Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » A középiskolákban általában...

A középiskolákban általában miért zavarja a tanárokat, ha valaki iszik,eszik az órán?

Figyelt kérdés

Most végzek egyetemen, visszaemlékezve a Covid előtti időkre, az oktatók azzal kezdték az előadást,hogy nyugodtan lehet enni, inni, ne érezze senki magát frusztrálva.

Nyilván, senki nem kezdett el illatozó kebabot vagy gulyáslevest enni, de péksüteményeket igen.



Középiskolában viszont a tanároknak szikrákat szórt a szeme, ha a diákok inni, de főleg enni mertek az órán.Mindig "lopva" kellett a falatokat bekapni.

Én írásbeli figyelmeztetőt is kaptam, mert vissza szóltam neki,hogy "márpedig a víz az élet alapja, ahogy a levegő is és akkor iszok, amikor szomjas vagyok, nem maga fogja megmondani."


Én sokszor azt éreztem,hogy a középiskolai tanárok kissé narcisztikusak, szeretnek játszadozni a hatalmukkal.Élvezik,hogy megtilthatják az órán a víz ivását.



Tegyük hozzá, hogy középiskolákban nincsen rendes ebédszünet.Tehát nincsen egy nagyobb, 1 órás szünet dél és 1 között vagy 11:30 és 12:30 között.Sok helyen nincs meleg étkeztetési lehetőség.A tízórai szünet pedig nem pótolja a meleg étkezést.

Jelenleg bevett gyakorlat nem megfelelő a bioritmusnak.Szükség lenne rendes ebédszünetet bevezetni az iskolákban.



2021. márc. 11. 19:14
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem meg szard le mit mond, és egyél. Mert mit tud csinálni? Megmondod, hogy nem volt időd enni, azt kész. Ha nem enged enni, akkor bekaphatja :D
2021. márc. 13. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:

A válaszoló tanárok írásaiból kitűnik, hogy itt igazából nem is az evés/ivásról van szó, hanem arról, hogy a diákok valamivel állandóan provokálják a tanárt. Ha meg lenne engedve az evés/ivás, akkor kitalálnának mást, teljesen mindegy, hogy mi a bosszantás tárgya. Ezt a magatartást látva, éppen ezért nem engednek meg a tanárok semmit.


Egyébként régen az ilyen gyerekeknek adtam egy kiselőadás-feladatot, amit X időre ki kellett dolgozni, és elő kellett adni a többieknek órán. Meg volt szabva, hogy 15 percesnek kellett lennie. Kiállt a gyerek, elkezdte darálni a mondandóját, persze a kutya sem figyelt oda, sokan elkezdtek beszélgetni, nevetgélni, vagy egyszerűen a padon "aludni". Direkt hagytam. Aztán, amikor kifáradt arccal, karikás szemekkel leült a gyerek a hosszas kínlódás, falnak beszélés után, odamentem hozzá, és azt mondtam neki halkan, hogy: "Látod, milyen érzés?"

2021. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!