Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A középiskolákban általában...

A középiskolákban általában miért zavarja a tanárokat, ha valaki iszik,eszik az órán?

Figyelt kérdés

Most végzek egyetemen, visszaemlékezve a Covid előtti időkre, az oktatók azzal kezdték az előadást,hogy nyugodtan lehet enni, inni, ne érezze senki magát frusztrálva.

Nyilván, senki nem kezdett el illatozó kebabot vagy gulyáslevest enni, de péksüteményeket igen.



Középiskolában viszont a tanároknak szikrákat szórt a szeme, ha a diákok inni, de főleg enni mertek az órán.Mindig "lopva" kellett a falatokat bekapni.

Én írásbeli figyelmeztetőt is kaptam, mert vissza szóltam neki,hogy "márpedig a víz az élet alapja, ahogy a levegő is és akkor iszok, amikor szomjas vagyok, nem maga fogja megmondani."


Én sokszor azt éreztem,hogy a középiskolai tanárok kissé narcisztikusak, szeretnek játszadozni a hatalmukkal.Élvezik,hogy megtilthatják az órán a víz ivását.



Tegyük hozzá, hogy középiskolákban nincsen rendes ebédszünet.Tehát nincsen egy nagyobb, 1 órás szünet dél és 1 között vagy 11:30 és 12:30 között.Sok helyen nincs meleg étkeztetési lehetőség.A tízórai szünet pedig nem pótolja a meleg étkezést.

Jelenleg bevett gyakorlat nem megfelelő a bioritmusnak.Szükség lenne rendes ebédszünetet bevezetni az iskolákban.



2021. márc. 11. 19:14
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
78%

A régi középiskolámban dettó ez volt. Jött a gyilkos düh, ha ettél órán. Azzal magyarázták, hogy "ezzel nem tisztelsz meg".... Ha meg leesett a vércukrod, és kidőltél a padból, akkor meg csak lesett a hülyéje.


A mostani sulimban nem csinálnak ebből gondot, nyugodtan lehet inni, enni.

2021. márc. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
83%

Az egyetemeken általában tudnak kultúráltan enni-inni. Középiskolában zacskócsörgés, csámcsogás, flakonrecsegés kíséri, az illető háromszor kikéreszkedik a mosdóba és zsepit kunyerál. Ez egy embernél is zavaró, nemhogy 10 egyszerre.

Nálunk megengedte a tanár, de vissza kellett vonnia a fentiek miatt.

2021. márc. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

Mert az egyetemista idősebb, és nagyobb eséllyel felfogta, hogy a saját érdeke, hogy figyeljen az órán. Nem zökkenti ki a társa "zörgése" stb.

Míg a középiskolában lakatos ármándó alig várja, hogy valami történjen..

2021. márc. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
36%
Úristen, de idegesítő, kötözködő stílusod van. Az ilyeneknek mindig valami baja van. Ha lehetne enni, mást találnál ki, amivel provokálni lehet a tanárokat.
2021. márc. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
24%

#4

Teljes, mély tisztelettel kérdezem! A tanár provokálhat?

2021. márc. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Sunshinedoll ***** válasza:
85%

Egyetemen előadáson szokták általában megengedni, nekem egy szemináriumom vagy gyakorlatom sem volt, ahol lehetett volna enni (laborgyakorlatokon meg egyenesen tilos).

A gimis órák inkább egy egyetemi szemináriumnak felelnek meg, kis létszámú csoporttal, jobb esetben interaktív órákkal, ahol szerintem van az a szituáció, amikor pofátlanság elővenni a tízórais táskát, bár a víz ivást nem értem, miért kellene megtiltani, illetve abban sem látok problémát, ha valaki mondjuk nem érzi jól magát és csendben elnyammog pár falatot óra közben.

2021. márc. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
45%
Tisztelettel mondom, ma már az is provokáció, ha nem tűri az ordítozást és az is nárcisztikus hatalomfitogtatás, ha dolgozatot akar íratni.
2021. márc. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
45%

#7

Már nem azért, de sok tanár belehergeli magát. Ha nem olyan beállítottsággal, olyan magas lóról érkezve lépne be a terembe, akkor fele annyi zrikát kapna a diákságtól.


Azzal nincs gond, ha dolgozatot akar íratni, de azzal igen, ha pofára ad jegyet, vagy mondjuk ellehetetleníti a diákját. Érdemes megnézni erről Paul Street videóját, elég pontos képet ad erről a jelenségről. Én is szemtanúja voltam annak, hogy a tanár pusztán csak azért igyekezett keresztbe tenni egy gyereknek mindenben, mert nem volt neki szimpatikus. Az rendben van? Hmmm?

2021. márc. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
53%

Azért zabálhassanak disznó módon az órán, mert valahol valakivel valamelyik tanár inkorrekt volt? Nem g9ndoltad ezt át.

"Azzal nincs gond, ha dolgozatot akar íratni" Ezen felnevettem, milyen rendes a nagylelkű diákoktól, hogy jóváhagyják a munkáját. :D

Paulstreet egy lázadó kamasz, a kérdezőnél pár fokkal intelligensebb. Mindent mond, amivel hergelni lehet a népet.

2021. márc. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
62%

#9

8-as vagyok.

Középiskolai osztályfőnököm tesi tanár, jó kötésű férfi volt. Az volt a heppje, hogyha valaki rossz fát tett a tűzre, akkor kulcscsomóval tökön csapta. Pörgette előtte, egészen addig, míg el nem találta a delikvenst. Ehhez mit szólsz? Helyes nevelés? Vagy amikor felcsapott valakit a táblára? Már a Kádár-korban sem volt helyes a fizikai bántalmazás, látjuk is, hogy a 60-50-40 éves generáció nagy része idióta....

2021. márc. 11. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!