Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Szerintetek ezért mit kaphatok...

Szerintetek ezért mit kaphatok, ha eljut a tanárokhoz?

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg, hogy pár hete online órán felvettem az egyik általunk nem kedvelt tanár hangját, majd a zenei tudásomat bevetve (mert pár éve a zenélés a hobbim) csináltam egy alapot, összevágtam a tanár hangját, és csináltam belőle egy zenét.

És ennek ekkora sikere lett, hogy már szétterjedt az egész iskolában, pedig direkt csak pár barátomnak küldtem el. Szerintetek ha ez eljut a tanárokhoz, akkor mit kaphatok érte?


2021. márc. 11. 13:02
1 2
 1/16 Andizsuzsi ***** válasza:
23%
Jó esetben csak valamilyen fegyelmi büntetést, rosszabb esetben a tanár feljelentést tesz ellened, és/vagy kirúgnak.
2021. márc. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
attól is függ, milyen a tartalma annak a bizonyos zenének, mennyire járatod le vele a tanárt.
2021. márc. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Semmit.
2021. márc. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%

3-asnak van igaza, 1-es nagy ostobaságot írt.

A szöveg nem lehet trágár, becsmérlő, hisz azt maga a tanár mondta. Te meg, ha jól értem, nem énekeltél hozzá semmilyen szöveget, csak zenét tettél alája.

2021. márc. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Andizsuzsi ***** válasza:
84%

"Semmit."


Ez konkrétan nem így van. Már a felvétel magában is Ptk-ba ütközik, a nyilvánosságra hozatal csak hozzátesz. Ha a "feldolgozás" nevetségessé tesz (ami a kérdésből gondolható), akkor továbbiak is hozzáadódnak pl becsületsértés.

2021. márc. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Andizsuzsi ***** válasza:
86%

"A szöveg nem lehet trágár, becsmérlő, hisz azt maga a tanár mondta."


Semmi jelentősége nincs, hogy milyen a szöveg, más hozzájárulása nélkül nem lehet róla hangfelvételt készíteni.

2021. márc. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Akkor polgári pert indíthat a tanár, eltart 2-3 évig, és ennek során bizonyítania kell, hogy neki hátrányt okozott a kérdező azzal, hogy felvette és közzétette a hangját. Nehezen fogja tudni bizonyítani. Miféle hátrányt okozott volna ezzel?


A legrosszabb, ami történhet vele, hogy a tanár jól megszívatja feleltetéskor.

2021. márc. 11. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
#5, és #6-nak van igaza, a felvétel már önmagában is törvénybe ütközik. Hogy milyen hátrányt okoz ez, azt sem nehéz bizonyítani, érvelhet azzal a tanár, hogy erkölcsi hátrány. A nagy nyilvánosság is adott.
2021. márc. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
#2-es vagyok: miért is nem számít, hogy mi a tartalom? nem mindegy, hogy a remixben a Pitagorasz-tételt ismétli a tanár, vagy valami ocsmány szöveg van összeollózva a tanórán elhangzott szavakból.
2021. márc. 11. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Andizsuzsi ***** válasza:
78%

#2

Abból a szempontból nem számít, hogy tartalomtól függetlenül is jogszabályt sért.

2021. márc. 11. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!