Kezdőoldal » Emberek » Tanárok, iskolatársak » Tanár online oktatás alatt ha...

Tanár online oktatás alatt ha nem órarendi keretben tart órát és én nem vagyok jelen érhet -e érte szankció? Ld Házirend

Figyelt kérdés

Amióta online oktatás van, kiegészült a házirend kifejezetten az online oktatást érintő dolgokkal.

Ebben szerepel: a tanár online órát kizárólag az órarend szabta időben tarthat

- és az ettől eltérő online „foglalkozások“ nem minősülnek tanórának.


vagyis akkor:

ha a tanár nem az órarend szerinti időben tartja az órát hanem kitalálja hogy neki este 18h-tól jó, akkor az innentől nem tanóra? ld házirend


és ha egyszer nem tanóra, akkor mivel én csakis az órarend megszabta tanórákon vagyok köteles ott lenni, ha nem vagyok ott, ezért engem semmiféle szankció nem érhet?

Hiszen nem tanóra milyen alapon is lehetne hiányzás vagy kaphatok egyest. Egyest tanórai teljesítményre és nem egy fiktív kamu órarenden kívüli semmire lehet adni-nem így van?


2021. márc. 22. 11:24
 1/7 WorldOfWarcraftAtti ***** válasza:
Igen.
2021. márc. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy mondod.

Be is ba.zna ha 18 órakkor még órám lenne.

2021. márc. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Nem ismerem a házirendedet, de egyest például úgy is kaphatsz ám ha következő órán számonkér abból az anyagrészből, amit ellógtál.

A világ nem ennyire fekete fehér, nem lehet mindent ilyen szigorú szabályok alapján beskatulyázni.

2021. márc. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem órarend szerint tartja, akkor még másik óráddal is ütközhet.
2021. márc. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Ebben az esetben érdemes lenne inkább megkeresni az osztályfőnököt és/vagy az igazgatóságot, hogy maradjanak a tanárok a megszabott keretek között. Nem elvárható, hogy valaki késő délután órára járjon, ha az amúgy rendesen délelőtt lenne. Viszont rád nézve is gáz, ha most a szabályzatra mutogatva ellógod az órákat. Nem ez a felnőtt módja a probléma megoldásának.
2021. márc. 22. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
86%

5-ös szerintem nem az ő dolga ezzel foglalkozni.

A lényeg, hogy nem kötelező ott lennie az online órán. Nem is értem, középiskolás koromban a legtöbb tárgyból ha elolvastam a következő leckét, akkor tanár nélkül ugyanúgy meg tudtam tanulni. Matekból, ha megcsinálom mindazokat a feladatokat, amiket ők órán, akkor ugyanúgy gyakorlok. Maximum mondjuk egy verselemzésnél gond, ha nem tudom, a tanár mit tartott benne fontosnak. Talán idegen nyelvnél hiányzik kifejezetten a tanár.

2021. márc. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

öööö hadd kérdezzem meg: egy nemlétező órán való meg nem jelenés az mióta LÓGÁS?


Hát ha jól értem, ami nem órarendi keretben van , az nem tanóra. Márpedig ellógni csak tanórát lehet, opcionális önkéntes foglalkozást nem.

Ha van egy önkéntes szakkör pl, amin nem kötelező ott lenni, megyek HA akarok-akkor ha nem megyek az nem lógás.

Az se lógás ha van egy mozijegyem, de nem megyek el. Majd megyek HA akarok.


Az a tanár aki nem órarendben tartja az óráit az nem beszélhet lógásról.

Lógni csak órarendi tanórát lehet.

2021. márc. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!