Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Miért nem tudja elfogadni,...

Miért nem tudja elfogadni, hogy nem a tanuló hibája, ha nincs internet?

Figyelt kérdés

Mostanában többször előfordult az, hogy van net, nicns net. van net, nincs net. Egyszer csak elmegy, akkor a mediaboxon minden zöld villog egyszerre, tehát ledobta a hálózatról a modemet, aztán 5-10-15-20 perc múlva visszajön.


Namost az ofőm nem érti ezt, vagy nem akarja, vagy direkt csesztet ezzel, emrt egy szadista, ezt nem tudom, a lényeg az, hogy elment a netem, teljesen offline voltam. Lefotóztam a modemet, és a számítógépen a wifinél a kis sárga háromszöget a felkiáltójellel, és megpróbáltam elküldeni neki mobilnettel. 2 órába telt elküldeni, mert a házban nagyon gyenge a mobilnet.


Látta.


Írom is neki, hogy elnézést kérek (ezt sem értem, hogy miért kérek elnézést, de mindegy) valamiért nincs nálunk internet, nem tudom mikor lesz legközelebb. 15 percenként fotóztam a monitorom jobb alsó sarkát, hogy még mindig nincs. "Hiba a hálózatban" ezt írja. És mellette ott az óra is, tehát tudja, hogy tényleg nincs net.


Aztán ma írt nekem, hogy Dávid igazolást kérek a hiányzásokra! Mert ugye nem voltam jelen az órákon, ezért beírtak hiányzónak. Írom neki vissza, hogy mellékeltem a képeket.


És most kezdődik a saját hülyeségén alapuló hülyének nézzük a másikat program. Írja nekem vissza, hogy Dávid a hiányzásokat igazolni kell, tudod jól! Mintha hülye lennék.

Írom neki, hogy a Vodafone nem tud igazolást adni semmilyen formában, az az igazolás, hogy törli a hiányzásokat.


De csakazért sem. Mégis mivel igazoljam? Orvosival? XD beteg volt az internet biztos. Szülőivel? TEHETEK RÓLA, hogy nem volt internet? NEM! Akkor? Ilyenkor egyedül az a megoldás, hogy látván a bizonyítékokat törli a hiányzásokat.



Mit mondjak neki? Lassan kezd elfogyni a türelmem, vasárnap van, egész nap ezzel b*szogatott.


2021. márc. 14. 21:09
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

Röviden:

Nem volt net, mert valami hiba volt a rendszerben. Azóta volt szerelő is.

Az ofőm csak igazolást fogad el, mert nem érti mi a helyzet.

Az igazság meg az, hogy mivel nem az én hibám és nem is önszántamból jött létre ez a hiba, ezért sem orvosi, sem szülői igazolás nem adható erre.

Az az egy mód létezik erre, hogy kitörli a hiányzásokat, így nem kell igazolni.


Az igazolásom meg az, hogy lefotóztam 15 percenként a monitoromat. Mindnél látszik a pontos idő és a probléma. Ennyit tudok tenni, OLDJA MEG!

2021. márc. 14. 21:15
 2/17 A kérdező kommentje:
Kedvem lenne már azt írni neki, hogy Tanárnő, oldja meg, 10 napig van ideje törölni, vagy beszélje meg a Vodafone-nal.
2021. márc. 14. 21:16
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
El vagy te magadnak ahogy látom
2021. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3: esetleg, ha segítenél, az nem ártana
2021. márc. 14. 21:19
 5/17 anonim ***** válasza:
54%

Általános vagy középiskolás vagy??

Ha általános akkor szólj a szüleidnek, hogy meccseljék le a tanárral.

Ha középsulis akkor szard már le. Hülyék mindíg lesznek, írass egy szülői igazolást.

Nektek kell megoldani, hogy legyen internet, kamera, mikrofon, vagy bármi amit kér a tanár. Igazságtalan, de ez van.


Jó tanács:

Tanárnak ne feleselj. Bólogass, mint egy kutya. Hogy te magadban mit gondolsz róla az legyen a te dolgod. De azzal, ha neki feleslesz nem neki ártasz. Ő megjegyzi és te szívod meg a végén. Vegyél két mély levegőt és engedd el, tudom nem könnyű, de nem magaddal b***ki.


Amúgy egyetemen lesz még kutyább is. 1 perccel elnézel valami beküldési határidőt már nem jó. Nekem volt olyan, hogy áramszünet alatt írtam a zh-t mobilnetről, de nem tudtam időben csatolni a fájlokat. Írtam a tanárnak, pontlevonással de elfogadta, de ezt se minden tanár tette volna meg. A munka világába kilépve meg majd a köcsög főnök lesz a gonosz. Jobb ha már most hozzá szoksz, hogy ezeknek ne feleselj, nem ér annyit. Hiába mondod a magadét, akkor is az övé lesz a jó gondolat. Hiába fogsz vele vitázni, ha nem igazolod le, qkkor igazolatlan lesz és még fel is bosszantod.

