Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Voltatok már internetes...

Voltatok már internetes zaklatás, bullying áldozatai, vagy van olyan barátotok/ismerősötök, akit teljesen agyonszekáltak online fórumon ?

Figyelt kérdés

Gondoltam, kiírom ezt a kérdést, ugyanis szerintem fontos erről beszélni és megoldást találni erre.


Akiket szekáltak, olyanok is írhatnak. Elsősorban online, internetes zaklatásokra gondolok most.



2021. márc. 18. 15:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát online engem még nem zaklattak, csak jelenlétiben..de annak is már pár éve.
2021. márc. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát amikor online zaklattak, akkor megoldottam azzal hogy tiltottam vagy nem olvastam. Sajnos akinél ennél durvább a zaklatása, és kihat a magánéletére, azzal nem tudom mit tudna tenni.
2021. márc. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Szerintem ez főképp iskolákban gyakori és általában kipécéznek egy embert, akire rászállnak.


Számtalan ilyen történet van és sajnos az áldozatok ilyenkor nem tudnak kihez fordulni segítségért.


De ha már le tudja írni a problémáit, akkor talán enyhíteni tud valamelyest a fájdalmán.

2021. márc. 18. 15:42
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Online nem igazán, ott letiltanám az ilyet. Inkább élőben éltem át ilyesmit.
2021. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Írhattok akár konkrétumokat, vagy nagyvonalakban a történetet.
2021. márc. 18. 15:45
 6/16 anonim ***** válasza:
35%
Igen, nekem van egy ismerősöm, akit folyamatosan zaklatnak a savanyúláb-fétise miatt.
2021. márc. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%

Nejem legjobb barátnője naponta 10-30 felesleges baromságokat küld mindkettőnk messengerére.

Legszívesebben letiltanám, de akkor megsértődne...

2021. márc. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy ismerősöm, akit mostanában alázott szét valaki teljesen alaptalanul egy blogon. Az ismerősöm személyes Facebook profiljáról rakott ki screenshotokat, plusz ezekhez hozzátoldotta a saját kitalált hazugságait, rágalmait. Parasztságnak, sőt egyenesen betegesnek gondolom, ha valaki ilyet csinál, konkrétan az ismerősöm (és más emberek is, akikkel szintén ezt csinálta az adott személy) pert is indított ellene jó hírnév megsértése miatt. Viszont másrészről az a bizonyos ismerősöm ezek után még mindig publikusan írogat Facebookra, amit abszolút nem értek. Ha a helyében lennék, már rég beállítottam volna, hogy csak a közeli megbízható ismerőseim láthassák a bejegyzéseimet. Nekem alapból úgy van beállítva, nem kifejezetten az ilyen mentálisan beteg emberek miatt, hanem főleg azért, mert a barátaimmal nagyon szívesen megosztom, de a nyilvánosságra nem tartozik a magánéletem.
2021. márc. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#7

Lehet "némítani" egy adott embert, és akkor se értesítés, se más zavaró tényező, én is ezt szoktam azokkal az ismerőseimmel, akik alapvetően jó fejek, csak szörnyű amit leművelnek messengeren. Ezt ő nem látja, hogy némítottad. :)

2021. márc. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
Nekem írtak már csúnyákat a neten, és én is másnak. Ha ez történik egy fórumon, vagy nevetve visszaszólok, vagy kilépek. A facebookom meg töröltem. Megállítottam a cyberbullyt.
2021. márc. 18. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!