Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen szankciót...

PPy 20 kérdése:

Szerintetek milyen szankciót lehetne alkalmazni annak az embernek a bűnére, aki erkölcsileg nem volt tisztában a bűn elkövetésével?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 2. 21:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Etika órákra beìratni.
2019. ápr. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
:D
2019. ápr. 2. 21:59
 3/4 anonim ***** válasza:

Ugyanazt, mint amit a többi bűnösre alkalmaznak.

A büntetés nem csak azért van, hogy megbosszulják a tettes által elkovetett gaztetteket, hanem azért is, hogy elrettentsenek vele másokat a bűnözéstől.

Márpedig ha azzal az ürüggyel ki lehetnementened magad, hogy "óóóó én nem tudtam, hogy mit csinálok" az nem vezetne semmi jóra.

2019. ápr. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ugyanazt, mivel nincsenek extrém kivételek. Ha kijönne Tarzan a dzsungelből és mondjuk elcsenne egy csokit a boltból nem akarnám, hogy kapjon büntit, mert csórikám nem tudta, hogy nem szabad. :D De aki társadalmon belül nőtt fel nincs semmi védelme ugyanerre a bűntettre.

A törvényt nem az erkölcs határozza meg. Ott van például a marihuána fogyasztása, erkölcsileg semmi gondot nem látok vele, nem tekintem morális, emberellenes bűnnek ha valaki elfüstöl egy rakétát, de ugyanakkor tisztában vagyok a törvényekkel, ha elkapnak nem mondhatom, hogy "hát szerintem nem bűn biztosúr". :D És nem is szeretnék olyan világban élni, ahol nem kőkemény papírra írt törvények segítségével döntenek, mert akkor már bizonytalan lenne minden a büntetésvégrehajtásban.


Viszont lehet félreértelmeztem a kérdést, ha így van akkor bocsáss meg, késő van már, ha írnál konkrét példát akkor lehet jobban tudnék válaszolni.

2019. ápr. 3. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!