2021. márc. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

5: középsuli, 11. osztály. Az egy dolog, hogy nekem kell megoldani, de ha egyszer nincs, akkor nem válhatok Vodafonos kirendelt szerelővé, nem tudok elugrani és megoldani :D Előre meg nyílván nem tudja senki, hogy probléma lesz. Aztán ha meg reggel leejtem a kamerám és tönkre megy? Teleportáljak el a boltba?


A határidő más dolog!! Az tényleg sz*patós, elfogadom, de egy tanóra... Dönthetek úgy, hogy most nincs kedvem órára menni, de azt igazolnom kell. Vagy orvosival, vagy szülőivel. De azt, hogy nincs net? Azt semmivel. Az ofőnek kell törölnie

2021. márc. 14. 21:35
 7/17 A kérdező kommentje:
5: a tanárnak még megéri visszaszólni, mert még mindig jobb, mintha a szülő találná meg hazafelé :/ Ha a tanár b*szakszik, akkor azt nem kell tűrni.
2021. márc. 14. 21:36
 8/17 anonim ***** válasza:
56%

#6


Kell?? Nem kell. Mutass erre egy szabályzatot. Viszont arra van, hogy ha nem veszel részt az órán akkor hiányzó vagy. Ha nem igazolod a hiányzást akkor viszont igazolatlan. A Vodafone erről nem fog neked papírt adni (a település honlapján meg ha lenne is ilyen, hogy lesz kimaradás pl karbantartás miatt akkor is), de nem is köteles elfogadni ezt mint igazolás, mivel 2 elfogadható dolog van a szülői és az orvosi.

Ha nagyon úgy gondolod akkor beszélj az igazgatóval és a tanárt megkerülve igazold. De kép alapján mondhat akármit is. Most ha én is pl kihúzom a bejövő kábelt és azt mondom, hogy nincs net akkor mi van?? A szolgáltató meg nem fog ezzel foglalkozni.

Amint látom az osztályfőnöködbe annyi empátia szorolt, mint a régi enyémbe. Neki bizonygathatod az igazadat... Tudod mennyire fogja érdekelni.

Írass egy szülőit vagy egy orvosit egész hétre és örüljön.


Nálunk is a kutyát nem érdekli, hogy van-e neted, ott legyél órán. Ha a tanár azt mondja, hogy kapcsold be a kamerát, akkor kapcsold be a kamerát. Ha nem tudod bekapcsolni, akkor ott se vagy órán.

Meg most hiába mondanám neked, hogy milyen programokat kell felrakni a gépre, úgy se ismernéd őket. Elég masszív programok, amik zabálják az erőforrásokat. Csak emiatt kellett vennem 300ezerért laptopot is, hogy ezeket tudjam használni, mert fel kell rakni. A 4gigás laptopom meg meghalt alattuk. Olyan szinten melegedett laptop hűtő ellenére is, hogy leállt. Egyszerűen nem bírta. Az ilyen mit szóljon akkor?? Meg ilyen 5-10gigás cuccokat szedjünk le a netről, van rá 10-15 percünk, mert annyi idő alatt lejön :D

Rossz ez a digitális oktatás, sok buktatója van. Jogos amit mondasz és át is érzem. Viszont a tanárt tényleg nem fogja érdekelni, hogy te meg tudod-e oldani.

Nekünk is küldték a tájékoztatókat, hogy biztosítsunk szélessávú netet, megfelelő eszközöket, kamerát, mikrofont, a szükséges programokat telepítsük.

Szép és jó, csak a faluban nincs szélessávú internet és én is hiába mennék lobogtatva a kis tájékoztatómat, hogy akkor építsék ki az optikai netet, a kutyát nem érdekelné.

Sajnos ez ilyen.

2021. márc. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8: sárga háromszöges felkiáltójelet elég nehéz létrehozni, ahhoz nagyon durva szerverek kellenek. A piros csillag egyszerű, kihúzom a kábelt. nyílván nem ez történt, ezért fotóztam le.


Minden alkalommal használjak el egy szülőit csak azért, mert a szolgáltató b*szik megoldani a problémát? És ha elfogy a 6db? Na akkor mi van? Nyílván nem fog a doki igazolást adni erre. Na és most mivan? Nyílvánvaló, hogy az marad, hogy kötrli szépen az ofő. Alapból ezt kell tennie, mivel nincs más mód igazolni

2021. márc. 14. 21:56
 10/17 A kérdező kommentje:

8-as. a szélessávú netet biztosítottam. Ennyi a dolgom. Az viszont, hogy egyszer van, egyszer nicns internet már rohadtul nem az én "hatásköröm". Várunk, hogy meg legyen oldva a probléma, addig nehogy már engem baszogassanak.


Volt már, hogy délután 5-ig áramszünet volt hajnali 4-óta. Azt hogyan igazoljam? Nem tudta senki előre, mivel vihar volt az éjjel és javították. Akkor sem tudtam volna részt venni az órákon!!! Még jó, hogy szombaton történt.

2021. márc. 14. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!