fakadt. Most fel szeretnék jeleneteni a munkáltatót.

2017. júl. 24. 11:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
48%
Nem hiszem, hogy munkaidőn kívül bármilyen rendezvényen kötelező lenne megjelenni. Megér egy pert.
2017. júl. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
Engem biztos nem köteleznének semmire,nem érdekel a mUNkahely munkaidőn kívül,örüljenek hogy egyáltalán dolgozok :D
2017. júl. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolom, senki sem erőltetheti rá másra a vallását! Oda született szerencsétlen, legalább hagynák békén! Ő meg menjen hanukát ünnepelni, meg járjon buddhista templomba minden héten! Ostoba z az ember.
2017. júl. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
75%
Abszolút provokatív, kamu kérdés. Rohadt szarul találtad ki, kilóg a szőrös lóláb.
2017. júl. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én is állami intézményben dolgozom, de nálunk nincs kötelező karácsonyi ünnepség. Sőt, egyáltalán nincs :D
2017. júl. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is kamu sztori.

De amúgy meg nem tehetik kötelezővé.

2017. júl. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem kamu a kérdés, csak kollégámat írtam kolléga helyett én máshol dolgozom. A zsidó kolléganő a chanukát lekéste.
2017. júl. 24. 11:36
 8/17 anonim ***** válasza:
48%
Sajnos kamu ez a javából, hazudsz, igaz szóval ez így szólna: ti is gyűlölitek a keresztényeket?
2017. júl. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Kedves Előző! A kérdés nem kamu, senki nem gyűlöli a keresztényeket, még a zsidó kolléganő sem. De azért rosszul esett neki, hogy nem vehetett ki tavaly szabadságot hanuka 1. napjára, így kénytelen volt előtte megfőzni, a sokk meg akkor érte, amikor közölte az osztályvezető, hogy a munkaidő után nem mehet haza. Családja otthon, várják az estét, hogy meggyújtsák együtt a gyertyát. Nem maradt végig, a feléről hazament, de lekéste a gyertyagyújtás időpontját. Az osztáyvezető szerint meg lehet zsidó, de aki az államnak dolgozik azonosulnia kell a ketesztény konzervatív értékekkel, és mivel MO keresztényország az ünnepségen a részvétel kötelező. A dolgozók többsége is azt mondja, hogy lehet keresztény konzervatív az ország vezetése, de lelkiismeteti szabsdság van és munkaidő után nem kötelező bent maradni.
2017. júl. 24. 12:12
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagy baromság az egész. Szerintem is uszító, kamu.

Azért mert valaki nem zsidó, attól még egyáltalán nem biztos, hogy vallásos és keresztényként él. A legtöbb ember a karácsonyt sem vallási ünnepként üli meg.

Így még életemben nem láttam olyan munkahelyet, de nem is hallottam olyanról, ahol lenne ilyen kötelező központi ünnepség.

Ahol munkahelyen van valami kis ünnepség, azt a munkatársak szeretnék, ők szervezik meg maguk között, és az sem a vallásról szól, hanem sütizésről, ajándékozásról.

Nagy cégeknél meg kaja, pia, mulatás.

2017. júl. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!